Προς το περιεχόμενο

Τα νέα M1 Pro και M1 Max chipset της Apple φέρνουν απίστευτες επιδόσεις στο χώρο των laptops


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 152
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 18/10/2021 στις 9:48 ΜΜ, bioentre είπε

και μένα με ξενίζει το design, εντυπωσιάστικα όταν έδειξαν επεξεργαστές, αλλά ήθελα να τελείωσει η παρουσιάση με το που έδειξαν το design.

Αλλά ας τα δούμε από κοντά, ίσως είναι καλό ή απλά το συνηθίζεις και είμαι ακόμα συνηθισμένος στο παλιό σχέδιο

Αυτα τα bezels (ηχεία) στο πληκτρολόγιο πολύ άσχημα ρε φίλε στο 16 όντως, να ρωτήσω θέλω κάτι, το πληκτρολόγιο στο 16ρι είναι πιο μικρό από το 14ρι η έτσι μου φαίνεται??? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/10/2021 στις 12:17 ΠΜ, tsarouc είπε

Με αποφορολογηση μια χαρά με 800 ευρώ φίλε λάπτοπ παίρνεις 50 φορές ποιο γρήγορο από m1 pro max. Με 32 γιγα ραμ (8 και αναβαθμιζεις πολύ εύκολα στα 32 και φτηνά ) και με κάρτα γραφικών 3060 (αληθινά γραφικά όχι μετριότητες) και με 11ης γενιάς i5 και πάει λέγοντας. Δεν υπάρχει μωρέ σύγκριση τι να λέμε τώρα. 

Τέλος. Τα μ1 είναι για εξειδικευμένη χρήση και για χρήστες που θέλουν αυτονομία σχεδιασμό κλπ κλπ. Πώς θα γίνει τώρα. Ο γάιδαρος δεν πετάει ακόμη και φτερά να βγάλει. Ηρεμηστε λιγάκι οι φαν. 

πιστεύεις ότι κάποιος που κάνει render , video και photo edit κτλπ θα χρειαστεί 3060 (που είναι στην ουσία gaming GPU) ; εδώ όπως βλέπεις όλοι μιλάνε για επαγγελματική χρήση . εκτός αν πάμε σε studio fx πλατφόρμες (3D editing animation ασπούμε)  που εκεί παίζεις μπάλα με  nvidia rtx 8000 , rtx 6000 και τα λοιπά . 
Το Μ1 δυνατό για συγκεκριμένα επαγγέλματα και εκεί απευθύνεται κιόλας .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...