Προς το περιεχόμενο

Το αμάξι των ονείρων μου ..........


babisskg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, phanispal είπε

RX8 που θέλει ειδική διαδικασία πριν βγάλεις το κλειδί απ' τη μίζα; Lol..

Φαντάσου να πηγαίνεις επίσκεψη ή για ψώνια με το RX8, θα γυρνάς την επόμενη μέρα.

Δύο τρία λεπτά μόνο διαρκεί. Τι είναι τόσος λιγοσ χρόνος μπροστά στην αιωνιότητα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 175
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το 1ο απλα ονειρο μακρυνο, το 2ο ελπιζω μεσα στην 5ετια να το τσιμπισω! 

το μονο που με χαλαει ειναι το σημα.. εκτος αν βγουν πισω καθισματα και παιξω σε αγροτικο/επαγγελματικο.. 

tumblr_ma5qwiaQT21r2pftbo1_1280.jpg

20190926100240_maisto_jeep_wrangler_rubicon.jpg

Επεξ/σία από emperor4her
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, kalogeros είπε

Ξέρω ότι μερικοί θα κοροϊδέψετε, αλλά το αυτοκίνητο των ονείρων μου είναι κάτι τέτοιο 👇 και μαζί του να γυρίσω τον κόσμο.

spacer.png

    Από πού βγαίνει το συμπέρασμα πως θα κοροϊδέψουμε μία τέτοια ειδική κατασκευή που κοστίζει ένα σκασμό χρήματα ? Βάλε όμως στο λογαριασμό σου και το τελευταίο μοδέλο της Kamaz και μην ξεχάσεις να δεις τι βγάζει και η Tatra συν κάποιες κατασκευές της Kraz !

   Προσωπικά δεν αλλάζω το Haflinger της Steyr .

   

 

Επεξ/σία από babisskg
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, gazp είπε

Μπορεί να γελάσετε, αλλά ένα αμάξι θα ήθελα:

Opel Ascona B

Opel Ascona 2.0 D Berlina 4-door (B) '1978–79

Όχι η SR, όχι Manta, όχι φτιαγμένη....Όπως είναι, μαμά

     Τσάκωσε μία από Γερμανία , όλο και θα βρεις αξιόλογες λύσεις . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, gazp είπε

Μπορεί να γελάσετε, αλλά ένα αμάξι θα ήθελα:

Opel Ascona B

Opel Ascona 2.0 D Berlina 4-door (B) '1978–79

Όχι η SR, όχι Manta, όχι φτιαγμένη....Όπως είναι, μαμά

Πωω φίλε έχει ένα ένας καθηγητής που είχα στο λύκειο, το έχει στην πένα προσεγμένο, θυμάμαι ενώ είχε και ένα octavia, από ένα σημείο και μετά μετακινούνταν και ερχόταν και σχολείο συνέχεια με αυτό! θυμάμαι το χάζευα στα διαλείμματα, το είχε πιπίλα το αμάξι..!

Επεξ/σία από chrv80
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προς όλους τους φίλους που ποστάρουν τα υπέροχα αυτοκίνητα των ονείρων τους και μετά αρχίζουν να λένε για σήματα και κόστος φίλτρων ,λαδιων και σπινθηριστών (aka μπουζί)

Δε ξέρω για εσας ρε μάγκες αλλά εγώ στα όνειρά μου δεν πληρώνω εφορία ούτε πάω για σέρβις. Αυτά δυστυχώς τα κάνω όταν είμαι ξύπνιος... :D :D :D 

Επεξ/σία από nik0laus
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, nik0laus είπε

Προς όλους τους φίλους που ποστάρουν τα υπέροχα αυτοκίνητα των ονείρων τους και μετά αρχίζουν να λένε για σήματα και κόστος φίλτρων ,λαδιων και σπινθηριστών (aka μπουζί)

Δε ξέρω για εσας ρε μάγκες αλλά εγ σεώ στα όνειρά μου δεν πληρώνω εφορία ούτε πάω για σέρβις. Αυτά δυστυχώς τα κάνω όταν είμαι ξύπνιος... :D :D :D 

     Εσύ για να μιλάς για σπινθηριστές ανάφλεξης παρακαλώ , ξέρεις πολλά ....... 🤣🤣🤣 ....... κρίνω πως γνωρίζεις και από αποσβεστήρες κραδασμών ......... όσο για τα υπόλοιπα , την πραγματικότητα την γνωρίζουμε όλοι μας , λίγο πολύ , για το όνειρο ζούμε !

