Προς το περιεχόμενο

Asus x570 f-gaming vs gigabyte aorus pro x570


Yamaha_xt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα στην παρέα. Καλό σαβ/ακο σε όλους. Ρε παίδες είμαι σε αναζήτηση μητρικής για τον Ryzen 7 5800x και μετά από διάβασμα αρκετών περιγραφών, βίντεο κτλ είμαι ανάμεσα σε αυτές τις 2 μητρικές. Asus rog strix x570 f-gaming & Gigabyte x570 Aorus pro. Και τις δύο τις βρίσκω στα ίδια λεφτά (στα 270€ πάνω κάτω). Έχετε δοκιμάσει κάποια από αυτές τις δύο για εντυπώσεις? 

*Φυσικά είδα και την Asus Rog Stix x570 E-gaming ανώτερη και από τις δύο αλλά δυστυχώς όσοι έχουν στοκ είναι γύρω στα 140€ + πιο πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Yamaha_xt είπε

Καλημέρα στην παρέα. Καλό σαβ/ακο σε όλους. Ρε παίδες είμαι σε αναζήτηση μητρικής για τον Ryzen 7 5800x και μετά από διάβασμα αρκετών περιγραφών, βίντεο κτλ είμαι ανάμεσα σε αυτές τις 2 μητρικές. Asus rog strix x570 f-gaming & Gigabyte x570 Aorus pro. Και τις δύο τις βρίσκω στα ίδια λεφτά (στα 270€ πάνω κάτω). Έχετε δοκιμάσει κάποια από αυτές τις δύο για εντυπώσεις? 

*Φυσικά είδα και την Asus Rog Stix x570 E-gaming ανώτερη και από τις δύο αλλά δυστυχώς όσοι έχουν στοκ είναι γύρω στα 140€ + πιο πάνω.

Ο λόγος που κοιτάς x570 chipset;

Εκ πρώτης όψεως η Asus είναι καλύτερη λόγω πιο φρέσκου chipset...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, nickol-us είπε

Ο λόγος που κοιτάς x570 chipset;

Εκ πρώτης όψεως η Asus είναι καλύτερη λόγω πιο φρέσκου chipset...

Sorry ναι δεν το αναφέραμε αυτο. Για να είμαι "έτοιμος" για ryzen 9 μέσα του άλλου μήνα. Και συγκεκριμένα για τον 3900x

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Yamaha_xt είπε

 Για να είμαι "έτοιμος" για ryzen 9 μέσα του άλλου μήνα. Και συγκεκριμένα για τον 3900x

 

10 ώρες πριν, Yamaha_xt είπε

είμαι σε αναζήτηση μητρικής για τον Ryzen 7 5800x

Ούτε να τρολάρετε δεν ξέρετε ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/11/2021 στις 9:07 ΜΜ, leros2004 είπε

 

Ούτε να τρολάρετε δεν ξέρετε ....

Καλημέρα και καλή εβδομάδα. Συγνώμη και όλας αλλά δεν τρολαρω φιλαράκι. Μήπως έγραψα κάτι λάθος? Τι να πω. Καμία γνώμη ζήτησα για εάν έχουν δοκιμαστεί από κάποιον αυτές οι μητρικές (& με ryzen 7 & 9) . Συγνώμη εάν έκανα κάποια Μαμακια. Καλημερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Yamaha_xt είπε

Καλημέρα και καλή εβδομάδα. Συγνώμη και όλας αλλά δεν τρολαρω φιλαράκι. Μήπως έγραψα κάτι λάθος? Τι να πω. Καμία γνώμη ζήτησα για εάν έχουν δοκιμαστεί από κάποιον αυτές οι μητρικές (& με ryzen 7 & 9) . Συγνώμη εάν έκανα κάποια Μαμακια. Καλημερα

5900x   σε   Ashrock b550m pro4 .......  κοιτας ακομη για 570  και ακριβες?

3 επιλογες απο εμενα και παλι πολλα ειναι τα λεφτα , ψυξη καλη , εκει θα δωσεις παραπανω και οχι σε μητρικη

1. https://www.skroutz.gr/s/23873023/Asrock-B550-Extreme4-Motherboard-ATX-με-AMD-AM4-Socket.html

2. https://www.skroutz.gr/s/24026826/MSI-MPG-B550-Gaming-Edge-WIFI-Motherboard-ATX-με-AMD-AM4-Socket.html

3. https://www.skroutz.gr/s/23726715/Asus-ROG-Strix-B550-F-Gaming-Motherboard-ATX-με-AMD-AM4-Socket.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...