Προς το περιεχόμενο

Αγορά οικονομικού πολυμηχανήματος μέχρι 70-80€


Demetris77

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, μέχρι τώρα είχα  έναν Canon mx455  ο οποίος χάλασε όποτε πάμε για νεο εκτυπωτή...
Η χρήση του: Περιστασιακή με γύρο στα 0-5 εως 10  φύλα το μήνα.
Θέλω να μπορει να σκανάρει απροβληματιστα και αν γίνεται να απομονώνει και να εκτυπώνει μόνο το μαύρο και όχι γκρι.

Επεξ/σία από Demetris77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τόσο χαμηλό μπατζετ και με υπαρκτό κίνδυνο να ξεραίνονται τα μελανιά λόγω ελάχιστης χρήσης μάλλον καλυτέρα να πηγαίνεις σε μαγαζιά να εκτυπώνεις 

και απλα αγοράζεις ένα φθηνό σκάνερ https://www.skroutz.gr/s/11758430/iScan-900dpi-Scanner-Χειρός-A4.html

και με τα ρέστα τυπώνεις έξω για τουλάχιστον 2 έτη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μη μαραινονται τα μελανια εχω λυση. Το να πηγαινω στα μαγαζια να εκτυπωνω θελω να γλυτωσω αδερφε .. Ευχαριστω για την απαντηση παντος  .. 

Εχω βρει αυτο HP Inkjet Πολυμηχάνημα DeskJet 2720 με 35 € σε εκπτωσεις ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, Demetris77 είπε

Για να μη μαραινονται τα μελανια εχω λυση. Το να πηγαινω στα μαγαζια να εκτυπωνω θελω να γλυτωσω αδερφε .. Ευχαριστω για την απαντηση παντος  .. 

Εχω βρει αυτο HP Inkjet Πολυμηχάνημα DeskJet 2720 με 35 € σε εκπτωσεις ..

και θα θες 25 ευρω το χρονο σε μελανια... (για 10 φυλλα το μηνα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Demetris77 είπε

Για να μη μαραινονται τα μελανια εχω λυση. Το να πηγαινω στα μαγαζια να εκτυπωνω θελω να γλυτωσω αδερφε .. Ευχαριστω για την απαντηση παντος  .. 

Εχω βρει αυτο HP Inkjet Πολυμηχάνημα DeskJet 2720 με 35 € σε εκπτωσεις ..

Φιλε μου τα φθηνα πολυμηχανηματα, συνηθως....ειναι ακριβα σε μελανια....!!!!! δεν ξερω αν σε βολευει...,  αλλα εγω προσφατα πηρα το HP 6420 ENVY, το οποιο ειναι πληρως ασυρματο WiFi, ΔΕΝ εχει καν θυρα ETHERNET, και λειτουργει μεσω HP Software..!  μπορεις να το συνδεσεις στο δικτυο σου, και να εκτυπωνεις απο οποιαδηποτε συσκευη (Laptop, κινητα, σταθερο πισι).   

τα μελανια του ειναι στα 11-13ευρω το μαυρο και το τριχρωμο.   δεν εχω ψαξει να δω αν μπορει να εκτυπωσει μονο με μαυρο, αλλα το θεωρω απιθανο...!!! αν θες αποκλειστικα για ασπρομαυρες εκτυπωσεις, θα σου προτεινα LASER..! αλλα πας σε ακριβοτερο μηχανημα με τονερ του 50ρικου..... βεβαια ...μετα απο πολλεεεεεεες εκτυπωσεις,  σε σχεση με τα μελανια..!!    

 

πραγματικα για οικιακη χρηση ειναι σπαζοκεφαλια...............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, cabdik είπε

Φιλε μου τα φθηνα πολυμηχανηματα, συνηθως....ειναι ακριβα σε μελανια....!!!!! δεν ξερω αν σε βολευει...,  αλλα εγω προσφατα πηρα το HP 6420 ENVY, το οποιο ειναι πληρως ασυρματο WiFi, ΔΕΝ εχει καν θυρα ETHERNET, και λειτουργει μεσω HP Software..!  μπορεις να το συνδεσεις στο δικτυο σου, και να εκτυπωνεις απο οποιαδηποτε συσκευη (Laptop, κινητα, σταθερο πισι).   

