Προς το περιεχόμενο

καταγγελια γιατρων


otso

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 ώρες πριν, bc00l είπε

τι να συζητάμε, ο απόλυτος βόθρος, οι ίδιοι θα διαδηλώνουν οταν (δυστυχώς) γινουν ολα ιδιωτικά και χάσουν τις μόνιμες θέσεις τους.

 

Πριν απο λιγα χρονια....

η μητερα μου με επιθετικο καρκίνο, χρειαζόμασταν επείγοντος μια βιοψια νεφρου.

Παμε στον Αγ.Σαββα για να κλείσουμε ραντεβού για βιοψια.  Μας λεει σε 3 (!) μήνες!!!

Μαζί και ο θείος μου, δινει ενα 20αρικο (!!!) του γιατρού εκει στις βιοψιες του αγ Σαββα.

Αποτέλεσμα, την επόμενη μερα στις 8 το πρωί εκανε η μητέρα μου την βιοψια....

 

Το "δωρεάν" δημόσιο σύστημα υγείας 🙄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, UncleKim είπε

Πριν αρκετά χρόνια, κάλεσαν την σύζυγο μου να "καταθέσει" από επιτροπή του ΙΚΑ, μετά από αντίστοιχο πράγμα που έκανε ο γυναικολόγος της. Φορτώνουν το σύστημα σε ότι να ναι ΑΜΚΑ, με επισκέψεις και φάρμακα. Από όσο θυμάμαι είχε γίνει ένα μικρός χαμούλης. Φυσικά χωρίς ιδιαίτερο θέμα, όλοι εξακολουθούν και βρίσκονται στις θέσεις τους.

Δυστυχώς αυτό είναι ένα μέρος του προβλήματος. Η ατιμωρησία ακόμα και στις  λίγες περιπτώσεις που πιάνονται. Πριν πολλά χρόνια την φαρμακοποιό που έχω από κάτω μου, την "έπιασαν" μαζί με άλλους 4-5 για απάτες με πλαστές συνταγές φαρμάκων. Ήταν τόσο μεγάλο το μέγεθος της απάτης που τα ονοόματα τους είχαν δημοσιευτεί και σε εφημερίδες. Όπως καταλαβαίνεις το φαρμακείο δεν έκλεισου ούτε ώρα και αυτή ζει και βασιελεύει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, otso είπε

Πολλα τους εχω μαζεμενα  .Αλλά  ας τα παρουμε απ την αρχη , τουλαχιστον το νεο για μενα τουλαχιστον κολπο.

Πριν απο 2 μηνες επισκεφτηκαμε οφθαλμιατρο του εοδυ ολη η οικογενεια 4 ατομα . Μας ζητησε 25 το ατομο  ενω υποτιθεται οτι  κλεισαμε με εοδυ . Το καταπια  οπως πολλα αλλα  , ομως με  τις συνταγες για γυαλια καρφιτσωνε ενα χαρτι που ελεγε οτι αν μας ερθει στο κινητο τιποτε παραπεμπτικο να μην ανυσηχησουμε , ξαναχτυπησε καμπανακι αλλά ο βλαξ το καταπια κι αυτο 

Μετα απο λιγο αφου φυγαμε αρχισαν να κουδουνιζουν τα κινητα με παραπεμπτικα με καθε ειδους εξετασεις κατεβατα ολοκληρα .μπορει και 100ε το ατομο επειδη εγραφαν διπλα τα χρηματα και συμμετοχη .

Ειπαμε το καταπια με τον πουστη , βεβαια ολα αυτα θα τα πληρωσουμε εγω και σεις .

Πριν μια βδομαδα καταδεχτηκε να δει τον γιο μου  ενδοκρινολογος , πηγαμε με ετοιμες εξετασεις , 50ε και ολα καλα τιποτα δηλαδη απλα σε τρομαζουν να κανεις καθε χρονο να μην χασουν το πελατακι. Το βραδυ αρχισε παλι τα κουδουνισματα 2 παραπεμπτικα με χιλιες εξετασεις το καθενα . και σημερα τωρα  ειδοποιηση οτι εκτελεστηκαν.

μιλαμε πολλα λεφτα μονο απο μενα , πρεπει να γινεται παρτυ.

Που θα μπορουσα να κανω ανωνυμη καταγγελια; εγω με τους δικηγορους των γιατρων δεν μπορω να τα βγαλω περα , αλλά δεν θα ηθελα να περασει ετσι.

ξεχωρα οτι σε ολους μας φαινομαστε ετοιμοθανατοι αλλά και σε ενδεχομενη ερευνα τα καθικια θα μπορουσαν να ισχυριστουν οτι μαζι τα φαγαμε.

ακουω ιδεες

  Πρίν κανένα 6μηον μου έρχονται στο κινητό μηνύματα ότι έγιναν διάφορες συνταγογραφήσεις από κάποιον νεφρολόγο. Επι τόπου στέλνω μήνυμα σε ό,τι mail του ΕΟΠΠΥ βρήκα διαθέσιμο, με συνημμένες φωτογραφίες απο τις συνταγογραφήσεις και ο,τι άλλο στοιχείο είχα , τονίζοντας ότι δεν είχα καμία σχέση. 
  Μέσα σε 2 ώρες με είχαν πάρει 5 διαφορετικά άτομα με ιδιαίτερη όρεξη να βρουν τι έχει συμβεί, και εξαιρετικά πρόθυμοι να πιάσουν κάποιον γιατρό να κάνει τέτοιου είδους συνταγογραφήσεις.
  Παρόλα αυτά μετά από ψάξιμο, βρήκαμε ότι ο γιατρός είχε κάνει λάθος και είχε γράψει κάποια φάρμακα για Λύκο σε εμένα αντί για έναν συγγενή με ίδιο όνομα. Με πήραν από τον ΕΟΠΠΥ να μου πουν αν συμφωνώ με αυτό που ισχυριζεται ο γιατρός και αν θέλω να δώσουν το τηλέφωνο μου για να επικοινωνήσει ο γιατρός μαζί μου, έπειτα με πήρε ο γιατρός να μου ζητήσει συγγνώμη, με πήρε μέχρι και ο τοπικός  φαρμακοποιός που εκτέλεσε την συνταγή να μου πει ότι έγινε λάθος εκ παραδρομής. 
 Μη το αφήσεις έτσι, στείλε παντού.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...