Προς το περιεχόμενο

Το Google Pixel 6 δεν φορτίζει τόσο γρήγορα όσο κάποιοι ενδεχομένως να περίμεναν


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, filip123go είπε

There, I fix it.

Πρόσφατα αγόρασα κινητό και ένα από αυτά που κοιτούσα ήταν και το πίξελ 6. Μόλις είδα την τιμή στο Σκρουτζ και σε συνδιασμό με το ότι δεν έχει αντιπροσωπεία στην Ελλάδα το απέκλεισα.

Επίσης, ποιοι περίμεναν να φορτίζει πιο γρήγορα και πόσο πιο γρήγορα;; Γιατί οι αριθμοί που έδωσε η google δεν ήταν λάθος.

fnac.com 
το έχει στα 649ευρώ . παρέλαβα στις 4 του μήνα . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 ώρες πριν, papp0us είπε

Απαράδεκτα τα Pixel γιατί οι Reviewers περίμεναν την κάμερα καλύτερη για διάφορους λόγους. 

Απαράδεκτα τα Pixel γιατί οι Reviewers περίμεναν να φορτίζει στα 30W για διάφορους λόγους

Απαράδεκτα τα Pixel γιατί παρότι το βίντεο είναι πράγματι πολύ βελτιωμένο σε σχέση με τα προηγούμενα Pixel, έπρεπε για κάποιο λόγο να γλεντάει το iPhone που τραβάει τρία επίπεδα πάνω από όλα τα υπόλοιπα εδώ και 5 χρόνια. Για διάφορους λόγους.

Απαράδεκτα τα Pixel επειδή ο Tensor είναι Exynos με περιφερειακά chips σχεδιασμένα από τη Google, και δεν είναι ταχύτερος απο τον Snapdragon 888, ούτε φυσικά απο τον A15.

Πρώτη φορά βλέπω να γκρινιάζουν για συσκευή οχι επειδή είναι κακή, αλλα επειδή στο μυαλό τους περίμεναν το ΑΠΟΛΥΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ, με τη Google να τα πουλάει και 200€ κάτω από τον ανταγωνισμό.

Τα Pixel είναι εξαιρετικά τηλέφωνα για τα λεφτά τους, ειδικά το μικρο παίζει να ειναι το ΚΑΛΥΤΕΡΟ στα λεφτά του, που δεν αξίζει να πάρει κανείς σε χώρες σαν την Ελλάδα που δεν θα έρθουν επίσημα, εκτός αν το κάνει για γούστα. 

Επίσης είναι παντόφλες :P

600 δολλαρια εχει και το αιφον 1800...μαλλον ηθελες να γραψεις 1200 ευρω και μπερδευτηκες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Spyka69 είπε

fnac.com 
το έχει στα 649ευρώ . παρέλαβα στις 4 του μήνα . 

Και με την εγγύηση φίλε τι έκανες; Τελικά πήρα samsung galaxy s21. Και μάλιστα είχα και θέμα με το 1ο που πήρα γιατί είχε ένα σημάδι στην οθόνη.. Το πήγα στα public (από εκεί το είχα αγοράσει) και μου το άλλαξαν επιτόπου. Άνοιξα και σχετικό thread εδώ μέσα. Αν συνέβαινε κάτι αντίστοιχο από το fnac.com, γνωρίζεις τι γίνεται και πόσο καιρό θα έμενα χωρίς κινητό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, filip123go είπε

Και με την εγγύηση φίλε τι έκανες; Τελικά πήρα samsung galaxy s21. Και μάλιστα είχα και θέμα με το 1ο που πήρα γιατί είχε ένα σημάδι στην οθόνη.. Το πήγα στα public (από εκεί το είχα αγοράσει) και μου το άλλαξαν επιτόπου. Άνοιξα και σχετικό thread εδώ μέσα. Αν συνέβαινε κάτι αντίστοιχο από το fnac.com, γνωρίζεις τι γίνεται και πόσο καιρό θα έμενα χωρίς κινητό;

Και απο Skroutz να το είχες χρυσοπληρώσει, πάλι μήνες θα ήσουν χωρίς το κινητό. 

