Προς το περιεχόμενο

30% επιστροφή σε yellows Πειραιώς στις τηλεοράσεις αξίας από 500€ και πάνω [ΤΕΛΟΣ]


coyote2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 λεπτά πριν, sakis_the_fraud είπε

 

Η τηλεόραση που πήρα κόστιζε στο κατάστημα του Mediamarkt 1400 ευρω. Δεν πηρα έκπτωση, πηρα ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ, ειναι διαφορετικο. Και την δωρεαν εγγυηση.

 

Και εμενα 1400 εκανε η τηλεοραση. Ποια εγγυηση σου εδωσαν; Βγαλε μια φωτογραφια, το γραφω απο εχθες. Δε σε βλεπω και αρκετα προθυμο να δωσεις πληροφοριες και να βοηθησεις.. 

Αντε μη τραβηξω μια υπαναχωρηση εδω και τωρα. Αμα εστω και ενα ατομο πηρε δωρεαν εγγυηση ενω παιζει η προσφορα με τα yellows, τοτε ναι, δε θελω να πληρωσω ουτε εγω.

14 λεπτά πριν, sakis_the_fraud είπε

Μπορουσες να γραψεις αυτο το σχολιο απο την αρχη, θα καταλαβαιναμε οτι την πληρωσες τοσο ή περιπου τοσο και νιωθεις "καπως" με τις τιμες που παιζουν τωρα. Φανταζομαι πληρωσες και αναλογα την εγγυηση, διπλος ο πόνος.

Τελοσπαντων, ειτε ειναι ετσι, ειτε εισαι αμαθης ειτε εξαιρετικο τρολ, εγω δεν θα ξανασχοληθω.

Επισης ειτε παρακολουθεις το θεμα ποστ-ποστ ή αστο καλυτερα μη μπαινεις καθολου. Εχεις χασει επεισοδια. Δεν εχω πει πουθενα οτι πηρα τη G1 77". Γενικα τα εχεις κανει ενα ψιλοαχταρμα. Δε νομιζω να ξαναποσταρω εδω μεσα.

Ελπιζω εσυ με τη "δωρεαν" εγγυηση να εξυπηρετηθεις εαν καποτε τους χρειαστεις. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 289
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 λεπτά πριν, Witcher1st είπε

Αντε μη τραβηξω μια υπαναχωρηση εδω και τωρα. Αμα εστω και ενα ατομο πηρε δωρεαν εγγυηση ενω παιζει η προσφορα με τα yellows, τοτε ναι, δε θελω να πληρωσω ουτε εγω.

 

5 ώρες πριν, Witcher1st είπε

Οτι πηρες τηλεοραση 1110 ευρω φθηνοτερα απο το skroutz και καθεσαι και κλαιγεσαι για την εγγυηση, γαϊδουρια θα το ελεγα.. Αλλα Ελλαδα ζουμε, λογικο.. 

Κανονικά αυτά τα δυο μηνύματα θα έπρεπε να τα βάλει ο φίλος netgeo 🤣

Βρε πως γυρίζει ο τροχός σε λιγότερο από 6 ώρες!

Επεξ/σία από andreas1gr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κάνουν προσφορές γκρίνια. Κάνουν προσφορές πάλι γκρίνια. Έχω κάτι παλιές philips matchline CRT για αυτούς που θέλουν να ψωνίζουν χωρίς χρήματα.

