Προς το περιεχόμενο

iPhone 13 pro από USA με Apple care από USA 🇺🇸 ?


themis_81

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα , ετοιμάζομαι να πάρω από USA και το κινητό και το Apple care και η ερώτηση είναι αν θα είμαι οκ για Ευρώπη και εννοείται για Ελλάδα 

Τι προτείνετε να κάνω για να είμαι καλυμμένος ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Apple care δεν λειτουργει Ελλαδα. Ειναι μόνο για κατοικους της χώρας που αγοράζεται.

Το λεει πχ το κάθε amazon κατά την αγορά πχ το Αγγλικό

  • By purchasing AppleCare+, you confirm that you are over 18 and resident in the United Kingdom (excluding Isle of Man and the Channel Islands)
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για imac που αγόραζα εδώ και από Αμερική το apple care με κάλυπτε για Ελλάδα κανονικά , γιαυτο ρωτάω για τα κινητά αν ξέρει κάποιος 

 

https://support.apple.com/el-gr/HT202702

Επεξ/σία από themis_81
Link
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση ότι το applecare από τη στιγμή που το αγοράζεις σε καλύπτει σε παγκόσμιο επίπεδο, όχι μονο στη χώρα που αγοράζεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή AppleCare(και Apple καταστήματα)δεν υπάρχουν στην Ελλάδα,καλύτερα οι οποιες ερωτήσεις γύρω από αυτά να γίνουν κατευθείαν με την Infoquest που είναι ο αντιπρόσωπος στην χώρα μας.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από όσο γνωρίζω με βεβαιότητα για το Applecare, τουλάχιστον για mac υπολογιστές, σε καλύπτουν σε παγκόσμιο επίπεδο. Αναφέρεται και στο site της Apple (Global repair coverage) . Δεν έχει σημασία που το αγόρασες και από που. Εγώ αγορασα mac από Κύπρο, Applecare από Ελλάδα και στο τέλος ενεργοποιήθηκε τηλεφωνικά από την Apple στην Ιρλανδία. Γενικά το Applecare καλύπτει παγκόσμια τουλάχιστον όσον αφορά το service... αυτό έχει να κάνει με την Apple και όχι με τα Apple Stores. Μπορείς μια χαρά να τα πας σε εξουσιοδοτημένο service. Πιθανόν για κινητά να υπάρχουν κάποιες εξαιρέσεις γιατί στην Ελλάδα δεν πωλείται Applecare+. Αυτό μπορείς να το ρωτήσεις.

Επεξ/σία από lamargos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/10/2021 στις 11:11 ΜΜ, themis_81 είπε

Καλησπέρα , ετοιμάζομαι να πάρω από USA και το κινητό και το Apple care και η ερώτηση είναι αν θα είμαι οκ για Ευρώπη και εννοείται για Ελλάδα 

Τι προτείνετε να κάνω για να είμαι καλυμμένος ?

Μια χαρα σε καλυπτει, εμπειρια με apple watch και apple care απο Αγγλια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...