Προς το περιεχόμενο

Επιδόσεις pascal έναντι ampere σειρά 30


razorblade334

Προτεινόμενες αναρτήσεις

29 λεπτά πριν, razorblade334 είπε

Κυριάκο ας μαζευτούμε λίγο.ποιο Γερμανό σερβερ λες ?ποιος είσαι? Της σοφιας ο Γ....Σ???όπως είναι πάει στη cyber alert αυτό.

Μήπως θες και ΑΦΜ ?   Την επόμενη φορά που θα μου στείλεις μηνύματα με ασυναρτησίες θα σε καρφώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, razorblade334 είπε

Με τίποτα εκτός αν μια καλή υλοποίηση 1070 πλησιάζει σε επιδόσεις μια 1080ti

Καμία σχέση! Έχω απ τους καλύτερους επεξεργαστές στην αγορα

Καλό θα ήταν να διαβάζετε κ τα προηγούμενα μηνύματα να μην επαναλαμβανομαστε...

Γράφεις σαν να σε κυνηγάνε, εντελώς αποπνικτικός ο τρόπος γραφής σου, χωρίς ροή, οπότε που να φανεί ξεκάθαρα. Καλύτερα στην αρχή, στο πρώτο ποστ να αναφέρει ο κόσμος τι έχει ή & αν γνωρίζει πώς είναι σεταρισμενο το μηχάνημα του, οργανωμένα και απλά.

XMP ON? 

power saving μπούρδες κλειστές; 

windows πώς έχουν σεταριστει; τι power plan τρέχεις;

Στις 24/1/2022 στις 3:10 ΜΜ, razorblade334 είπε

το far cry 6 πχ το τρέχω στα ίδια καρέ (fps ) με την 1070 και με την 3060

Σε αυτό αναφερόμενος

Δεν έχουν καμία επαφή μεταξύ τους, η 2η βγάζει τουλάχιστον+25 καρέ περισσότερα avg/max (1080p)

 

 

 

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Γράφεις σαν να σε κυνηγάνε, εντελώς αποπνικτικός ο τρόπος γραφής σου, χωρίς ροή, οπότε που να φανεί ξεκάθαρα. Καλύτερα στην αρχή να αναφέρει ο κόσμος τι έχει ή & αν γνωρίζει πώς είναι σεταρισμενο το μηχάνημα του, οργανωμένα και απλά.

XMP ON? 

power saving μπούρδες κλειστές; 

windows πώς έχουν σεταριστει; τι power plan τρέχεις;

Σε αυτό αναφερόμενος

Δεν έχουν καμία επαφή μεταξύ τους, η 2η βγάζει τουλάχιστον+25 καρέ περισσότερα avg/max (1080p)

 

 

 

Αυτό λέω κι εγώ. Ένα 15 20 % είδα διαφορά στο streaming rendering!

42 λεπτά πριν, Kiriakos-GR είπε

Μήπως θες και ΑΦΜ ?   Την επόμενη φορά που θα μου στείλεις μηνύματα με ασυναρτησίες θα σε καρφώσω.

Εσύ έγραψες πρώτος κυριακο ασυναρτησίες.για το δίκτυο μου.και άσχετο εντελώς με το θέμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, razorblade334 είπε

Αυτό λέω κι εγώ. Ένα 15 20 % είδα διαφορά στο streaming rendering!

Εσύ έγραψες πρώτος κυριακο ασυναρτησίες.για το δίκτυο μου.και άσχετο εντελώς με το θέμα. 

Τέλος πάντων. Όσον αφορά τα καρέ χωρίς όμως να στριαρεις κλπ εδώ μια πρώτη ιδέα, τώρα για τα άλλα ανάλογα τη δουλειά σου.

https://gamegpu.com/action-/-fps-/-tps/far-cry-6-test-2021

 

Πάντως ο σκοπός του thread ποιος είναι εν τέλει;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Γράφεις σαν να σε κυνηγάνε, εντελώς αποπνικτικός ο τρόπος γραφής σου, χωρίς ροή, οπότε που να φανεί ξεκάθαρα. Καλύτερα στην αρχή να αναφέρει ο κόσμος τι έχει ή & αν γνωρίζει πώς είναι σεταρισμενο το μηχάνημα του, οργανωμένα και απλά.

