Προς το περιεχόμενο

1883


totalius

Προτεινόμενες αναρτήσεις

https://m.imdb.com/title/tt13991232/?ref_=fn_al_tt_0
Αν δε το είχε ποστάρει ο @Glikos στο τοπικ του Tv season 20-21 δε θα είχα  ακούσει καν για αυτή τη σειρα που αξίζει κ με το παραπάνω το 9αρι του IMDb . Βρείτε τη κ δείτε τη εκτός κ αν απεχθάνεστε οτιδήποτε έχει σχέση με την άγρια Δύση . Είδα τα 3 επ νεράκι κ είχε καιρό να μου συμβεί με καινούργια σειρά .

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυνατή φαίνεται η σειρά με ωραία ατμόσφαιρα,πολύ γερό κάστ αλλά και μεγάλη παραγωγή,(απο τους παραγωγούς του Yellowstone)όταν υπάρξει ευκαιρία και όρεξη θα ασχοληθώ να δω τι λέει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καραβάνι είναι, εποίκους έχουν, εννοείται ότι θα πάει με ρυθμό άμαξας και θα είναι γεμάτη τραγωδίες. Όσο πιο αργή, τόσο πιο πολλές σεζόν και αν οι άποικοι λιγοστέψουν πολύ, θα βρουν τυχαία άλλους στον δρόμο. Η σειρά έχει την απαραίτητη μαγιά να το τραβήξει 7 και 17 σεζόν μέχρι να φτάσουν στον προορισμό τους.

 

Αλλά είναι αρκετά προσεγμένη και νομίζω οι ηθοποιοί κάνουν καλή δουλειά. Ο Sam Elliott είναι στα συν, ενώ οι συντελεστές παίζουν έξυπνα και το χαρτί της "Jennifer Lawrence lookalike" Isabel May, η οποία μοιάζει περισσότερο για αγοροκόριτσο στα τέλη του 20ου αιώνα που βρέθηκε τυχαία 100 χρόνια πίσω από την εποχή της, από ότι ως μέλος του καραβανιού.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Φοβερό photography, cinematography και απιστευτος Sam Elliot, σε καθε σκηνη που συμμετεχει αποκτα αμεσως βαρυτητα.

Αν και φαινεται οτι εχει πεσει παρα πολυ δουλεια και αρκετο χρημα, μου κανει τρομερο break immersion το γεγονος οτι ειναι τοσο πεντακαθαρα τα δοντια τους και τοσο γυαλιστερα πχ τα μαλλια της Ελσας, ακομα και το μεικαπ της δεν κολλαει ουτε με τον τοπο που βρισκονται ουτε με την εποχη. Οσο και να θελω να το αγνοησω με χτυπαει διαρκως αυτο. Ηρεμο 8/10. Χωρις αυτα (τα σημαντικα για εμενα αφου μιλαμε για συγκεκριμενη περιοδο late 1800s) περνουσε το 9.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμένα 2 πράγματα μου χτύπησαν

1..... πόσο εύκολα βρίσκει γκόμενους...και η ανοχή της οικογένειας....τόση πρόοδος στο Φαρ Ουεστ

2. ... Η τρίχα στην μασχάλη.... :) .... έρχεται σε αντίθεση με το πόσο λαμπερή είναι....και πεντακάθαρη κατα τα άλλα. (το οτι είναι 18 ωρες πάνω σε 1 άλογο...κοιμάται στο χώμα....το μπάνιο είναι πολυτέλεια....κτλ κτλ....

Κατα τα άλλα η σειρά τα σπάει...

Ασχετο ...αυτός ο Sam Elliot...γεννήθηκε γέρος ? ...δηλαδή ήμουν νιος και γέρασα ..και ανέκαθεν τον θυμάμαι γέρο με μια μουστάκα....Ναααα

 

Επεξ/σία από masteripper
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, totalius είπε

Η τριχα ειναι απολυτα φυσιολογικη. Δεν ξερω αν εκαναν καν αποτριχωση εκεινη την εποχη κ σιγουρα δεν εκαναν στα καραβανια . 

Καναν στους Vickings και Game of Thrones....και τους χάλασε η Άγρια Δύση... :)

Απλώς το αναφέρω σε σχέση με το πόσο αφύσικα καθαροί είναι όλοι οι πρωταγωνιστές... όπως ανέφερε και προλαλήσαντας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κ φυσικά θα υπαρχει συνέχεια με άλλη  μία σεζόν 

https://www.whattowatch.com/news/1883-to-continue-journey-with-season-2?utm_source=twitter.com&utm_content=whattowatch&utm_medium=social&utm_campaign=socialflow

Επεξ/σία από totalius
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εξαιρετική σειρά. Δεν χαρίστηκε πουθενά και μάλλον θα μαζέψουν αρκετά βραβεία σε αυτήν την πρώτη σαιζόν.

 

Εννοείται ότι όταν είχα κάνει το προηγούμενο ποστ δεν είχα ιδέα τι ερχόταν. Και αυτό την έκανε ακόμα καλύτερη.

Επεξ/σία από john_dr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...