Προς το περιεχόμενο

Επίσημο ντεμπούτο για τα Pixel 6 και Pixel 6 Pro της Google


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 158
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 λεπτά πριν, roginsky12 είπε

600 δολλαρια το Pixel 6 με τεχνολογια στις καμερες τουλαχιστον 5 χρονια μπροστα.

και η Apple πουλαει κινητο 1800 δολλαρια με καμερα 12mp

...βρειτε τις διαφορες

Κάτσε να δούμε αν έκανε πάλι το θαύμα της στο software των καμερών. Γιατί από κάποια δείγματα που έχω δει σε συγκριτικά με iPhone 13 Pro Max, δεν έχουμε και πολύ μεγάλες αλλαγές μάλλον.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 minutes ago, roginsky12 said:

600 δολλαρια το Pixel 6 με τεχνολογια στις καμερες τουλαχιστον 5 χρονια μπροστα.

και η Apple πουλαει κινητο 1800 δολλαρια με καμερα 12mp

...βρειτε τις διαφορες

Έχουμε δει συγκρίσεις με σημερινά κινητά να συγκρίνουμε? Εγώ ακόμα δεν έχω δει ούτε η κάμερα πως πάει ούτε η cpu.... Αγγλία δίνουν "δωρεάν¨ και τα BOSE 700. Λογικά σε λίγο ένα 150άρι θα πιάνουν στο ebay...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, JimGer είπε

Έχουμε δει συγκρίσεις με σημερινά κινητά να συγκρίνουμε? Εγώ ακόμα δεν έχω δει ούτε η κάμερα πως πάει ούτε η cpu.... Αγγλία δίνουν "δωρεάν¨ και τα BOSE 700. Λογικά σε λίγο ένα 150άρι θα πιάνουν στο ebay...

Παντού τα δίνουν τα ακουστικά.

Μετά από την ημέρα αγοράς του πίξελ έχεις 45 μέρες να κάνεις claim τα ακουστικά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Waiss είπε

Κάτσε να δούμε αν έκανε πάλι το θαύμα της στο software των καμερών. Γιατί από κάποια δείγματα που έχω δει σε συγκριτικά με iPhone 13 Pro Max, δεν έχουμε και πολύ μεγάλες αλλαγές μάλλον.

την διαφορα στην τιμη την ειδες?????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, roginsky12 είπε

την διαφορα στην τιμη την ειδες?????

Μια χαρά ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΡΕΣ βγάζουν και τα iPhone πλέον. Απλα 640€ τηλέφωνο δεν έχουν στην Apple, και τα Pro έχουν κοντά 300€ διαφορά ανάμεσα σε Pixel 6 Pro / Iphone 13 Pro.

Τα νέα Pixel είναι τηλεφωνάρες, αλλα το πιο περίεργο είναι ότι είναι πολύ σωστά τιμολογημένα. Η ίδια η Google που ζητούσε 629€ για το Pixel 5 με SD 765 και αισθητήρα 4ετίας, ζητάει 650€ για Chip που έχει σχεδιάσει η ίδια, μεγαλη μπαταρία, πολύ καλή οθόνη, και κεντρικό αισθητήρα ΕΞΑΙΣΙΟ απο πλευράς hardware.

Είχα S20 Snapdragon και δεν είχα το παραμικρό σκοπό να το δώσω, αλλα με τέτοια λεφτά πήρα την παντόφλα το 6. Sorry not Sorry, εδώ η Google έκανε μεγάλη τρίπλα.

Η Oneplus στην Αμερική έριξε κατευθείαν 599 και 899 τα Oneplus 9/9Pro. Έκανε ζημιά με τις τιμές στα 6 η Google. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε 2-3 χρόνια που θα πέσει η τιμή θα μπορώ να το αγοράσω κι εγώ!
Έχω το Pixel 3 και είναι εξαιρετικό σε όλα του εκτός από την κάμερα που δεν εστιάζει (το αγόρασα εν γνώσει μου χαλασμένο 70€ από Ebay) .

