Προς το περιεχόμενο

ΠΡΟΣΟΧΗ! Για κατόχους καρτοκινητής Q Telecom και χρέωση Q Fee ( Επιλύθηκε ).


Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από panoc,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το νέο ΚΑΟΥΝΤ ΝΤΑΟΥΝ ΕΙΝΑΙ 

Big Combo
500'ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ
5 GB

€ 5

Διάρκεια 15 ημέρες
 
Με το ζόρι να δώσουμε 15ε το μήνα, ακόμα κι αν μιλάμε ελάχιστα...
Έχει κανείς frog να μας πει την εμπειρία του? Είναι φτηνότερη από την Q?
 
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ετσι, και ήθελα να το ποστάρω γιατι την ειχα παθει τον Δεκεβριο, προσοχη στα ψιλα γραμματα, ειναι για 15 ημερες, όχι για μήνα!

Και εδώ ειναι ακριβώς αυτο για το οποιο μιλαγε μερικα ποστς πιο πανω. Ληγουν τα πακέτα μου αυριο, και φυσικα η καλή Wind εχει εξαφανίσει ολα τα πακετα κατω των 8.5 ευρω. Countdown της προκοπής που να συγχρονιζεται με τις αναγκες μου δεν υπάρχει αυτη την στιγμη οπότε, ή θα πρεπει να φαω απο το υπολοιπο μου 5 ευρω για 15 μερες (που δεν θα χρησιμοποιήσω ουτε 10 λεπτα και 100ΜΒ απο αυτά) είτε να παρω πακετο των 8.5 ευρω για 1 μηνα.

Τεράστια διαφορά από περισυ...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Στις 3/1/2022 στις 6:25 ΜΜ, trident2 είπε

Με τη σειρά μου να ενημερώσω ότι το έλυσα και το δικό μου μέσω Messenger όπου, αντί για ταυτότητα, έδωσα αριθμό ΑΦΜ και

έγινε επιστροφή ποσού και κατάργηση του Q Fee.

 

Στις 4/1/2022 στις 10:36 ΜΜ, er_kan είπε

Ευτυχώς μέσω messenger είναι σχετικά άμεση η ανταπόκριση αν και εμένα μου είπαν ότι δε γίνεται να μου επιστραφεί το 1,70€.

 

 

Στις 3/1/2022 στις 1:32 ΜΜ, nikolarasbig είπε

Έστειλα μύνημα στο messager, μετά από 2 ώρες περίπου συνομιλίας με το ευγενέστατο Bot, (και λίγο με άνθρωπο), 

"Η υπηρεσία ΚΙΟΥ ΦΙ αφαιρέθηκε επιτυχώς από τη γραμμή σα

Αυτο το messenger για το οποιο μιλατε ειναι του facebook; Δηλαδη αν καποιος δεν εχει facebook δεν μπορει να βρει ακρη και να λυσει το προβλημα του; Αυτο το παρατηρω εδω και κατι χρονια σε καποιες "εταιριες", να λυνουν το προβλημα οταν τους γραφει οποιος εχει facebook στο messenger. Δεν εχουν αλλον τροπο επικοινωνιας; Παιρνουν ποσοστα απο το facebook; Τι ακριβως συμβαινει και πως εξηγειται;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δυστυχως δεν ειχα παρει χαμπαρι ολη την κατασταση με το ''τελος διατηρησης'' , εβαλα 10 ευρω και τελικα μου εβαλε 7. Με 7 ευρω δεν μπορω να βαλω κανενα πακετο. Αν ειναι να βαζω 10 ευρω για να εχω 7 και στην τελικη να πρεπει να βαλω 12 για τα χαζοπακετα που πλεον κρατανε 15 μερες, χιλιες φορες να πληρωνω voip ή να παω κοσμοτε που τουλαχιστον εχει σημα.

Επεξ/σία από Shadows
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
10 λεπτά πριν, adi32 είπε

Όσοι έχετε wind /q και έχετε κάνει ανανέωση μέσα στο μήνα στέλνετε 2022 στο 12000 για απεριόριστα data για δύο εβδομάδες

Επιβεβαιώνω ότι δούλεψε ! Ευχαριστούμε @adi32

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanks @trident2 και @adi32

Στις 12/1/2022 στις 9:12 ΠΜ, nikolarasbig είπε

Το νέο ΚΑΟΥΝΤ ΝΤΑΟΥΝ ΕΙΝΑΙ 

Με το ζόρι να δώσουμε 15ε το μήνα, ακόμα κι αν μιλάμε ελάχιστα...
Έχει κανείς frog να μας πει την εμπειρία του? Είναι φτηνότερη από την Q?
 

