Προς το περιεχόμενο

Το Uber Eats στο Οντάριο επιτρέπει την αγορά κάνναβης


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Tetrabitos είπε

Βρε ναι μαζί σου αλλά ένα χαρτάκι με ένα μήνυμα να σου λέει μην το "χρησιμοποιείτε πριν την εργασία σας ή όταν υπάρχουν ανήλικοι κοντά" ή δεν ξέρω τι δεν νομίζω να συμμορφωσει τον κόσμο.

Σαν τα τσιγάρα ένα πράγμα με τις ταμπέλες του.

Δες τι γίνεται με αλκοόλ και χάπια που υποτίθεται είναι offlimits (ειδικά τα χάπια)

Ειδικά κιόλας όταν κάτι είναι καινούργιο και αποποινικοποιημενο γίνεται της μουρλης στην αρχή. Δεν είμαστε Ολλανδία που γελάει ο μέσος Ολλανδός βλέποντας τουρίστες.

Ειδικά στη δουλειά μου άμα έρθει κανείς χαπακωμενος, ή αλκοόλ ή μπάφο τον στέλνω σπίτι.

Στην δουλειά, στο τιμόνι και στο πάρκο πρέπει να είσαι κύριος, αρκεί να ξεκινάει και από το σπίτι.

Τα μπλέκεις νομίζω λίγο. Οι ουσίες, νόμιμες ή μη, είναι αυτές που είναι και η χρήση τους δεν ενδείκνυται για πολλές και διάφορες καταστάσεις - δε νομίζω να διαφωνεί κανείς με αυτό. Κανείς δεν θέλει έναν οδηγό π.χ. μεθυσμένο ή μαστουρωμένο εν ώρα εργασίας. Οι διαβαθμίσεις επίσης είναι πολλές. Άλλο είμαι αλκοολικός, άλλο μέθυσα ένα βράδυ που βγήκα - δεν είναι το ίδιο.

Από την μία διαβάζω ειδήσεις για συλλήψεις με 2γρ. κάνναβης (wow!) και από την άλλη περπατάς στο κέντρο της Αθήνας και ο κόσμος τρυπιέται μπροστά σου μέσα μεσημέρι. Η υποκρισία της πολιτείας στο μέγιστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...