Προς το περιεχόμενο

Σε δύο εκδόσεις με 4GB και 8GB μνήμης θα διατεθεί ενδεχομένως η Nvidia GeForce RTX 3050


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, Arkin είπε

Η 4αρα έκδοση ούτε για mining δεν κάνει. 

Ναι, δε κατάλαβες. Για τους gamers είναι φτιαγμένη...

12 ώρες πριν, Arkin είπε

 

 

 

Σε λίγο πάντως θα μας δώσουν και καμιά 3020 με 2gb στα 250€ για να λέμε πως κάναμε αναβάθμιση, λολ.

Επεξ/σία από tonkpils
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

960 ti, αντε να δούμε για πόσα χρόνια ακόμα θα την έχω... 

Είδη έχει θέματα στο overclock που πριν δεν είχε, δλδ θα φοβόμαστε μην μας καεί η κάρτα γιατί αλλιώς θα πρέπει να πουλήσουμε νεφρό.... 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 hours ago, alma.ntakos said:

Για Πείτε Παιδιά !! Κανα 300αρι Και Κανα 350αρι Η ΤΙ Θα Εχει Περίπου Πως Το Βλέπετε ???   Με Την 750 ΤΙ Θα Μείνω !!  :D

Ναι, εγώ στην θέση σου θα πόνταρα στην 750 που είναι κ σίγουρη! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε λιγο καιρο οι Pc gamers θα ανταλλαζουν Ps ή Xbox για μια καρτα γραφικων καπως καλη.

Εχω RX580 8GB ανταλλαγη με PS5 και διαφορα απο εσας...

ΤΡΑΓΙΚΟ!!!!!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, mositore είπε

οτι αρχιζει απο 30 σε καρτες γραφικών να πανε να @@@@@@@@@@@@@@@

ναι γιατί οι 20 ή 10 (που είναι και μεταχειρισμένες)φεύγουν σε τιμή ευκαιρίας :P  

Ξυπνάτε χωριανοί, ή πρέπει να το πάρετε απόφαση ότι δεν θα αγοράσετε καλή κάρτα γραφικών στην αναγραφόμενη/υποτιθέμενη τιμή του κατασκευαστή (MSRP) 

ή θα πρέπει να σκάσετε όσα ζητάνε τα μαγαζιά ή scalpers και να βγάλετε την διαφορά κάνοντας και εσείς mining δεν ειναι τιποτα εξάλλου μερικά click είναι. 


Εγώ προσωπικά είμαι miner αλλά δεν κερδίζω τίποτα που σας το λέω αυτό ίσα ίσα δεν με συμφέρει (γιατί όσοι περισσότεροι μπαίνετε μέσα στο παιχνίδι πάει να πεί ότι θα βγάζω λιγότερα κέρδη (σε μικρί ποσοστό μεν αλλά πάλι λιγότερα είναι λιγότερα)  εγώ  λόγω του difficulty που ανεβαίνει ανάλογα το πόσοι περισσότεροι μπαίνουν μέσα στον χώρο. 

Αλλά ευτυχώς ή δυστυχώς έτσι έχουν τα πράματα. 

 

 

7 ώρες πριν, tonkpils είπε
19 ώρες πριν, Arkin είπε

Η 4αρα έκδοση ούτε για mining δεν κάνει. 

 

Το "δεν κάνει για mining" είναι σχετικό. 

Σημαίνει ένα απο τα δύο 

Α) δεν αποδίδει (βάσει κόστος_απόκτησης/απόδοση) σε σχέση με άλλα μοντέλα
Β) δεν μπορεί λόγω χαρακτηριστικών πχ 3,4GB vram να κάνει mining συγκεκριμένα νομίσματα που θέλουν παραπάνω vram (αυτό δεν σημαίνει όμως ότι δεν μπορεί να κάνει mining σε άλλα νομίσματα!!

 

Άρα όσο μια καρτα αποδίδει σε νομίσματα (όσο αφορά την χρηματιστηριακή αξία ανταλλαγής τους σε FIAT ή αλλα crypto )  περισσότερο απο το ρεύμα που καίει πάντα κάποιος θα ειναι εκεί που να σκέφτεται να τις αγοράσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, alma.ntakos είπε

Για Πείτε Παιδιά !! Κανα 300αρι Και Κανα 350αρι Η ΤΙ Θα Εχει Περίπου Πως Το Βλέπετε ???   Με Την 750 ΤΙ Θα Μείνω !!  :D

Συνοδοιπορε... κάτσε εκεί. Αν μάλιστα είναι και 4 gb , μην κουνιέσαι καθόλου. Αυτήν έχω και εγώ και όπως πάει , παρακαλώ τον Θεό, να βγάλω 1-2 χρόνια ακόμα.

Κοιτάω για καμμιά καλύτερη μεταχειρισμένη βέβαια και βλέπω τους μαυραγορίτες γερο- Λαδαδες, που αγόρασαν κάρτες με 150-160€ , να τις προσφέρουν ....280-420€ !!!!!Ρε που φθάσαμε..... Θέλω να δω όταν πέσουν οι τιμές, τι θα τις κάνουν μετά.

Επεξ/σία από jimagas99
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή την εποχή πιστεύω ότι κάποιος μπορεί να στραφεί σε μια GTX 970 ή μια 780Ti, ίσως και σε καμιά R9 290. Είναι αρκετά παλαιότερα μοντέλα αλλά παίζουν τα πάντα αξιοπρεπέστατα. Σίγουρα πολύ καλύτερα από κάποια 1030 ή RX 550, τις οποίες βλέπω κοντά στα 200€ για τα "αξιοπρεπή" μοντέλα με 4GB - και μου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι. Και τις 1050, που κάποτε τις έδιναν δώρο στα μαγαζιά αν αγόραζες ένα φλασάκι, να έχουν πάει στα 250€ το λιγότερο...

Κοιτάξτε καμιά δημοπρασία στο ebay μπας και τσιμπήσετε κανά παλιό μοντέλο γύρω στα 150€ και περιμένετε να πέσουν κάπως οι τιμές σε κανα χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...