Προς το περιεχόμενο

Οι τράπεζες μας κλέβουν ???


MANOLIS50

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, Arkin είπε

 

Τελικα γινεται να κλεισει η οχι? Καθε πρωτη του μηνα με τραβανε 2 ευρω με το ετσι θελω. Στο φιλο λογικα του τα τραβαει συνολικα μια φορα το χρονο 24 ευρω?

Να πω πάλι οτι δεν εχω καμία χρεωση, ουτε τον μηνα ουτε τον χροονο.

Το μονο που μου εχωσαν πριν διο τρια χρονια ηταν ένα ποσο για το δικαίωμα υπεραναληψη, οταν το ειδα εκανα αιτηση κατάργηση της υπεραναληψης, εγινε αντιλογισμος του ποσου και τέλος.

Αν σου χρεωνουν λοιπον κατι ρωτα γιατι στο χρεώνουν και πράξε αναλογα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, NikosKallithea είπε

Να πω πάλι οτι δεν εχω καμία χρεωση, ουτε τον μηνα ουτε τον χροονο.

Το μονο που μου εχωσαν πριν διο τρια χρονια ηταν ένα ποσο για το δικαίωμα υπεραναληψη, οταν το ειδα εκανα αιτηση κατάργηση της υπεραναληψης, εγινε αντιλογισμος του ποσου και τέλος.

Αν σου χρεωνουν λοιπον κατι ρωτα γιατι στο χρεώνουν και πράξε αναλογα.

Θα παω στην τραπεζα ναι γιατι δεν χρησιμοποιω τιποτα απο οσα δινουν για να το πληρωνω. Αν γνωριζεται αν κλεινει μεσα απο το ebanking θα ειναι το καλυτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Ntinaras είπε

Τι εννοεις δωρεαν συναλλαγες?

Πληρωμή ανεξοδα σε Δεκο με πάγιες και χωρίς έξοδα 3 εισερχομενα εμβάσματα από τριτη τράπεζα τον μήνα. Μπορεί να μου διαφεύγει και κάτι άλλο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Εγω δεν εχω καμία χρεωση στον όψεως της εθνικης.

Αποκλειεται να ειναι οψεως τοτε!Και γιατι εχεις οψεως?Ολοι οι οψεως λογαριασμοι χρεωνονται 2 ευρω ηδη απο το καλοκαιρι!

Στις 16/1/2022 στις 9:39 ΜΜ, Bitbit είπε

δυστυχώς όποιος μπορεί να κλέψει, κλέβει. 

το αστείο είναι ότι πολλοί που γκρινιάζουν, πολύ πιθανόν να έχουν οι ίδιοι επιχειρήσεις και να κλέβουν και οι ίδιοι τον πελάτη (και τον εργαζόμενο επίσης) ή γενικά να κάνουν διάφορες παγαποντιές (γιατί ο όρος "κλέβω" δεν είναι και πολύ σωστός) και κλαίγονται για το ότι οι τράπεζες τους κλέβουν.

Αλλά οκ, ας πούμε ότι κλέβουν.

Ο εργοδότης που δε δίνει δώρα ή τα ζητάει πίσω τι κάνει, δε κλέβει; Αυτό είναι κυριολεκτικά κλοπή.

Αυτοί που δε πληρώνουν υπερωρίες, που δε κόβουν αποδείξεις αλλά συγχρόνως χρεώνουν στον πελάτη και το ΦΠΑ?

Έχετε ζυγίσει ποτέ προιόντα από λαϊκή;

Μπορώ να γράψω κι άλλα παραδείγματα αλλά νομίζω τα ξέρετε όλοι.

Ποιος δε κλέβει τελικά σε αυτή την κοινωνία; Αυτός που δε μπορεί.

"Το ψαρι απο το κεφαλι βρωμαει" λενε...Το κρατος σε κλεβει με το καλημερα και γινεται φαυλος κυκλος!!

Στις 16/1/2022 στις 9:47 ΜΜ, Arkin είπε

Ενα 2ευρω που πληρωνω καθε μηνα για εμπορικο λογαριασμο εθνικης πως γινεται να το κλεισω ρε παιδια? Δεν χρησιμοποιω τιποτα απο αυτα που δινουν δηλαδη 3 δωρεαν παγιες εντολες και κατι αλλες βλακειες που εχει.