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν και δεν έχει νόημα που γράφω γιατί έτσι και αλλιώς τζάμπα θα πάει.Κακάσχημο το πιξελ κακάσχημο και το 12.To tensor για γέλια σαν custom cpu σε επιδόσεις (αλλά δεν το βάζω στο τσουβάλι). Αλλά πάνω από όλα δίχνει το software τα δόντια του ακόμα και με χειρότερο hardware. Τα ρεζιλίκια με το video recording και το overheating στα προηγούμενα Pixel να τα αναφέρω ή δεν πιάνονται; είναι φαίνεται και αυτά στο πόσο δένει αρμονικά το software με το hardware I guess.Καλά τα λένε μερικοί, αμα ειναι ας τα σκάσουν να το πάρουν αφού το θεωρούν τόσο ευκαιρία και μη μένουν στα λόγια. Γυμνό λειτουργικό, κινητό χωρίς υποστήριξη και εγγύηση για Ελλάδα εκτός άμα ολοι οι υποστηρικτές εδώ μένουν σε χώρες που το διαθέτει.

Οι αλλαγές είναι εμπρός πίσω για το android. Με το μόνο που ξεχωρίζει είναι κάποια παραμετροποίηση στα μη pixel και τα gestures που τα θεωρώ τέλεια σε σχέση με το ios Όσο για τους launcher πουθενά δεν δουλεύει κανένας σωστά. Υπολειτουργούν. Αυτό δεν άλλαξε ούτε με την 12 ούτε με τα πιξελ ούτε με κανένα. Σε όλες τις συσκευές από android 11 Και μετά άμα θες gestures πρέπει να έχεις stock launcher για να δουλεύει σωστά. Και για να προλάβω κανέναν το τι θα βάλω εγώ και το τι θα κάνω με το κινητό μου είναι δικό μου θέμα. Εδώ άλλοι χρησιμοποιούν στοκ android και τους φαινεται τέλειο...

Τα updates του android έχουν καταντήσει ξεπατικώνω ότι χαρακτηριστικά έχουν οι υπόλοιποι και τα βάζω. Το android 12 πολύ καλό έχει και scrolling screenshots και ωραία χρωματα.Innovation το λένε κάποιοι   Αλλά ξέχασα ξεπούλησε το πιξελ και έπεσε το σαιτ.Πόσα άτομα ξέρουν τα πιξελ; Τόσα χρόνια είναι στην αγορά και μεγάλες εταιρείες έιχαν και υποστήριξη και παρουσία επί εποχή νέξους. Τι ποσοστά θα έχουν σε πωλήσεις; Αλλά ξέχασα δεν ενδιαφέρεται για τις υπόλοιπες αγορές αυτό φταίει.

 

Το sample απο το pixel 6  πολυ ωραίο φαίνεται. Ελπίζω να δούμε τρελά αποτελέσματα και σε φωτογραφίες

Επεξ/σία από gnarkill
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, gnarkill είπε

Αν και δεν έχει νόημα που γράφω γιατί έτσι και αλλιώς τζάμπα θα πάει.Κακάσχημο το πιξελ κακάσχημο και το 12.To tensor για γέλια σαν custom cpu σε επιδόσεις (αλλά δεν το βάζω στο τσουβάλι). Αλλά πάνω από όλα δίχνει το software τα δόντια του ακόμα και με χειρότερο hardware. Τα ρεζιλίκια με το video recording και το overheating στα προηγούμενα Pixel να τα αναφέρω ή δεν πιάνονται; είναι φαίνεται και αυτά στο πόσο δένει αρμονικά το software με το hardware I guess.Καλά τα λένε μερικοί, αμα ειναι ας τα σκάσουν να το πάρουν αφού το θεωρούν τόσο ευκαιρία και μη μένουν στα λόγια. Γυμνό λειτουργικό, κινητό χωρίς υποστήριξη και εγγύηση για Ελλάδα εκτός άμα ολοι οι υποστηρικτές εδώ μένουν σε χώρες που το διαθέτει.

