Προς το περιεχόμενο

Ο Jack Dorsey αποχωρεί από το Twitter


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, stivaks72 είπε

Τί παίζει τελικά μ'αυτούς τους Ινδούς;

Google, Microsoft, τώρα Twitter. 

Ήξερα ότι είναι φοβεροί προγραμματιστές αλλά απ'ό,τι φαίνεται έχουν και ικανότητες στο management. 

Μπράβο!

Το attitude:

https://youtu.be/lC4aRpAXUzU?t=216

Ο Dorsey πληρώθηκε μάλλον μετο ίδιο νόμισμα:

 

Επεξ/σία από panospeter
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

3 ώρες πριν, stivaks72 είπε

Τί παίζει τελικά μ'αυτούς τους Ινδούς;

Google, Microsoft, τώρα Twitter. 

Ήξερα ότι είναι φοβεροί προγραμματιστές αλλά απ'ό,τι φαίνεται έχουν και ικανότητες στο management. 

Μπράβο!

κατά τη γνώμη μου όταν η χώρα καταγωγής σου αριθμεί πληθυσμό πάνω από 1 δις, τότε είναι πολύ λογικό να υπάρχουν μερικοί χιλιάδες άνθρωποι που έχουν τα φόντα, το θάρρος, τις ικανότητες, τις σπουδές και εν τέλει την τύχη να πλασαριστούν σε αυτές τις θέσεις.. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ethereum είπε

συμφωνα με αυτα που γραφει το The Verge ψιλο αδιαφορος ο Dorsey  ασχολουνταν και με μια αλλη εταιρια και ηθελε να παει να μεινει στην Αφρική , οι επενδυτες και μετοχοι κυριως ο Ελλιοτ  θελουν δουλεια αποτελεσματα και κερδη , ο καινούργιος σεο ειναι πολυ στα κρυπτο συγκεντρωμενος , φανταζομαι θα δουλεύει 25 ωρες το 24ωρο σαν ρομποτ χωρις προσωπικη ζωή για να ικανοποιήσει τους μετοχους , το καλο μας το παιδί με το χαμόγελο " σας παρακαλω βγαλτε μου το λαδι " ειναι έτοιμο να τα δωσει όλα

Αυτό κολλάει και με αυτό που είπε ο άλλος συμφορουμίτης από πάνω "γιατί ινδοί παντού", βασικά είναι ελαφρώς αναλώσιμοι (και το ξέρουν και οι ίδιοι), αν δε φέρουν τα απαιτούμενα κέρδη όξω απ την πόρτα και δε θα δακρύσει κανένας μέτοχος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, michael92 είπε

Ο αντικαταστάτης του είναι ακόμα χειρότερος.

Βαλε και κανα ποστ πριν 30 χρονια τι ελεγε.

Επεξ/σία από Witcher1st
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Witcher1st είπε

Βαλε και κανα ποστ πριν 30 χρονια τι ελεγε.

https://www.charlotteobserver.com/sports/nascar-auto-racing/thatsracin/article217540295.html

Δεν έγραψα εγώ τους κανόνες του cancel culture.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, michael92 είπε

https://www.charlotteobserver.com/sports/nascar-auto-racing/thatsracin/article217540295.html

Δεν έγραψα εγώ τους κανόνες του cancel culture.

Για να έχεις πετυχημένο cancel culture θα πρέπει πρώτον να υπάρχει ατόπημα, δεύτερον να είναι σοβαρός αυτός που το πράττει, τρίτον να το κρίνει η κοινωνία και τέταρτον να το αποδέχεται…

τωρα τι προσπαθεί να αντιγράψει ο κάθε τυχάρπαστος, αμαθείς και κακομαθημένος που βρίσκεται με την πλάτη στον τοίχο από το σύνολο της κοινωνίας, στο internet λίγη σημασία έχει… 

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι και να μου λενε ολοι,οτι αυτοι αλλαξαν τον κοσμο δε τους πιστευω.Τους εκατσε το κυμα και εβγαλαν λεφτα που δεν αξιζαν.Με εξαιρεση τον Μασκ ολοι οι αλλοι μου μοιαζουν παιδακια που κανουν την πλακα τους.Δε ξερω ποιος κανει κουμαντο τον κοσμο,αυτοι παντως με τιποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...