Τα Pixel ΔΕΝ είναι έξυπνη αγορά για όποιον θέλει να έχει ήσυχο το κεφάλι του, Έχουν μεγάλο ρισκο σαν αγορές στην Ελλάδα.

Σε πρώτη φάση εμένα το βγάζει το ρίσκο βέβαια, το έχω κατα ευχαριστηθεί, αλλα αν το Pixel είναι η μοναδική συσκευή που έχεις παίζεις με τη φωτιά αν πάθει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, filip123go είπε

Και με την εγγύηση φίλε τι έκανες; Τελικά πήρα samsung galaxy s21. Και μάλιστα είχα και θέμα με το 1ο που πήρα γιατί είχε ένα σημάδι στην οθόνη.. Το πήγα στα public (από εκεί το είχα αγοράσει) και μου το άλλαξαν επιτόπου. Άνοιξα και σχετικό thread εδώ μέσα. Αν συνέβαινε κάτι αντίστοιχο από το fnac.com, γνωρίζεις τι γίνεται και πόσο καιρό θα έμενα χωρίς κινητό;

σε παλαίοτερο Pixel Που είχα το είχα στείλει fnac και το στείλαν αυτοί στη google . είχαμε μείνει κανα μήνα χωρίς . 

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, AtiX είπε

Το να συγκρίνεις το φτηνότερο κινητό από μια εταιρία με το ακριβότερο μιας άλλης δεν δείχνει άτομο που να ξέρει για το αντικείμενο που μιλάει… 🙂

Θές να συγκρίνεις τις φωτό του απλού πίξελ με το iPhone 13 Mini?

Ακόμη κ έτσι 100+ ευρώ φτηνότερο και του ρίχνει στα αυτιά σε ποιότητα φωτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Εγω πιο μεγάλο πρόβλημα θεωρώ ότι ο φορτιστής που πουλάει εχει έξοδο usb c οπότε μονο με το καλώδιο που δίνει στην συσκευασία τον χρησιμοποιείς.

https://store.google.com/product/usb_c_30w_charger?hl=en-GB

Όλοι οι PD chargers έχουν έξοδο USB-C. Δεν νομίζω πως γίνεται διαφορετικά.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, papp0us είπε

Και απο Skroutz να το είχες χρυσοπληρώσει, πάλι μήνες θα ήσουν χωρίς το κινητό. 

Τα Pixel ΔΕΝ είναι έξυπνη αγορά για όποιον θέλει να έχει ήσυχο το κεφάλι του, Έχουν μεγάλο ρισκο σαν αγορές στην Ελλάδα.

Σε πρώτη φάση εμένα το βγάζει το ρίσκο βέβαια, το έχω κατα ευχαριστηθεί, αλλα αν το Pixel είναι η μοναδική συσκευή που έχεις παίζεις με τη φωτιά αν πάθει κάτι.

Εχεις 5G ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dtk-386 είπε

Εχεις 5G ?

Όχι, όχι, δεν έχει.

4 λεπτά πριν, rd2909 είπε

Άν κόστιζε και 400-600, ίσως να ήταν.

τα 50€ σε πείραξαν; Οκ, είναι το καλύτερο κινητό μέχρι τα 800€, καλύτερα τώρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/11/2021 στις 11:30 ΜΜ, roginsky12 είπε

600 δολλαρια εχει και το αιφον 1800...μαλλον ηθελες να γραψεις 1200 ευρω και μπερδευτηκες

899 το pixel pro στα 128GB , 999 το iphone 13 pro στα 128GB...πού μπερδεύτηκε ακριβώς? Τα 1800 που τα είδες, μόνο εσύ ξέρεις

 

10 ώρες πριν, Thresh είπε

Καλά 969 δεν έχει το iPhone 13 128GB, πότε πήγε στα 1200 ή 1500? Μήπως εννοεί το Pro Max?

ότι νάναι βλέπουν μερικοί και το γράφουν και σαν εξυπνάδα

ο άλλος είδε 1800 $ το iphone και 600 το pixel....

https://store.google.com/us/config/pixel_6_pro?hl=en-US

https://www.apple.com/shop/buy-iphone/iphone-13-pro

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...