Προς το περιεχόμενο

Ταμπλετ 2 σε 1 ΗΡ


osfp1978

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω αρκετό καιρό να αγοράσω από banggood. Αυτό που θυμάμαι είναι πως πάει ανάλογα με τον τρόπο αποστολής. Κάποιοι τρόποι αποστολής έχουν το ενδεχόμενο τελωνείου. Επίσης το συγκεκριμένο δεν είναι tablet. Δεν έχει αποσπώμενη οθόνη δηλαδή. Εκεί είναι ανάλογα τι βολεύει τον καθένα.

Ακόμα και από banggood πάντως για tablet 2 σε 1, με πληκτρολόγιο και windows η τιμή περνάει τα 300€!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά πρώτον το μπάτζετ μου δεν μπορεί να υπερβεί τα 200 ευρώ με τίποτα λόγω μωρού στην οικογένεια. Αγορά ψηφίζω Ελλάδα. Προσφάτως η σύζυγος πήρε το Σαμσουγκ Α7 το οποίο για κάποιο λόγο δε μου γεμίζει το μάτι. Η μπαταρία του ας πούμε δεν κρατάει όσο θα θέλαμε. Και οι δύο προερχομαστε από ένα 2/16 οχταιντσο Huawei το οποίο μας άφησε άριστες εντυπώσεις στα τρειαμιση χρόνια που τα χρησιμοποιούμε. Αλλά δυστυχώς η Χαβάη πλέον δεν συμφερει χωρίς playstore. Είχα για ένα εξάμηνο το p40 life και όσο καλή διάθεση και αν είχα η έλλειψη gms ήταν κάτι παραπάνω από εμφανείς. 

Το HP το παρακολουθούν πάρα πολύ καιρό και θυμάμαι τις τιμές. Μάλιστα το 4/64 είχε 420 ευρώ μέχρι πριν εξαντληθεί. Θεωρώ την ΗΡ μια απ τις καλύτερες εταιρίες και γι αυτό ενδιαφέρθηκα για το συγκεκριμένο.

Δυστυχώς σε αυτά τα λεφτά φαίνεται ότι είναι μονόδρομος το Σαμσουγκ. Η realme και η Νοκια έχουν κάποια ενδιαφέροντα νέα μοντέλα αλλά δεν γνωρίζουμε εάν θα εισαχθούν στην Ελλάδα και πότε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, osfp1978 είπε

Κατά πρώτον το μπάτζετ μου δεν μπορεί να υπερβεί τα 200 ευρώ με τίποτα λόγω μωρού στην οικογένεια. Αγορά ψηφίζω Ελλάδα. Προσφάτως η σύζυγος πήρε το Σαμσουγκ Α7 το οποίο για κάποιο λόγο δε μου γεμίζει το μάτι. Η μπαταρία του ας πούμε δεν κρατάει όσο θα θέλαμε. Και οι δύο προερχομαστε από ένα 2/16 οχταιντσο Huawei το οποίο μας άφησε άριστες εντυπώσεις στα τρειαμιση χρόνια που τα χρησιμοποιούμε. Αλλά δυστυχώς η Χαβάη πλέον δεν συμφερει χωρίς playstore. Είχα για ένα εξάμηνο το p40 life και όσο καλή διάθεση και αν είχα η έλλειψη gms ήταν κάτι παραπάνω από εμφανείς. 

Το HP το παρακολουθούν πάρα πολύ καιρό και θυμάμαι τις τιμές. Μάλιστα το 4/64 είχε 420 ευρώ μέχρι πριν εξαντληθεί. Θεωρώ την ΗΡ μια απ τις καλύτερες εταιρίες και γι αυτό ενδιαφέρθηκα για το συγκεκριμένο.

Δυστυχώς σε αυτά τα λεφτά φαίνεται ότι είναι μονόδρομος το Σαμσουγκ. Η realme και η Νοκια έχουν κάποια ενδιαφέροντα νέα μοντέλα αλλά δεν γνωρίζουμε εάν θα εισαχθούν στην Ελλάδα και πότε. 

Κοίτα αν σου κάνει το συγκεκριμένο που πουλάει ο φίλος κανένα πρόβλημα.

Στα λεφτά όμως που το δίνει όχι και από μένα.

Αν θέλετε μιλήστε σε pm για να τα βρείτε.

3 ώρες πριν, Fox Web είπε

Έχω αρκετό καιρό να αγοράσω από banggood. Αυτό που θυμάμαι είναι πως πάει ανάλογα με τον τρόπο αποστολής. Κάποιοι τρόποι αποστολής έχουν το ενδεχόμενο τελωνείου. Επίσης το συγκεκριμένο δεν είναι tablet. Δεν έχει αποσπώμενη οθόνη δηλαδή. Εκεί είναι ανάλογα τι βολεύει τον καθένα.

Ακόμα και από banggood πάντως για tablet 2 σε 1, με πληκτρολόγιο και windows η τιμή περνάει τα 300€!

Στο Banggood για να μην πληρώσεις τελωνείο είναι αυτά Priority Direct Mail/EU Priority Mail/EU Priority Line .

Όσο για αυτό που έστειλα ήταν παράδειγμα και ναι είναι όπως βολεύεται ο καθένας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
Στις 21/10/2021 στις 1:43 ΜΜ, GATE123 είπε

Ναι το είπα αυτό γιατί μερική το παρεξηγούν.

Εννοείται ότι κάνουμε κουβέντα.

Και ιδού πόσο είχε(2016 μοντέλο)https://www.public.gr/product/computers-and-software/laptops/laptop-hp-pavilion-x2-101-z83502gb32gbhd/prod8242520pp/

 

 

Έχω το ίδιο  .. εκτός από τα 2 gb Ram και τα 32 giga του δίσκου δεν επαρκούν ... μετά απο καθαρή εγκατάσταση σου αφήνει 9gb ελεύθερα... τα οποία χάνονται μετά απο drivers και update... έχω κάνει πατέντα με γρήγορη κάρτα sd και κατεβάζει εκει τις ενημερωσεις αλλά και τα προγράμματα τα εγκαθιστώ εκεί. προσωπικά με βόλεψε μονο για κάποια ελαφρά προγράμματα της δουλειάς . βολεύει όταν ανεβαίνεις στην σκάλα η σε κάνα πατάρι για ρύθμιση συσκευών.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...