Προς το περιεχόμενο

Επαναφορά λογαριασμού instagram


angelosxatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
 

έχω το ίδιο θέμα με την διαφορά ότι εκεί που είναι να συμπληρώσεις την φόρμα ένσταση να κάνεις μου λέει πρέπει να πάω στο Instagram για να επιβεβαιώσω ότι είμαι εγώ ενώ δεν γίνεται αυτό υπάρχει κάποια άλλη λύση 

 

Επεξ/σία από hellredfire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 2 μήνες μετά...
Στις 9/4/2023 στις 2:23 ΜΜ, Nant25 είπε

Και το δικό το απενεργοποιησε πόσες μέρες κάνει να ανοίξει;;  έχω στείλει τη σελφη μου...

Τελικα το φτιάξατε; Επαθα το ιδιο εχθές με τον λογαριασμο μου εχουν περασει 24 ωρες και ακομα ένσταση δεν ξερω που να μπω να κανω υπαρχει καποιος να ξερει να βοηθησει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γειά σας.. Το ίδιο πρόβλημα έχω και γω από χθες. Εκανα την ένσταση, έστειλα τη selfish με τον κωδικό και περιμένω.

Νομίζω ότι μου έκανε απενεργοποιηση γιατί έκανα υπερβολικά μεγάλο αριθμό likes και με πέρασε για bot. Δεν χρησιμοποιώ εφαρμογές τρίτων για πολλά like. Ο λογαριασμός μου είναι 7 ετών περίπου.

Μέχρι πόσο καιρό θα περιμένω απάντηση για τον επανέλεγχο; Και σε ποιους από σας ενεργοποιήσετε ξανά ο λογαριασμός;

Θέλω να δω αν έχω ελπίδες γιατί έχω απογοητευτεί πολύ. Δεν έχω κάνει back up και δεν θα ήθελα να χαθούν αναμνήσεις 7 ετών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου ήρθε απάντηση μετά από 3 μέρες, ότι έγινε επανέλεγχος και αποφασίστηκε να κλείσει οριστικά ο λογαριασμός μου γιατί παραβιάζω τους κανόνες της κοινότητας και αν έχω αντίρρηση να απευθυνθώ στα δικαστήρια της χώρας μου. Αυτή ήταν η απάντηση τους. Το κουφό είναι ότι προσπάθησα να δημιουργήσω καινούριο λογαριασμό και με μπλοκαρε στο καπάκι, για 24 ώρες χωρίς να έχω κάνει κανένα like και χωρίς να έχω φυσικά ακόλουθους. Επίσης πριν λίγη ώρα μου ήρθε ειδοποίηση στο email ότι ο λογαριασμός μου έχει μπλοκαριστεί προσωρινά και πρέπει να προβώ σε ενέργεια για να μην τον χάσω. Πάλι τα ίδια, δεν πάνε καλά. Τρέλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

Εδώ κ 2 μέρες παλεύω να ανοίξω το ινσταγκραμ που μου έκλεισε τον λογαριασμό για τον ίδιο λόγο που λέτε με την εφαρμογή. Μια ολική νερά προσπαθούσα τίποτα. Είμαι στην φάση που περιμένω 1,2 μέρες ακόμη για να δω αν επανήλθε. Έχετε κάτι να μου προτείνετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα, δεν ξέρω για ποιον λόγο αλλά στο Instagram δεν μπορώ να ακολουθήσω κανέναν και όταν πάω να κάνω κάποιον φολλοου μου βγάζει αυτήν την ειδοποίηση:  Περιορίζουμε τη συχνότητα με την οποία μπορείτε να κάνετε ορισμένες ενέργειες στο Instagram, όπως π.χ. ακολούθηση ατόμων, προκειμένου να προστατεύσουμε την κοινότητά μας. Ενώ δεν έχω κάνει κάτι εγώ μήπως ξέρει κάποιος να με βοηθήσει;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 7/12/2022 στις 9:47 ΠΜ, schondraki είπε

καλημέρα σας,

είχα κ εγώ εφαρμογή για ακόλουθους. Συνεβη το ιδιο κ σ εμενα. Δεν μου επιτρέπει να κάνω ένσταση. Υπάρχει κάποιος που ανέκτησε το λογαριασμό του μετά από αυτό? 

Screenshot_20221207-093221_Chrome.jpg

Αντιμετωπίζω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Τελικά τι έγινε ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα μου συνέβη και εμένα το ίδιο

Είχα μια εφαρμογή για followers στην οποία δεν έμπαινα συχνά και αποφάσισε το Instagram να μου απενεργοποιήσει τον λογαριασμό. Το θέμα μου είναι ότι όταν μου λέει να βάλω το κινητό μου για να μου στείλει κωδικό δεν μου στέλνει ποτέ. Ενώ στο email μου στέλνει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...