Προς το περιεχόμενο

Vodafone tv box root


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να μάθω αν υπάρχει η δυνατότητα να κάνω root το tv box της Vodafone και να περάσω κάποια έκδοση Android και να το χρησιμοποιήσω σαν κανονικό tv box με όλες της δυνατότητες που έχει. 

 Το έχει δοκιμάσει κάποιος? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, John-n78 είπε

Κατά την εκκίνηση, υπάρχει δυνατότητα να το βάλεις σε recovery ή fast boot mode ?

Όχι το έβαλα βγάζει logo της Vodafone και έκανε firmware update από μόνο του..

μπορεί να υπάρχει κάποια εντολή που να μπαίνει σε recovery η fast boot Mode αλλά δεν ξέρω πως.. δεν έχω βρει κάτι όσο έψαξα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπερδεύτηκα με της nova. Βασικά θα πρέπει να έχει την λογική του Android, όπου μπαίνεις σε fastboot mode πατώντας το κουμπί του power on μαζί με το volume - και αφού το συνδέσεις στον υπολογιστή μέσω usb, ανοίγεις adb και τρέχεις εντολή για twrp και μέσα από εκεί κάνεις flash το magisk ώστε να κάνει root το tv box. Μπορεί να πρέπει να βρεις συμβατή έκδοση twrp με το tv box.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...
  • 1 μήνα μετά...
  • 8 μήνες μετά...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά, το έψαξα και εγώ. Αυτά τα box τρέχουν ένα σύστημα βασισμένο σε Linux. Άγνωστη έκδοση, άγνωστα πρωτόκολλα. Το μόνο που ξέρω εγώ για αυτό το κουτί είναι ότι είναι ένα Sagemcom dtiw387. Αυτά τα μέτρα είναι ότι καλύτερο μπορεί να κάνει η sagemcom ενάντια στους τηλεοπτικούς πειρατές. Το κλείδωμα είναι server-based και αυτό βάζει ακόμα ένα στρώμα ασφαλείας. Αν θέλετε μπορείτε να δείτε και αυτά τα λίνξ:

https://forum.xda-developers.com/t/need-help-unlocking-sagemcom-diw387.4418869/
https://www.geekzone.co.nz/forums.asp?forumid=34&topicid=271771

Είναι ουσιαστικά αδύνατον να χακαριστεί.

Μιας και είμαι hardwareακιας θεωρώ επίσης πως είναι κρίμα να πεταχτεί

Επεξ/σία από basilesanast1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...