Αυτος ειναι ο οψεως και σου δινει 3 "δωρεαν" προμηθειες σε λογαριασμους...παιρνεις ενα τηλεφωνο και το κλεινεις αν θες να εχεις λογαριασμο γυρνα το σε ταμιευτηριου αλλα λογικα θελει χαρτια κλπ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Arkin είπε

Αν γνωριζεται αν κλεινει μεσα απο το ebanking θα ειναι το καλυτερο.

210 48 48 484 και ρωτάς αν γίνεται χωρίς να πας.

Ρε παιδιά, μερικές φορές μου κάνει εντύπωση γιατί δε σκέφτεστε πρακτικά να διευκολύνετε τον ίδιο τον εαυτό σας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, DownUNDERground είπε

210 48 48 484 και ρωτάς αν γίνεται χωρίς να πας.

Ρε παιδιά, μερικές φορές μου κάνει εντύπωση γιατί δε σκέφτεστε πρακτικά να διευκολύνετε τον ίδιο τον εαυτό σας.

Πιο ευκολο και κυρίως έγκυρο να ρωτήσεις σε ενα φορουμ ή στο FB.Υπάρχει βεβαια και η  δικαιολογία ότι οι γραμμές είναι πίτα και σε βάζουν σε αναμονή αλλά  guess what!!!Είναι 24/7 η γραμμή διαθέσιμη.Πάρε μετά τα μεσάνυχτα φιλαράκι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ukforthemoment είπε

Υπάρχει βεβαια και η  δικαιολογία ότι οι γραμμές είναι πίτα και σε βάζουν σε αναμονή αλλά  guess what!!!

Ούτε αυτό ισχύει. Δεν υπάρχει τόσο τραγικός φόρτος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Ούτε αυτό ισχύει. Δεν υπάρχει τόσο τραγικός φόρτος.

Οποιος βαριέται να ζυμώσει δέκα μέρες κοσκινίζει λένε στο χωριό μου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συζητιέται όλοι οι λογαριασμοί να έχουν κόστος. Πήρε ο πεθερός μου στην Πειραιώς και του είπαν ότι ακόμα δεν έχει γίνει, Προς το παρόν βάζουν τέτοιου τύπου χρεώσεις. Συμαζέψτε λοιπόν τους λογαριασμούς σας σε όσους χρειάζεστε. Βέβαια οι Τράπεζες έχουν καταντήσει Δημόσιες Υπηρεσίες. Ραντεβού σε 2 εβδομάδες η Πειραιώς για επικαιροποίηση στοιχείων!

Η Eurobank χρεώνει σε όσους λογαριασμούς θέλεις 1,5 € για 4 μηνιαίες πληρωμές ΔΕΚΟ και μηδενική προμήθεια σε εμβάσματα εσωτερικού (δε θυμάμαι πόσα, ίσως είναι 4 όλα μαζί). Ενώ παλιότερα στό Live Banking ήταν δωρεάν με 3000€ υπόλοιπο. Πάει αυτό, οπότε δεν νομίζω ότι έχει νόημα να κρατάει κανείς τό συγκεκριμένο τύπο λογαρισμού.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Photios είπε

Συζητιέται όλοι οι λογαριασμοί να έχουν κόστος. Πήρε ο πεθερός μου στην Πειραιώς και του είπαν ότι ακόμα δεν έχει γίνει, Προς το παρόν βάζουν τέτοιου τύπου χρεώσεις. Συμαζέψτε λοιπόν τους λογαριασμούς σας σε όσους χρειάζεστε. Βέβαια οι Τράπεζες έχουν καταντήσει Δημόσιες Υπηρεσίες. Ραντεβού σε 2 εβδομάδες η Πειραιώς για επικαιροποίηση στοιχείων!

Η Eurobank χρεώνει σε όσους λογαριασμούς θέλεις 1,5 € για 4 μηνιαίες πληρωμές ΔΕΚΟ και μηδενική προμήθεια σε εμβάσματα εσωτερικού (δε θυμάμαι πόσα, ίσως είναι 4 όλα μαζί). Ενώ παλιότερα στό Live Banking ήταν δωρεάν με 3000€ υπόλοιπο. Πάει αυτό, οπότε δεν νομίζω ότι έχει νόημα να κρατάει κανείς τό συγκεκριμένο τύπο λογαρισμού.

 

Σε λίγα χρόνια που θα έχουν ωριμάσει οι συνθήκες και θα φεύγουν οι καταθέσεις των πιο νεαρών πελατών προς ευρωπαικές neobanks τύπου N26 κλπ. θα γελάσει και το παρδαλό κατσίκι με δαύτους.

Τώρα απλά σκάβουν τον ίδιο τους το λάκκο σιγά-σιγά. Θυμηθείτε το.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...