     Γνωρίζεις δλδ κι' από silent block ( aka σινεμπλόκ ) ...... 🤣🤣🤣 ........ 

     Έχει γούστο λέει να ξέρεις κι' από fly off χειρόφρενα ........ για πάτα λίγο γκάζι να σε δούμε ...... 

     

37 λεπτά πριν, nik0laus είπε

Προς όλους τους φίλους που ποστάρουν τα υπέροχα αυτοκίνητα των ονείρων τους και μετά αρχίζουν να λένε για σήματα και κόστος φίλτρων ,λαδιων και σπινθηριστών (aka μπουζί)

Δε ξέρω για εσας ρε μάγκες αλλά εγώ στα όνειρά μου δεν πληρώνω εφορία ούτε πάω για σέρβις. Αυτά δυστυχώς τα κάνω όταν είμαι ξύπνιος... :D :D :D 

    Χαλάλι σου μπρέ ....... αϊντε ...... επειντής σε συμπάθησα ....... καλό παιντί φαίνεσαι ........ 🤣🤣🤣 ...... tip ...... διώχνει το πίσω εντελώς απροειδοποίητα ........ ούτε ψύλλος στον κόρφο σου ....... να είσαι κοντά σε χωράφι φρεσκοοργωμένο εκείνη την ώρα ........ 🤣🤣🤣 ....... 

   

 

Επεξ/σία από babisskg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

      Εξαιτίας του @nik0laus , φαίνεται πως το πράγμα αποκτάει το ενδιαφέρον που πρέπει , μία μοναδική ευκαιρία λοιπόν να δούμε κι' άλλα πράγματα , άμεσα συνδεδεμένα με την λογική του ονείρου , κάτι που καλά κάνατε όλοι σας να καταθέσετε μέχρι τώρα .

    Το αυτοκίνητο στην Ελλάδα αποτελούσε όνειρο για πολλούς από παλιά , ονομαστούς και μη . Ειδικά στο κομμάτι των αγώνων και με όποια μορφή εμφανίστηκαν , ας ήταν και υποτυπώδης .

  Αυτό που δεν έλειψε ποτέ , ήταν το μεράκι και η διάθεση , παρά τις όποιες δυσκολίες και αντιξοότητες , ένα πράγμα που πρέπει να γνωρίζουν όλοι .

  Ένα αυτοκίνητο όπως το παρακάτω , χάριν του φίλου πιο πάνω , το οποίο έφερε τότε στην Ελλάδα ο αείμνηστος Αλέκος Τζανετάκος , για προσωπική χρήση , ένας άνθρωπος που έτρεχε σε αγώνες αυτοκινήτου , μαζί με άλλα ονόματα της εποχής , όπως ο Σταμάτης Κόκοτας ........ 

  Ήταν μιά εποχή όπου το νάυλον στο πάνω μέρος του παρμπρίζ , ήταν κάποιο αξεσουάρ , αν μάλιστα έγραφε και ELECTRONICA ........ τότε ήταν BMW ...... κι' από πίσω ήταν ο Giovanni Ragusa ..... 

  Το Toyota εμφανίζεται στην ταινία " Ο Γίγαντας της Κυψέλης " μαζί με άλλα φυσικά , όπως η Lancia Fulvia HF ( προφέρεται Άκα Έφε ) του Τζανετάκου πάλι ....... 

  Πάμε .....

  

  

  

 

Επεξ/σία από babisskg
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...