Οι αλλαγές είναι εμπρός πίσω για το android. Με το μόνο που ξεχωρίζει είναι κάποια παραμετροποίηση στα μη pixel και τα gestures που τα θεωρώ τέλεια σε σχέση με το ios Όσο για τους launcher πουθενά δεν δουλεύει κανένας σωστά. Υπολειτουργούν. Αυτό δεν άλλαξε ούτε με την 12 ούτε με τα πιξελ ούτε με κανένα. Σε όλες τις συσκευές από android 11 Και μετά άμα θες gestures πρέπει να έχεις stock launcher για να δουλεύει σωστά. Και για να προλάβω κανέναν το τι θα βάλω εγώ και το τι θα κάνω με το κινητό μου είναι δικό μου θέμα. Εδώ άλλοι χρησιμοποιούν στοκ android και τους φαινεται τέλειο...

Τα updates του android έχουν καταντήσει ξεπατικώνω ότι χαρακτηριστικά έχουν οι υπόλοιποι και τα βάζω. Το android 12 πολύ καλό έχει και scrolling screenshots και ωραία χρόματα.Innovation το λένε κάποιοι   Αλλά ξέχασα ξεπούλησε το πιξελ και έπεσε το σαιτ.Πόσα άτομα ξέρουν τα πιξελ; Τόσα χρόνια είναι στην αγορά και μεγάλες εταιρείες έιχαν και υποστήριξη και παρουσία επί εποχή νέξους. Τι ποσοστά θα έχουν σε πωλήσεις; Αλλά ξέχασα δεν ενδιαφέρεται για τις υπόλοιπες αγορές αυτό φταίει.

 

Το sample απο το pixel 6  πολυ ωραίο φαίνεται. Ελπίζω να δούμε τρελά αποτελέσματα και σε φωτογραφίες

Εχεις δίκιο, τσάμπα πήγε.

Αναφορά σε κείμενο

 

χωρίς υποστήριξη και εγγύηση για Ελλάδα εκτός άμα ολοι οι υποστηρικτές εδώ μένουν σε χώρες που το διαθέτει.

Αλλά ξέχασα δεν ενδιαφέρεται για τις υπόλοιπες αγορές αυτό φταίει.

 

Αυτό σημειώνω μόνο απο το ξέσπασμα. 

Επίσης, τα σκάσαμε και το πήραμε, ευχαριστούμε.

Για τo αν σου αρέσει το Pixel η το Android 12 θα βρεις απαντήσεις παραπάνω. Για τους Launchers επίσης, για τις πωλήσεις επίσης. Και ναι, οι βασικές αλλαγές του Android 12 είναι το Rolling Screenshots, και τα "χρόματα".

Πάλι τα Nexus;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, papp0us είπε

Εχεις δίκιο, τσάμπα πήγε.

Αυτό σημειώνω μόνο απο το ξέσπασμα. 

Επίσης, τα σκάσαμε και το πήραμε, ευχαριστούμε.

Για τo αν σου αρέσει το Pixel η το Android 12 θα βρεις απαντήσεις παραπάνω. Για τους Launchers επίσης, για τις πωλήσεις επίσης. Και ναι, οι βασικές αλλαγές του Android 12 είναι το Rolling Screenshots, και τα "χρόματα".

Πάλι τα Nexus;

Βραβείο θα σου δώσω που έχεις ακόμη κουράγιο να απαντάς σε τέτοιες ανοησίες :D

Επεξ/σία από skritikos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, skritikos είπε

Βραβείο θα σου δώσω που έχεις ακόμη κουράγιο να απαντάς σε τέτοιες ανοησίες :D

Να τους βοηθήσω προσπαθώ γιατί έχουν απορίες. Τις ίδιες λάθος απορίες, αλλα τις έχουν.

Στο θέμα μας και πάλι ΣΙΞ ΝΤΕΙΣ ΛΕΦΤ.

Άιντε να δουμε Δευτέρα τα Review..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, papp0us είπε

Να τους βοηθήσω προσπαθώ γιατί έχουν απορίες. Τις ίδιες λάθος απορίες, αλλα τις έχουν.

