Προς το περιεχόμενο

Νέα ένδειξη έντασης ήχου θα αποκτήσουν τα Windows 11


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μαζί θα αναβαθμιστούν και οι ενδείξεις φωτισμού, κάμερας και λειτουργίας πτήσης για να ταιριάζουν καλύτερα στο νέο σχεδιασμό των Windows 11

Μπορεί να χρειάστηκε να περάσουν σχεδόν 10 χρόνια, αλλά τα Windows θα λάβουν μια μοντέρνα μπάρα για την ένδειξη έντασης ήχου. Αυτό σημαίνει πως η μπάρα που αρχικά παρουσιάστηκε με τα Windows 8 το 2012, θα αντικατασταθεί με μια νέα μπάρα που θα ταιριάζει στον σχεδιασμό των Windows 11.

Συνολικά, οι ενδείξεις έντασης, φωτισμού, κάμερας και λειτουργίας πτήσης θα λάβουν όλες ενημέρωση σύντομα με πιο μοντέρνο σχεδιασμό. "Οι νέες μπάρες θα εμφανίζονται όταν πατάτε το κουμπί έντασης ή φωτισμού στο laptop σας και θα διατηρούν την επιλογή μεταξύ φωτεινής και σκοτεινής λειτουργίας, δίνοντας μια σταθερή εμπειρία Windows", είπε η Windows Insider Amanda Langowski.

hw_vol_flyout.jpg

Μαζί με τις σχεδιαστικές αλλαγές, η Microsoft επιτρέπει τη δοκιμή μιας νέας εφαρμογής κλήσεων με το Your Phone app στα Windows 11. "Η ενημέρωση αυτή περιέχει ένα νέο παράθυρο εν ώρα κλήσης με ενημερωμένα εικονίδια, νέο φόντο και άλλες UI αλλαγές που αρμόζουν στον βελτιωμένο σχεδιασμό των Windows 11" είπε η Langowski.

Το τελευταίο διαθέσιμο preview build 22533 των Windows 11 επίσης περιέχει θέματα για το πληκτρολόγιο αφής, στο emoji panel και αλλού για όλους τους Dev Channel testers. Επιπλέον θα υπάρχει δυνατότητα απεγκατάστασης της εφαρμογής του Ρολογιού, μία από τις εφαρμογές που έρχονται προεγκατεστημένες με τα Windows.

YP_new_calls.jpg

Οι αλλαγές αυτές μπορεί να έρχονται σε μηνιαία βάση στις δοκιμαστικές εκδόσεις των Windows, όμως η Microsoft πλέον στοχεύει να προσφέρει μια ετήσια μεγάλη ενημέρωση στο νέο λειτουργικό της. Τέλος, η εταιρεία δεν αποκάλυψε πότε ακριβώς οι αλλαγές αυτές θα εμφανιστούν στους υπόλοιπους χρήστες, αλλά αναμένονται να διατεθούν στους ερχόμενους μήνες.


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπράβο MS. Ξέρεις να αξιολογείς τις προτεραιότητές σου. Τα 11 είναι τιγκαρισμένα στα bugs, αλλά εσείς πρώτα θα αλλάξετε την ηχόμπαρα. Όπως λέει και η φίλη μου η Kim

Tragic Kim GIF - Tragic Kim Kardashian - Discover & Share GIFs

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά περα από μια αίσθηση ότι είναι πιο αργά από τα 10 που δεν είμαι και σίγουρος, ποια αλλά bugs επηρεάζουν την καθημερινότητα σας;

Δεν μιλάω για ευχρηστία που είναι υποκειμενικό. Πχ τα widgets και multiple desktops και εγώ τα έχω άχρηστα όπως είναι.

Επίσης, συμφωνώ ότι δεν αντιλαμβάνομαι κάποιο σοβαρό κερδος σε σχέση με τα 10 περα από θεωρητικά την ασφάλεια που δεν αποδεικνύεται εύκολα.

Τα έχω βάλει στο Laptop i7 11gen και ειλικρινά δεν έχω θέματα. Office 365, Web chrome & edge, Development VS & eclipse,Teams & Webex, Light gaming και πολλά αλλά.

  • Like 6
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 minutes ago, Dimitris_1981 said:

Ρε παιδιά περα από μια αίσθηση ότι είναι πιο αργά από τα 10 που δεν είμαι και σίγουρος, ποια αλλά bugs επηρεάζουν την καθημερινότητα σας;

Δεν μιλάω για ευχρηστία που είναι υποκειμενικό. Πχ τα widgets και multiple desktops και εγώ τα έχω άχρηστα όπως είναι.

Επίσης, συμφωνώ ότι δεν αντιλαμβάνομαι κάποιο σοβαρό κερδος σε σχέση με τα 10 περα από θεωρητικά την ασφάλεια που δεν αποδεικνύεται εύκολα.

Τα έχω βάλει στο Laptop i7 11gen και ειλικρινά δεν έχω θέματα. Office 365, Web chrome & edge, Development VS & eclipse,Teams & Webex, Light gaming και πολλά αλλά.

Τί ακριβώς απ'όλα αυτά δεν έτρεχε στα 10 (ή στα 7, λέμε τώρα) και έβαλες 11;

Απλά είναι λίγο άχρηστα & αχρείαστα ως προϊόν, κανείς δεν ισχυρίστηκε ότι είναι τίγκα στα bugs η ότι διορθώνουν όλα τα bugs των 10.

Επεξ/σία από daddy_c00l
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 minutes ago, daddy_c00l said:

Τί ακριβώς απ'όλα αυτά δεν έτρεχε στα 10 (ή στα 7, λέμε τώρα) και έβαλες 11;

Απλά είναι λίγο άχρηστα & αχρείαστα ως προϊόν, κανείς δεν ισχυρίστηκε ότι είναι τίγκα στα bugs η ότι διορθώνουν όλα τα bugs των 10.

Πιο πάνω το ισχυρίστηκαν.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...