τα μελανια του ειναι στα 11-13ευρω το μαυρο και το τριχρωμο.   δεν εχω ψαξει να δω αν μπορει να εκτυπωσει μονο με μαυρο, αλλα το θεωρω απιθανο...!!! αν θες αποκλειστικα για ασπρομαυρες εκτυπωσεις, θα σου προτεινα LASER..! αλλα πας σε ακριβοτερο μηχανημα με τονερ του 50ρικου..... βεβαια ...μετα απο πολλεεεεεεες εκτυπωσεις,  σε σχεση με τα μελανια..!!    

 

πραγματικα για οικιακη χρηση ειναι σπαζοκεφαλια...............

 

Και αυτο εκτυπωνει απο ολες τις συσκευες, απο κινητο , Η/Υ , Λαπτοπ κλπ.. τα μελανια και μενα κανουν τοσο περιπου .. γυρω στα 25 ..  για σκετο εκτυπωτη δεν το βλεπω γιατι χρειαζομαι και σκανερ καμια φορα .. μπραβο για το μηχανημα σου που σου βγηκε και καλο ..

Επεξ/σία από Demetris77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Demetris77 είπε

 

Και αυτο εκτυπωνει απο ολες τις συσκευες, απο κινητο , Η/Υ , Λαπτοπ κλπ.. τα μελανια και μενα κανουν τοσο περιπου .. γυρω στα 25 ..  για σκετο εκτυπωτη δεν το βλεπω γιατι χρειαζομαι και σκανερ καμια φορα .. μπραβο για το μηχανημα σου που σου βγηκε και καλο ..

Ναι αλλά το ένα βγάζει ξέρω γω 100 150 εκτυπώσεις με ένα μελάνι το άλλο 1000 η και παραπάνω 

Εγώ έχω για οικιακή χρήση ένα hp 720 ink tank και το ένα μελάνι βγάζει 4000 5000 (ίσως και παραπάνω ) εκτυπώσεις (και αυτό με 10 12 ευρώ το μελάνι ) 

Αλλά εγώ εκτυπώνω 10 15 εκτυπώσεις την εβδομάδα ( έχω και 3 παιδιά οπότε μόνο τα self test να βάλεις αρκούν για να μην ξεραθούν)

Αλήθεια εσύ τι λύση έχεις βρει για να μην στεγνώνουν τα μελάνι που είπες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, zourman1981 είπε

Ναι αλλά το ένα βγάζει ξέρω γω 100 150 εκτυπώσεις με ένα μελάνι το άλλο 1000 η και παραπάνω 

Εγώ έχω για οικιακή χρήση ένα hp 720 ink tank και το ένα μελάνι βγάζει 4000 5000 (ίσως και παραπάνω ) εκτυπώσεις (και αυτό με 10 12 ευρώ το μελάνι ) 

Αλλά εγώ εκτυπώνω 10 15 εκτυπώσεις την εβδομάδα ( έχω και 3 παιδιά οπότε μόνο τα self test να βάλεις αρκούν για να μην ξεραθούν)

Αλήθεια εσύ τι λύση έχεις βρει για να μην στεγνώνουν τα μελάνι που είπες?

Εσυ εχεις πολλες εκτυπωσεις τη βδομαδα ..  η λυση ειναι απλη φίλε zourman1981 : εκτυπωνεις 1-2 φύλα καθε βδομαδα, η 10 μερες.

Επεξ/σία από Demetris77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο όσο ξέρω τα μελάνια που χρησιμοποιεί ο HP 2720 γεμίζουν

πανεύκολα.Αγοράζεις 4 μπουκαλάκια απο αυτά που γεμίζουν

οι ink tank και τυπώνεις μέχρι να χαλάσει το μηχάνημα.

Εάν θές μπορώ να σε κατευθύνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/1/2022 στις 6:28 ΜΜ, gatos74 είπε

Απο όσο ξέρω τα μελάνια που χρησιμοποιεί ο HP 2720 γεμίζουν

πανεύκολα.Αγοράζεις 4 μπουκαλάκια απο αυτά που γεμίζουν

οι ink tank και τυπώνεις μέχρι να χαλάσει το μηχάνημα.

Εάν θές μπορώ να σε κατευθύνω.

Ναι αμέ, αν θες φίλε gatos74 ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/1/2022 στις 6:28 ΜΜ, gatos74 είπε

Απο όσο ξέρω τα μελάνια που χρησιμοποιεί ο HP 2720 γεμίζουν

πανεύκολα.Αγοράζεις 4 μπουκαλάκια απο αυτά που γεμίζουν

οι ink tank και τυπώνεις μέχρι να χαλάσει το μηχάνημα.

Εάν θές μπορώ να σε κατευθύνω.

Μπορείς να το γράψεις και εδώ μήπως βοηθήσεις και άλλους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...