XMP ON? 

power saving μπούρδες κλειστές; 

windows πώς έχουν σεταριστει; τι power plan τρέχεις;

Σε αυτό αναφερόμενος

Δεν έχουν καμία επαφή μεταξύ τους, η 2η βγάζει τουλάχιστον+25 καρέ περισσότερα avg/max (1080p)

 

 

 

Λοιπόν έχω xmp on  16gb  3400mhz ,i5 11600k, windows 11,ssd Evo 870 500gb, had 1Tb Samsung, rtx 3060 palit χωρίς oc αλλά ανεβάζει ρολόγια πάνω απ τα 1920mhz γιατί το σπίτι μου είναι ψυγείο! Και τροφοδοτικό evga 80+ gold .όλα αυτά ριναι συνδεδεμένα σε ένα ups apc με ισχύ 1000watts και παίζω 1080p

1 λεπτό πριν, 7nisiotis είπε

Τέλος πάντων. Όσον αφορά τα καρέ χωρίς όμως να στριαρεις κλπ εδώ μια πρώτη ιδέα, τώρα για τα άλλα ανάλογα τη δουλειά σου.

https://gamegpu.com/action-/-fps-/-tps/far-cry-6-test-2021

 

Πάντως ο σκοπός του thread ποιος είναι εν τέλει;

Ο σκοπός του thread είναι να αποδείξω πώς χωρίς να μας πλασάρουν rtx η dxr οι δυο εταιρείες με την υπάρχουσα τεχνολογία έχουν φτάσει στα όρια τους!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, 3DJIN είπε

μα δεν πλασαρεις το rxt στην 3060 ειναι πολυ χαμηλου επιπεδου καρτα,το rtx το πλασαρεις σε 3070/3080

απο κει και περα χωρις rtx τα σπαει και η 3060.

χαμηλου επιπεδου?παιζω τα far cry 6 full dxr και το cyberpunk με ολες τις ρυθμισεις για rtx στα ultra 75 fps...δεν ειπα ποτε οτι ειναι χαμηλου επιπεδου.  αυτο που ειπα ειναι οτι χωρις το rtx ειναι σαν να εχεις μια 1080

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, razorblade334 είπε

χαμηλου επιπεδου?παιζω τα far cry 6 full dxr και το cyberpunk με ολες τις ρυθμισεις για rtx στα ultra 75 fps...δεν ειπα ποτε οτι ειναι χαμηλου επιπεδου.  αυτο που ειπα ειναι οτι χωρις το rtx ειναι σαν να εχεις μια 1080

Ντάξει, άλλος παίζει cyberpunk RTX ultra στα 75 fps με 3060, εγώ με την ποταπή 3090 βγάζω 18-20 :P Να ανταλλάξουμε κάρτες αμά είναι

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Herald είπε

Ντάξει, άλλος παίζει cyberpunk RTX ultra στα 75 fps με 3060, εγώ με την ποταπή 3090 βγάζω 18-20 :P Να ανταλλάξουμε κάρτες αμά είναι

Όχι φυσικά δεν ανταλλάζω αλλά μάλλον θα εννοεις 4k γιατί τόσα βγάζω...σε 1080p.μπες και στο game debate και δες αναλυτικά τι βγάζει η κάθε κάρτα και σε τι ανάλυση.εγω δεν έχω οθόνη 4κ

5 λεπτά πριν, razorblade334 είπε

Όχι φυσικά δεν ανταλλάζω αλλά μάλλον θα εννοεις 4k γιατί τόσα βγάζω...σε 1080p.μπες και στο game debate και δες αναλυτικά τι βγάζει η κάθε κάρτα και σε τι ανάλυση.εγω δεν έχω οθόνη 4κ

Και πάλι όμως μου φαίνεται υπερβολικό.η τρως μπουκάλι κάπου ή εχεις σεταρει λάθος το σύστημα.θερμοκρασιες?ddu χρησιμοποιησες πριν βάλεις τους drivers?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, razorblade334 είπε

Όχι φυσικά δεν ανταλλάζω αλλά μάλλον θα εννοεις 4k γιατί τόσα βγάζω...σε 1080p.μπες και στο game debate και δες αναλυτικά τι βγάζει η κάθε κάρτα και σε τι ανάλυση.εγω δεν έχω οθόνη 4κ

77 με 85 βγάζει η 3090 σε 1080p native Ultra RT. Μάλλον έχεις καλό μοντέλο 3060, καμιά strix oc :😁

53 λεπτά πριν, razorblade334 είπε

Και πάλι όμως μου φαίνεται υπερβολικό.η τρως μπουκάλι κάπου ή εχεις σεταρει λάθος το σύστημα.θερμοκρασιες?ddu χρησιμοποιησες πριν βάλεις τους drivers?

H απλά δεν βγάζεις 75 με 3060 😜 Oύτε με DLSS δεν βγάζεις τόσα με RT ultra, πόσο μάλλον σε native. 

