Προς το περιεχόμενο

Πολύμπριζα Allocacoc PowerCube / Public -70%, από 4,5€.


driver4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ζεστά ζεστά...χαχαχα. Έκανα παραγγελία για 3, δύο ήρθαν...δεν πειράζει. Αυτό που με ευχαρίστησε περισσότερο είναι ότι συνέβαλα στο forum (με καλή προσφορά) που για χρόνια μας κρατάει παρέα & μας γλιτώνει χρήματα!

PXL_20211119_131914340.jpg

  • Like 5
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 257
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αυτό με το wifi μπορώ να το βάλω στο παιδικό δωμάτιο που έχω τον υπολογιστή του παιδιού να πάρει ιντερνετ μέσω wifi απο το modem που είναι στο σαλόνι και να δώσει ιντερνετ απο την θύρα εθερνετ στον υπολογιστή του παιδιού?

δηλαδή η θύρα που έχει είναι μόνο για να πάρει ιντερνετ ή μπορεί να δώσει κιόλας 

Επεξ/σία από supermarioarv
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, supermarioarv είπε

αυτό με το wifi μπορώ να το βάλω στο παιδικό δωμάτιο που έχω τον υπολογιστή του παιδιού να πάρει ιντερνετ μέσω wifi απο το modem που είναι στο σαλόνι και να δώσει ιντερνετ απο την θύρα εθερνετ στον υπολογιστή του παιδιού?

φανταζομαι δουλευουν ακριβως ετσι, σαν extenders, TP link τυπου;

 

9 λεπτά πριν, driver4 είπε

Ζεστά ζεστά...χαχαχα. Έκανα παραγγελία για 3, δύο ήρθαν...δεν πειράζει. Αυτό που με ευχαρίστησε περισσότερο είναι ότι συνέβαλα στο forum (με καλή προσφορά) που για χρόνια μας κρατάει παρέα & μας γλιτώνει χρήματα!

PXL_20211119_131914340.jpg

το κουτι τι περιλαμβανει; σε μερικα βιντεο βλεπω καλωδιο με σουκο να φευγει και να πηγαινει στην πριζα και εσυ τελικα να εχεις μονο αυτο στο γραφειο σου επανω

Επεξ/σία από pointyhat
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, pointyhat είπε

φανταζομαι δουλευουν ακριβως ετσι, σαν extenders, TP link τυπου;

 

το κουτι τι περιλαμβανει; σε μερικα βιντεο βλεπω καλωδιο με σουκο να φευγει και να πηγαινει στην πριζα και εσυ τελικα να εχεις μονο αυτο στο γραφειο σου επανω

Πράγματι, υπάρχει σε μορφή με καλώδιο, τα δικά μου είναι για κατευθείαν σε schuko ή πολύπριζο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, driver4 είπε

Πράγματι, υπάρχει σε μορφή με καλώδιο, τα δικά μου είναι για κατευθείαν σε schuko ή πολύπριζο.

driver4 μπορείς να τσεκάρεις αν η θύρα εθερνετ που έχει πάνω δίνει ιντερνετ?

γιατι στο βίντεο βλέπω οτι το συνδέει με το μοντεμ για να πάρει ιντερνετ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, supermarioarv είπε

driver4 μπορείς να τσεκάρεις αν η θύρα εθερνετ που έχει πάνω δίνει ιντερνετ?

γιατι στο βίντεο βλέπω οτι το συνδέει με το μοντεμ για να πάρει ιντερνετ... 

Νομίζω είναι ακριβώς για τον αντίθετο ρόλο, δηλαδή να δώσεις internet από switch ή router και να το έχεις ως wifi access point.

Κάπου είχα βρει ένα άψογο doc που είχε όλες τις προδιαγραφές για όλα τα Allocacoc αλλά δεν το βρίσκω σήμερα.

 

Επεξ/σία από skritikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, supermarioarv είπε

driver4 μπορείς να τσεκάρεις αν η θύρα εθερνετ που έχει πάνω δίνει ιντερνετ?

γιατι στο βίντεο βλέπω οτι το συνδέει με το μοντεμ για να πάρει ιντερνετ... 

