Προς το περιεχόμενο

Αγορά Ατμοκαθαριστη...


sarakats85

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε ολους!! Ενδιαφέρομαι να αγοράσω ατμοκαθαριστη και θα ήθελα απόψεις από αυτούς που έχουν!! Προσανατολιζομαι σε karcher αλλά όλοι έχουν αρκετα αρνητικά σχόλια..αξίζει η αγορά τους η πραγματι χαλάνε και εύκολα και δουλειά δεν κάνουν?Με ενδιαφέρει καθαρισμός μπάνιου κατά κύριο λόγο! Ευχαριστω για τον χρόνο σας!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Karcher Ατμοκαθαριστής EasyFix SC 1. Με τα πολλά αξεσουάρ. Μειονέκτημα το μικρό δοχείο νερού και ότι δεν υπάρχει λυχνία όταν το νερό είναι έτοιμο για χρήση. Αλλά ζεσταίνεται γρήγορα. Για αρμούς μια χαρά. Τους τρίβεις με το βουρτσακι που έχει μέσα και καθαρίζουν τέλεια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι φθηνοί ατμοκαθαριστές (και της karcher) έχουν πλαστική αντλία μέσα. Επομένως αν τους χρησιμοποιείς συχνά, δεν θα κρατήσουν πάρα πολύ. Τον χρησιμοποιούσα για σφουγγάρισμα του σπιτιού, μου κράτησε 2,5 χρόνια ο karcher, 3 ο dirty devil. Αν τους θες για τους αρμούς δεν νομίζω να έχεις τέτοιο θέμα. Για εμένα ήταν μεγάλο μειονέκτημα το μικρό δοχείο για αυτό στην συνέχεια πήρα τον dirty devil που έδινε και περισσότερα εξαρτήματα, που ποτέ δεν χρησιμοποίησα lol. Αν πάρεις "χεριού" κ όχι αυτούς που μοιάζουν με ηλεκτρική σκούπα, έχε υπόψην το βάρος γιατί κουράζει πολύ το χέρι. Και οι δύο καθάριζαν εύκολα τους αρμούς. Τώρα έχω τον πι φθηνό που βρήκα στον Κωτσόβολο, αλλά δεν τον έχω χρησιμοποιήσει στους αρμούς, ούτε θυμάμαι τι μάρκα είναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Καλησπερα,

θα ειχε νοημα να αγορασω ατμοκαθαριστη(και πιο ακριβο μοντελο αν χρειαζεται) για να καθαριζω χαλια τα οποια ειναι σταθερα και δεν τα μετακινω χειμωνα καλοκαιρι?

Αυτο που θελω να καταλαβω ειναι αν θα εχει αποτελεσμα να καθαριζει απο σκονη και βρωμια με σχετικα ευκολο τροπο, συνδυαστικα με σκουπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, aristagoras1 είπε

Καλησπερα,

θα ειχε νοημα να αγορασω ατμοκαθαριστη(και πιο ακριβο μοντελο αν χρειαζεται) για να καθαριζω χαλια τα οποια ειναι σταθερα και δεν τα μετακινω χειμωνα καλοκαιρι?

Αυτο που θελω να καταλαβω ειναι αν θα εχει αποτελεσμα να καθαριζει απο σκονη και βρωμια με σχετικα ευκολο τροπο, συνδυαστικα με σκουπα.

Για χαλιά χρειάζεσαι πλυστική μηχανή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ίσως σε βοηθήσει. Έχει τα περισσότερα bar σε μπαστούνι και δεν πιάνει χώρο. Το δοχείο μικρό μεν αλλα γεμίζεις άμεσα, οπότε δεν με ενόχλησε καθολου.

Για τα χαλιά, μετά από ενα καλό σκούπισμα τα έκανα μια αποστείρωση για τον μικρό και τελικά δες τι εβγαλε. 

Το επομενο που σκεφτομαι ειναι μια bissel χαλιών.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...