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Herald είπε

77 με 85 βγάζει η 3090 σε 1080p native Ultra RT. Μάλλον έχεις καλό μοντέλο 3060, καμιά strix oc :😁

Όχι μια palit έχω και τρέχει στα 1920 με 1930 mhz...μήπως να ρκανες κάνα format?βέβαια σε 1080p είναι παράλογο να εχεις τόσο χαμηλά καρέ. Με 3090. Ίσως ένα φορματ η μία καθαρή εγκατάσταση των drivers να έλυνε το πρόβλημα!

Μόλις τώρα, razorblade334 είπε

Όχι μια palit έχω και τρέχει στα 1920 με 1930 mhz...μήπως να ρκανες κάνα format?βέβαια σε 1080p είναι παράλογο να εχεις τόσο χαμηλά καρέ. Με 3090. Ίσως ένα φορματ η μία καθαρή εγκατάσταση των drivers να έλυνε το πρόβλημα!

Μάλλον μου βγήκε καλό το μοντέλο!!κάτσε όμως είναι καινούρια ακόμα...και μόλις παλιώσει η πάστα κι έρθει καλοκαιράκι γιατί εδώ κάνει κρύο ίσως να μην είναι έτσι τι να πω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, razorblade334 είπε

Όχι μια palit έχω και τρέχει στα 1920 με 1930 mhz...μήπως να ρκανες κάνα format?βέβαια σε 1080p είναι παράλογο να εχεις τόσο χαμηλά καρέ. Με 3090. Ίσως ένα φορματ η μία καθαρή εγκατάσταση των drivers να έλυνε το πρόβλημα!

Tώρα σοβαρά τα γράφεις αυτά η μου κάνεις πλάκα? Μαν η 3060 σε native 1080 + RT Ultra με το ζόρι βγάζει 30. Ούτε με DLSS δεν πιάνεις 75. Τι format μου λές, η 3090 75-80 βγάζει σε native 1080 + rt ultra. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Herald είπε

Tώρα σοβαρά τα γράφεις αυτά η μου κάνεις πλάκα? Μαν η 3060 σε native 1080 + RT Ultra με το ζόρι βγάζει 30. Ούτε με DLSS δεν πιάνεις 75. Τι format μου λές, η 3090 75-80 βγάζει σε native 1080 + rt ultra. 

Κι όμως αυτές τις επιδόσεις έχω.αυριο ανεβάζω βίντεο.κατω από 60 fps δε μου έχει πέσει ποτέ με average 72 κοίταξε κάποιο λάθος κάνεις.ειναι όλα ουλτρα και φουλ rtx. Και dlss. Φωτισμοί σκιές τα πάντα.θα το ανεβάσω στο κανάλι μου να το δεις. Αυτή τη διαφορά έχουμε.κατι δεν εχεις κάνει σωστά φίλε μου για ποιο λόγο να πω ψέμματα?με την 1070 που είχα πριν έβγαζα 50 καρέ με 55 στα ουλτρα χωρίς όμως rtx. Μάλλον έχω κάνει καλό setup .δε το λεω με κακια αλλά ίσως τελικά σε 1080p και σε 4κ κάτι δεν πάει καλά με το σύστημα σου.γραψε μου αναλυτικά τι έχεις... εγώ έναν i5 11600k ,24gb ram ddr4 3400 mhz, Samsung Evo 970 500gb,had 1tb.μη μου τον ματιάσεις σε παρακαλώ και μην παθιάζεσαι. Κάποιο πρόβλημα εχρις στο  software. Θα λυθεί.δε λέω μπούρδες.εχω κανάλι στο YouTube απ το 2013 Facebook από το 2007 αρχές, και είμαι ημιδιασημος καλλιτέχνης, web developer και digital marketist.δεν έχω λόγο να πω ψέμματα.μηπως εχεις κολλήσει κάποιο coin miner???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Herald είπε

Ντάξει, άλλος παίζει cyberpunk RTX ultra στα 75 fps με 3060, εγώ με την ποταπή 3090 βγάζω 18-20 :P Να ανταλλάξουμε κάρτες αμά είναι

Στην αλλάζω με μια 1070 που βγάζει πάνω κάτω τα ίδια με την 3060.😁

20 λεπτά πριν, razorblade334 είπε

Θα λυθεί.δε λέω μπούρδες.εχω κανάλι στο YouTube απ το 2013 Facebook από το 2007 αρχές, και είμαι ημιδιασημος καλλιτέχνης, web developer και digital marketist.δεν έχω λόγο να πω ψέμματα.μηπως εχεις κολλήσει κάποιο coin miner???

71aye.jpg

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...