Τα κοίταζα πριν τα Χρίστουγεννα, αν δες θες καθόλου ιντερνετ δειχνει να βγαίνει φθηνότερη. Αλλιώς βγαίνει μια ή άλλη και μάλλον με λιγότερες παροχές (αλλά ίσως με καλύτερο δίκτυο;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Τέλος, ανακοινώνεται ότι από 14/03/2022, η ελάχιστη αξία online ανανέωσης για συνδρομητές F2G & Q καρτοκινητής θα είναι 12€."

https://www.wind.gr/gr/wind/media/anakoinoseis/anakoinosi/1526320435034/

Οχι σχετικό με το συγκεκριμένο thread, αλλά το αφήνω εδώ...

  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, fommof είπε

"Τέλος, ανακοινώνεται ότι από 14/03/2022, η ελάχιστη αξία online ανανέωσης για συνδρομητές F2G & Q καρτοκινητής θα είναι 12€."

https://www.wind.gr/gr/wind/media/anakoinoseis/anakoinosi/1526320435034/

Οχι σχετικό με το συγκεκριμένο thread, αλλά το αφήνω εδώ...

στους πόσους μήνες χωρίς κάρτα κάνουν φραγή ξέρουμε; :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, mandos είπε

στους πόσους μήνες χωρίς κάρτα κάνουν φραγή ξέρουμε; :)

Ειλικρινα δεν ξέρω γιατί ούτως ή αλλως το νουμερο μου πρέπει να είναι ενεργό πάντα (και να έχω μονάδες να πάρω και να μπορουν να με πάρουν οπότε κάθε μήνα αγοράζω πακέτο και κάθε 2 μήνες το αργοτερο ανανεωνω).

Αυτό που θυμάμαι είναι οτι αν δεν ανανεώσεις στο 2μηνο χάνεις το υπόλοιπο πλέον...

Επεξ/σία από fommof
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 31/12/2021 στις 4:31 ΜΜ, trident2 είπε

Οπότε σε φυσικό κατάστημα για αλλαγή στοιχείων και φωτοτυπία ταυτότητας...όπως και πήγα αλλά δεν γούσταρα να σκαναριστώ για να μπώ να υπογράψω.Και έφυγα...

Επειδή αύριο θέλω να παω σε κατάστημα για αριθμό Q... τι εννοείς "να σκαναριστω"; Υποβάλλεσαι σε κάποια διαδικασία;

edit: Άκυρη η ερώτηση. Μάλλον για τα πιστοποιητικά εμβολιασμού - rapid test αναφέρεσαι.

Αργώ λίγο να στροφάρω αλλά κάλιο αργά παρά ποτέ...:P

Επεξ/σία από thant
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

παλικάρια εγώ με Qcard βάζω χρήμα και αμέσως ενεργοποιώ πακέτο οπότε πάντα είμαι φουλ σε χρόνο ομιλίας αλλά σχεδόν 0 σε χρήμα στον λογαριασμό μου.

το πρόβλημα είναι ότι όποτε πάω να πάρω ένα τηλ. μου βγαίνει η κασέτα και μου λέει το γνωστό δεν έχετε αρκετά χρήματα στον λογαριασμό σας μπλαμπλα... και μετά μου το ρίχνει άλλη μια στα αγγλικά!
και άντε περίμενε σε κάθε κλήση.

Υπάρχει τρόπος να βγουν αυτά τα μηνύματα προειδοποιήσεων?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/4/2022 στις 12:32 ΜΜ, ChaniaMania είπε

παλικάρια εγώ με Qcard βάζω χρήμα και αμέσως ενεργοποιώ πακέτο οπότε πάντα είμαι φουλ σε χρόνο ομιλίας αλλά σχεδόν 0 σε χρήμα στον λογαριασμό μου.

το πρόβλημα είναι ότι όποτε πάω να πάρω ένα τηλ. μου βγαίνει η κασέτα και μου λέει το γνωστό δεν έχετε αρκετά χρήματα στον λογαριασμό σας μπλαμπλα... και μετά μου το ρίχνει άλλη μια στα αγγλικά!
και άντε περίμενε σε κάθε κλήση.

Υπάρχει τρόπος να βγουν αυτά τα μηνύματα προειδοποιήσεων?

Όντως πολύ σπαστικό και προσωπικά δεν έχω βρεί λύση σε αυτό.Απλά με τις πολλαπλές ανανεώσεις μένουν κάποια ευρώ υπόλοιπο και τις περισσότερες φορές είμαι οκ. Ελπίζω κάποιο τσακάλι εδώ αν έχει βρεί κάτι να παρέμβει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...