Προς το περιεχόμενο

Lost Ark [Free-to-play MMORPG]


thrinodia
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,
7 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Έτοιμο το google form για την λίστα μελών και που παίζουμε.
Απαντήστε το για να μας έχουμε συγκεντρωμένους.
Αν δεν μπορείτε να δείτε στο τέλος τα αποτελέσματα ή σας μπερδεύει όπως το χει το gforms, ορίστε και το excel φύλλο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, Tecton είπε

Αφού τελικά μας τρώει η αναμονή, για πείτε, όσο προλάβατε να παίξετε, ποιες είναι οι εντυπώσεις σάς.

Πώς σας φαίνεται το παιχνίδι;

Sirius EU 10K queue τωρα που μιλαμε αλλα σε μιση ωρα εχει κατεβει κανα 2.5Κ περιπου οποτε κομπλε. Μπηκα λιγο το πρωι μετα απο 10 λεπτα εσκασε maintenance. Γενικα επαιξα λιγο πηγα 15 λεβελ. Ειναι αρκετα ωραιο μιξη diablo και mmo. Το στορυ οκ λιγο τζενερικ κλασικα, το art style medieval με στοιχεια κορεατικα. Warrior paladin εφτιαξα το combat αρκετα καλο αλλα δεν εχω προλαβει να εμβαθυνω κιολας.

Γενικα σε οποιον αρεσουν τα diabloειδη οπως εμενα ειναι οτι πρεπει. Ειναι λιγο μπερδεμα τα menu submenu και γενικα τα systems του παιχνιδιου μιας και στην Κορεα που υπαρχει 2 χρονια τωρα μπηκαν ολα σιγα σιγα ενω σε εμας ηρθε ετοιμο με τα παντα ολα οποτε πεφτεις λιγο στα βαθια στην αρχη.

Δεν εχω βρει ακομα τι παιζει με τα επι πληρωμη στοιχεια παντως διαβασα οτι δεν εχει pay to win αλλα δεν ειναι μονο για κοσμετικς οι πληρωμες. Εχει pay to skip τυπου θα grindαρεις πιο πολυ αν δεν πληρωσεις.

Θα δειξει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 770
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να πάρετε τα drops αν δεν το έχετε κάνει ακόμα, ειδικά του tier 1 αν το προλάβετε από κάποιον streamer δίνει καλά χρήματα (100k). Θέλουν 4 ώρες προβολής το καθένα.

LEGENDS OF LOST ARK

 

μέχρι στιγμής κερδάμε εμείς οι Ευρωπαίοι!

Αναφορά σε κείμενο

 

Tier 1: Battle Item Chest

Contains a Battle Item Chest 3 Pack, Regulus' Light Currency Chest (100K Silver), and an Amethyst Shard Pack (1,500 Shards).

Tier 2: Arkesia Paper Hat Chest

This chest will unlock your choice (1) of the 5 unique paper hats.

Tier 3: Helgaia Pet Chest

This chest will unlock your choice (1) of the 4 unique Helgaia pets.

Tier 4: Neugier Gold Mount

This mount will allow you to speedily move throughout Arkesia.

Legends of Lost Ark participants will only be able to offer one Drop at a time, so check the leaderboard for a list of who has unlocked the Drops.

To claim a Drop, you'll need to activate Twitch Drops for your Lost Ark account. Next, earn the Drop by watching streamers. Once awarded, you should see a call-out in the Twitch chat that prompts you to claim.

 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταφερα και μετρησα το queue σε 5 απο τους 15+ σερβερ μετα με πεταξε, 110.000 ατομα σε queue . Σκεφτητε τι γινεται στο συνολο των σερβερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Virus200 είπε

Ωραίο παιχνίδι πάντως αφού περίμενα να τελειώσει το 7κ queue μόλις τελείωσε μου πέταξε το error.

Ας πω και εγώ τον πόνο μου , αφού είμαι με το laptop της δουλειάς και έλεγα να φτιάξω pc , είπα μην την πατήσω πάλι και δεν μου αρέσει και πουλήσω το pc (έχω προϊστορία )

Μετά απο κανα 5ωρο που δεν μπορούσα να φτιάξω usb με windows που να μπουτάρουν απο linux , τα κατάφερα μέσα απο VM

Μπήκαν Windows 11 , βάζω το game να κατέβει και στο 99% ..... μου χάλασε το MX Master και δεν έχω άλλο ποντίκι :D

Θα μπω με trackpad να σαρώσω :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Steam λέει οτι έπαιξα 32 ώρες ! 🤣 Ζήτημα να έπαιξα 8 ώρες δηλαδή μετράει τις ώρες που περιμένεις να μπεις... Τραγικο! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπαινω καν στην διαδικασια γιατι μου βρωμαει repeat του καθε καινουριου Mmorpg, της τρελης για κανα δυο μηνες και μετα νεκρα.

Θα περιμενω να δω πως θα τα παει απο κοσμο μολις γινει stable Και θα δω αν αξιζει να χαλασω τον χρονο μου τοτε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Να πάρετε τα drops αν δεν το έχετε κάνει ακόμα, ειδικά του tier 1 αν το προλάβετε από κάποιον streamer δίνει καλά χρήματα (100k). Θέλουν 4 ώρες προβολής το καθένα.

LEGENDS OF LOST ARK

 

μέχρι στιγμής κερδάμε εμείς οι Ευρωπαίοι!

Αν βαλω το stream από καποιον απ την λίστα ,σε 2ο monitor και κλείσω το monitor απο το κουμπι ,παίρνω παλι το drops?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, JTRGamer είπε

Αν βαλω το stream από καποιον απ την λίστα ,σε 2ο monitor και κλείσω το monitor απο το κουμπι ,παίρνω παλι το drops?

αρκεί να έχει λίγο ήχο μέσα από τον player του twitch, να μην είναι muted δηλαδή. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να αφήσεις στο 2ο μονιτορ το παράθυρο που θες και κάντο mute από το tab ή από browser που δεν λειτουργείς κλείσε τον ήχο του από το windows mixer.

 

image.png.0bf4302501074814f6bca0c55ab12ba1.png

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, NGeo είπε

Παιδια το game το ξεκινησαμε και εμεις χαλαρα να το δουμε και μονο καλες εντυπωσεις εχω να πω μεχρι στιγμης.

Μπειτε όλοι στον Antares server.

Εγώ πάντως προσπάθησα να μπω πριν κάνα 2ωρο ( έστω και με touch pad) και δεν με έβαλε καν επειδή ήταν γεμάτοι όλοι οι servers.

Εντάξει καταλαβαίνω αλλά ομολογώ ότι πρώτη φορά βλέπω υλοποίηση που να τρως πόρτα χωρίς καν να έχεις επιλέξει σέρβερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...