Στο θέμα μας και πάλι ΣΙΞ ΝΤΕΙΣ ΛΕΦΤ.

Άιντε να δουμε Δευτέρα τα Review..

Ως τώρα είναι μόνο unboxings κτλ;

Εσύ βέβαια το πήρες ήδη! Εμείς θα χορτάσουμε την Google πείνα μας με Marques Brownlee κα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, skritikos είπε

Ως τώρα είναι μόνο unboxings κτλ;

Εσύ βέβαια το πήρες ήδη! Εμείς θα χορτάσουμε την Google πείνα μας με Marques Brownlee κα

 

Ε τους έχωσε η Google χοντρο τοίχο μέχρι τα πρώτα updates, στην ουσία ούτε Scrolling δεν τους άφησαν να κάνουν. Είχαν κάνει και κανα δυο review και δείχνανε δυο πράγματα παραπάνω, αλλα τους τα κατεβάσανε τσάκα τσάκα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Waiss είπε

Kαι ποιος είπε πως οι launchers είναι πανάκεια και πρέπει σώνει και ντε να έχουμε από έναν; Προσωπικά σε ότι συσκευή είχα, παρόλο που έχω αγορασμένο τον Nova, δεν τον δούλεψα ποτέ. Άλλωστε η Google με αφήνει να ξεκλειδώσω BL, χωρίς να χάσω την εγγύηση και να κάνω πολύ περισσότερα πράγματα εάν θέλω, από έναν Launcher.

Άσε που από το A10 και μετά, σχεδόν σε κανένα smartphone οποιασδήποτε εταιρείας δεν δουλεύουν σωστα τα gestures των launchers.

Συγνωμη αλλα απο ανδροιδ 10 και μετα, δεν δουλευουν τα gestures καλα με third party launchers, καθιστοντας τους στην ουσια ΑΧΡΗΣΤΟΥΣ

Ενα πολυ απλο πραγμα στο ατροιτ που εχουμε ελευθερα απο τοτε που βγηκε, ξαφνικα αποφασισε η Google να μας το στερησει, χωρις λογο.

Υπαρχουν λοιπον χρηστες (σαν και μενα) που ζητανε πραγματα απο το τηλεφωνο και υπαρχουν χρηστες (δεν λεω τι ειδος) που αποδεχονται αμασητο οτι τους δινει η google.

Εαν η Google θελει να πουλησει συσκευες, ΠΡΕΠΕΙ να κανει τα εξης:

1) Εμπλουτισει το OS, να τα κανει πχ σαν τα oneplus. Τωρα ειναι πολυ απλοικα και apple-ιζουν χωρις να ειναι apple.

2) Να φτιαξει το build quality και να το φέρει στα επιπεδα της Apple και της Samsung.

3) Να φτιαξει το design, ολα τα pixel ειναι μετρια, το pixel 6 ειναι απλά ασχημο.

4) Φυσικά μαγαζια να τα βλεπει ο κοσμος.

5) Καινοτομια, εν ετη 2021 και βαζει κυρτη οθονη την ωρα που οι ανταγωνιστες επιστρεφουν στις επιπεδες οθονες (ουτε καν 2.5d)

3 ώρες πριν, skritikos είπε

Εμείς θα χορτάσουμε την Google πείνα μας με Marques Brownlee

Mα φυσικα, για αυτους τους youtuber ειστε οι καλυτεροι πελατες, οι περισσοτεροι απο αυτους εχουν κανει ονομα με το να μιλανε για clean android και updates lol

Yπαρχει περιπτωση να βγει ο mkbhd και να πει οτι το Pixel ειναι απαραδεκτο τηλεφωνο και να μας πει τα αρνητικα; Ποτε και πουθενα δεν θα γινει αυτο, τα google fanboys ειναι οι καλυτεροι πελατες του.

Παντα θα τα κανει ολα sugarcoat για να χαιδεψει αυτια και να παρει views

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...