Προς το περιεχόμενο

Formula 1 2022


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, ghostrider είπε

Θα ειναι σαν να εχουμε αυστρια 2022.

Να φανταστώ ότι εννοείς ότι θα κερδίζει ο Leclerc :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 15k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, ghostrider είπε

Εξαιρετικα νεα για το 2023. Καθε GP και αναστεναγμός, καθε GP και μπιελες,πιστονια στην ασφαλτο. 
Δεν θα προλαβαινει ο @papp0us να κανει βουντου στον προδότη. Θα ειναι σαν να εχουμε αυστρια 2022.

https://www.si.com/fannation/racing/f1briefings/news/f1-news-haass-guenther-steiner-is-excited-for-bomb-2023-ferrari-engine-jd22?utm_source=F1BPartner&utm_medium=FormulaRacers&utm_campaign=General

Ελπίζω μόνο να μην "σκάει" σαν πραγματική βόμβα  :whistle:

Επεξ/σία από specre
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, tommy^ είπε

Γιατί κάτι μου λέει ότι και το 2023 οι Σαινθ και Λεκλερ θα ζήσουν  νέα εποποιία από Φερραρι strategists? 😂

Αν δε φύγουν μαζί με τον κλόουν και οι tragetists, τότε ναι, θα συμφωνήσω μαζί σου. Εκτός αν και οι 2 οδηγοί τους γράψουν στα @@ τους και κάνουν τα δικά τους :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, ghostrider είπε

Η Ferrari δεν κανει καλό στις ανθρωπινες σχεσεις :P :P :P Χωρισε ο εκλερακης.

Πόσο άλλο να υποφέρει αυτός ο άνθρωπος…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, ghostrider said:

Η Ferrari δεν κανει καλό στις ανθρωπινες σχεσεις :P :P :P Χωρισε ο εκλερακης.

Ήταν αυτή που αναγκάστηκε να πληρώσει subscription στο κανάλι του Leclerc για να μπορέσει να του πει μέσω Twitch να ανοίξει την πόρτα  επειδή ξέχασε τα κλειδιά του σπιτιού? 😛 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ekrepali είπε

index.jpg.96f45eae10b0af210a1d341e5639ac0d.jpg

Θα ζήσουμε μαγικές στιγμές και του χρόνου... 🤣

αυτό ακριβώς εννοούσα.

3 ώρες πριν, ghostrider είπε

Η Ferrari δεν κανει καλό στις ανθρωπινες σχεσεις :P :P :P Χωρισε ο εκλερακης.

Αυτό είναι το λιγότερο, θα βρει άλλη :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως τα media λένε ότι ο Vasseur έχει “κλειδώσει” την θέση, και αναμένεται επίσημη ανακοίνωση σε λίγες εβδομάδες.

Αν διώξει Ρουέντα, καλώς μας ήρθε. Αν όχι, ο επόμενος, παρακαλώ. :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/12/2022 στις 10:09 ΜΜ, tommy^ είπε

Γιατί κάτι μου λέει ότι και το 2023 οι Σαινθ και Λεκλερ θα ζήσουν  νέα εποποιία από Φερραρι strategists? 😂

Η μαθηματική επαγωγή στο λέει! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/12/2022 στις 10:21 ΜΜ, specre είπε

Αν δε φύγουν μαζί με τον κλόουν και οι tragetists, τότε ναι, θα συμφωνήσω μαζί σου. Εκτός αν και οι 2 οδηγοί τους γράψουν στα @@ τους και κάνουν τα δικά τους :o

Ο Σαρλ τώρα με όσα έχουν γίνει αυτή την χρονιά θα τα γράψει όλα και όλους στα @@ του και θα παρει ένα @@το πρωτάθλημα. Εδώ το διαβάσατε πρώτοι, απαιτώ ποσοστά αν πάτε ταμείο :P 

Πέρα από την πλάκα, νομίζω ότι όντως θα τους γράψει. Δεν έχει τίποτα να χάσει πια, αν η Φερράρι δεν κατεβάσει ανταγωνιστικό μονοθέσιο και δεν ξεφορτωθεί τους κλόουν έχει φύγει άμεσα για Μερσεντές. 

Προσωπική μου άποψη, ο λόγος που φέρνουν Vasseur είναι αποκλειστικά και μόνο για να κρατήσουν τον Leclerc στην ομάδα. Είναι το μεγαλύτερο ταλέντο που είχαν μετά τον Αλόνσο (να μην πω και μετά τον Μιχάλη, αλλά θεωρώ τον Φερνάντο ελαφρώς ανώτερο την τρέχουσα στιγμή), αν τον χάσουν θα πάνε πάτο για τα επόμενα 10 χρόνια και βάλε (δεν έχουν κανένα τεράστιο ταλέντο στις junior κατηγορίες τους και ο μόνος της γενιάς του Σαρλ που μπορεί να τον ανταγωνιστεί είναι ο Μαξ, ο οποίος θα κάνει την πλάκα του στην RBR και θα φύγει από το άθλημα). Έτσι έκαναν μόνο για τον MSC οι κόκκινοι, όλους τους άλλους τους θεωρούσαν αναλώσιμους. Αυτό μου έκανε εμένα προσωπικά πολύ μεγάλη εντύπωση, αλλά λέει και πολλά για το ταλέντο που έχει το “παιδάκι”.

Εγώ προσωπικά θα ήθελα να δω ως TP τον Antonello Coletta από το hypercar division της Ferrari, είναι και δικός τους και η δουλειά που έχει κάνει στο τμήμα του είναι εξαιρετική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...