Προς το περιεχόμενο

ανακύκλωση μπαζων


Ducatista

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, Ducatista είπε

Ρε παιδιά οι καδοι ήταν 6 και πληρώθηκαν μαζί με τον χωματόυργο που ήρθε και τους γέμισε.. η ανακύκλωση  το ποσό αυτό το θέλει ΜΟΝΟ για την διαχείριση των μπαζων... όλα τα υπόλοιπα η μεταφορά εκεί κλπ έχουν πληρωθεί... το ποσό αυτό αν ήταν με τους κάδους μεταφορά κλπ θα μου φαινόταν τζαμπα αλλά το σύνολο πάει κοντά 2800 με την ανακύκλωση

Στο πρώτο ποστ λες 1100, αυτα τα καθαρά μεταφορικά χωρίς το κόστος των κάδων; 

Αν αυτά τα μπαζα είναι σοβάς και μπετον μιλάμε χονδρικά για 50 και παραπάνω τόνους. 

Δεν θέλω να σε αδικήσω, αν ήμουν στην θέση σου το ίδιο θα έλεγα. Αλλά τι συζητάμε εδώ, σε γνωστή μου φοιτητρια που ήθελε να μεταφέρει τα πράγματα από την γκαρσονιέρα της από Αθήνα σε Θεσσαλονίκη, όλα μαζεμένα και πακετάρισμα από την ίδια το συνεργείο μόνο φόρτωμα από το σπίτι και μεταφορά, έδιναν τιμές από 900 ως 1100 ευρώ. 

Τέλος πάντων, πάρε τιμές και από άλλα συνεργεία να δεις τι παίζει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν εγώ που έκανα ανακαίνιση, για τα μπάζα κάλεσα μια εταιρία με κάδους. Συνολικά χρειάστηκα δύο κάδους με κόστος 50€ ο ένας. Ο ιδιοκτήτης του κάδου μου ανέφερε ότι τα μπάζα δεν τα αφήνει όπου να ναι αλλά τα πάει στη ΣΑΝΚΕ . Για να τα πάει όμως εκεί εγώ έπρεπε να κάνω μία σύμβαση με τη ΣΑΝΚΕ. Για να μην τα πολυλογώ έγινε η σύμβαση και με χρέωσαν 11€ περίπου τον τόνο. Ήταν περίπου 2.5 τόνοι και πλήρωσα 26€. Ελπίζω να βοήθησα λίγο.

 
 
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Στο πρώτο ποστ λες 1100, αυτα τα καθαρά μεταφορικά χωρίς το κόστος των κάδων; 

Αν αυτά τα μπαζα είναι σοβάς και μπετον μιλάμε χονδρικά για 50 και παραπάνω τόνους. 

Δεν θέλω να σε αδικήσω, αν ήμουν στην θέση σου το ίδιο θα έλεγα. Αλλά τι συζητάμε εδώ, σε γνωστή μου φοιτητρια που ήθελε να μεταφέρει τα πράγματα από την γκαρσονιέρα της από Αθήνα σε Θεσσαλονίκη, όλα μαζεμένα και πακετάρισμα από την ίδια το συνεργείο μόνο φόρτωμα από το σπίτι και μεταφορά, έδιναν τιμές από 900 ως 1100 ευρώ. 

Τέλος πάντων, πάρε τιμές και από άλλα συνεργεία να δεις τι παίζει. 

Είδα την απόδειξη και είπα το ποσό ακριβως...  τωρα δεν μπορώ να πάρω τιμές η ανακύκλωση είναι μια οπότε μονοπωλειο.... θα συζητήσω αν και μου έκοψαν απόδειξη οπότε χρωστάω αυτό το ποσό..  θελω να δω αν μπορώ να κερδίσω κάτι.. .

4 λεπτά πριν, PanagiotisGeo είπε

Λοιπόν εγώ που έκανα ανακαίνιση, για τα μπάζα κάλεσα μια εταιρία με κάδους. Συνολικά χρειάστηκα δύο κάδους με κόστος 50€ ο ένας. Ο ιδιοκτήτης του κάδου μου ανέφερε ότι τα μπάζα δεν τα αφήνει όπου να ναι αλλά τα πάει στη ΣΑΝΚΕ . Για να τα πάει όμως εκεί εγώ έπρεπε να κάνω μία σύμβαση με τη ΣΑΝΚΕ. Για να μην τα πολυλογώ έγινε η σύμβαση και με χρέωσαν 11€ περίπου τον τόνο. Ήταν περίπου 2.5 τόνοι και πλήρωσα 26€. Ελπίζω να βοήθησα λίγο.

 
 

Εγω δεν έκανα σύμβαση και μου ήρθε δωράκι η χρέωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ο TS μίλησε για Ρόδο τουρισμός μονοπώλιο καταλαβαίνετε ότι εκεί δεν υπάρχει οροφή. Άλλο Αθήνα άλλο επαρχία που τα παίρνουν και μπαζώνουν ρέματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...