παιδια πως να δωσει ιντερνετ απο μονο του;; Το ιντερνετ το παιρνει απο την παροχη ρευματος, αρκει στην πριζα του ρουτερ να εχεις βαλει καποιον πομπο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, skritikos είπε

Νομίζω είναι ακριβώς για τον αντίθετο ρόλο, δηλαδή να δώσεις internet από switch ή router και να το έχεις ως wifi access point.

 

αυτό θέλω να τσεκάρω αν ειναι να παίρνει μόνο δεν μου κάνει...εγώ το θέλω ωστε να πάρει μεσω wifi ιντερνετ σαν ρεπεατερ και μετά μέσω εθερνετ να το δώσω στον σταθερό για να έχει ο υπολογιστής ιντερνετ και να του βγάλω το usb wifi module που έχω πάνω στον σταθερό για να παίρνω ιντερνετ αυτή την στιγμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, supermarioarv είπε

αυτό θέλω να τσεκάρω αν ειναι να παίρνει μόνο δεν μου κάνει...εγώ το θέλω ωστε να πάρει μεσω wifi ιντερνετ σαν ρεπεατερ και μετά μέσω εθερνετ να το δώσω στον σταθερό για να έχει ο υπολογιστής ιντερνετ και να του βγάλω το usb wifi module που έχω πάνω στον σταθερό για να παίρνω ιντερνετ αυτή την στιγμή

Για Powerline solution έχω άλλα ωραία της TP-LINK σε όλο το σπίτι. Μαγικό, παίζεις λες και είσαι πάνω στο switch παρά το 3φασικό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ό

4 λεπτά πριν, Πανος999 είπε

Σε καποια λεει allocacoc κ σε καποια οχι!Ποια η διαφορα??

Όλα το γράφουν τελικά κάπου πάνω τους, σε ευδιάκριτο σημείο. Τώρα το πως τα καταχωρούν στα ελληνικά shop, άβυσσος το μυαλό τους!

Η εταιρία είναι αυτή https://www.allocacoc.com/Home/Home/Index/detail.html?country_id=36

και όπως θα δεις βρίσκεται πλέον κάτω από το όνομα Designnest.

Στείλε παραδείγματα (φωτογραφίες)αν βλέπεις κάτι περίεργο κάπου.

Επεξ/σία από skritikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, skritikos είπε

Ό

Όλα το γράφουν τελικά κάπου πάνω τους, σε ευδιάκριτο σημείο. Τώρα το πως τα καταχωρούν στα ελληνικά shop, άβυσσος το μυαλό τους!

Στείλε παραδείγματα (φωτογραφίες)αν βλέπεις κάτι περίεργο κάπου.

Πανω τους το γραφουν,αλλα στην περιγραφη σε καποια λεει allocacoc κ σε αλλα οχι..Στο λινκ που εχει ανεβασει ο TS εχει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δες τι πρόσθεσα στο προηγούμενο μήνυμά μου.

1 λεπτό πριν, Πανος999 είπε

Πανω τους το γραφουν,αλλα στην περιγραφη σε καποια λεει allocacoc κ σε αλλα οχι..Στο λινκ που εχει ανεβασει ο TS εχει..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, ChrisN.S. είπε

ειδοποίηση για παραλαβή από το κατάστημα Public, 2 από τα 3 της παραγγελίας. Τι φάση;

Παραλαμβανεις οσα θες. Αυτα τα 2. Και φευγεις. 

::επισης οτι αλλο βρειτε απο το καταστημα ειναι σε τιμες ιντερνετ. Χτυπησα ενα powercube καταστηματος ιδια τιμη με αυτη του internet.

1 ώρα πριν, supermarioarv είπε

αυτό με το wifi μπορώ να το βάλω στο παιδικό δωμάτιο που έχω τον υπολογιστή του παιδιού να πάρει ιντερνετ μέσω wifi απο το modem που είναι στο σαλόνι και να δώσει ιντερνετ απο την θύρα εθερνετ στον υπολογιστή του παιδιού?

Η θα βαλεις powerline για να δινεις ethernet. Ή θα βαλεις ενα wifi adaptor με κεραια, στον πυργο του παιδιου. Μαζι με το powercube wifi

Επεξ/σία από Vault13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...