ΥΓ. Μια εταιρεία πουλάει το προϊόν σε όποια τιμή θέλει. Γιατί? Γιατί είναι δικό της, εκείνη το έφτιαξε και της ανήκει. Όποιος θέλει ας το αγοράσει και ας το πουλήσει 90% κάτω. Επίσης σε ομαλές εποχές δυσκολευόμαστε να βρούμε καλή προσφορά. Πόσο μάλλον τώρα με πανδημία και τρομερά προβλήματα στην εφοδιαστική αλυσίδα. Τι να πουν και οι Αμερικάνοι που δίνουν $30.000 για ένα Jimny...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μας κάψατε όλους πάλι ! μετά τους πόντους αρχίσαμε μ την εγγύηση ! Ο καθένας πουλάει όσο θέλει κ ο καθένας αγοράζει όσο θέλει ! Τ θέμα είναι αν επειδή είναι το ίδιο μαγαζί μπορεί ν μεταφερθεί η εγγύηση του ενός στο άλλο γ ν υπάρξει διπλό όφελος ! Οποτε αν κάποιος διεκδικήσει καλά κάνει, απ ότι κατάλαβα έχει ν κάνει μ την διάθεση του κάθε πωλητή κ όχι κεντρικά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, someone- είπε

εννοεί ότι εδώ και κάποια χρόνια έχουν ενωθεί οι δυο αυτές εταιρίες.

Αν είχαν ενωθεί, όλα τα καταστήματα θα είχαν κοινή ονομασία. Επίσης θα είχαν και κοινό stock, πράγμα που δεν ισχύει. 

Είναι κάτω από την ίδια θυγατρική/διοίκηση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν, είχα πάει το Δεκέμβρη μ τ 20% go4more στο publicmediamarkt κ επειδή είναι τ ίδιο μαγαζί σκέφτηκα τότε ν επωφεληθώ κ την εγγύηση π είχε κ τότε μόνο τ παμπλικ. Ο πωλητής ενώ φαινομενικά τ δέχτηκε , τελικά μ λέει δ μπορώ ν στο κάνω γιατί αν βάλω την εγγύηση (την οποία δεν μπορούσε ν βάλει κ καλά δωρεάν ) έπρεπε ν μειώσει την τιμή της τηλεόρασης , οποτε κ καλά δεν θ τ αναγνώριζε η τράπεζα γ ν πιστώσει τους πόντους , οποτε έπρεπε ν διαλέξω ή πόντους ή εγγύηση. Εγώ δεν πήρα κάτι κ έφυγα . Τελικά όμως όπως λέει κ πιο πριν ένας φίλος η τράπεζα αναγνωρίζει το χχχ.96 ή χχχ. 97 για ν πιστώσει τους πόντους , οποτε ο πωλητής αν ήθελε ή αν ήξερε μπορούσε ν το κάνει , οποτε από τη δίκη μου εμπειρία  αν ΘΕΛΕΙ κάποιος κ ΞΕΡΕΙ μπορεί ν τ κάνει ! Χώρια που μάλλον απλά θ μπορούσε ν σου δώσει δωρεάν την εγγύηση χωρίς ν αλλάξει η τιμή της τηλεόρασης.

Επεξ/σία από williamlawson
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Witcher1st είπε

Γενικα καθε χρονο Φεβρουαριο-Μαρτιο παιζουν οι καλυτερες εκπτωσεις, για να φυγει το περσινο στοκ. Η καλυτερη περιοδος αγορας για οποιον θελει να αγορασει τηλεοραση.

Το μοναδικο που ισως μετανιωνω λιγο ειναι οτι δεν πηρα μεγαλυτερη τηλεροαση. Ειχα 46" και τωρα με τις 55" δε βλεπω τεραστια διαφορα. 

Αλλα μας εχει βολεψει παρα πολυ γιατι ισα-ισα χωρεσαμε μια 27αρα διπλα για να παιζει Nickelodeon! Ουτε burn-in η OLED, ουτε τιποτα! Κυρια, μονο το βραδυ ανοιγει!!

 

 

IMG_20220204_105307.jpg

 

 

** Επισης μονο ενα ατομο εχει αναφερει εδω μεσα οτι πηρε δωρεαν εγγυηση, αλλα ακομα δεν μας εχει πει ποια τηλεοραση αγορασε. Ξαναλεω εαν η αξια της τηλεορασης ειναι κατω απο 800 ευρω, με λιγο εως καθολου παζαρι η εγγυηση δωρεαν θα δοθει, αφου δεν κοστιζει παραπανω απο 50 ευρω.. **

Κι εμενα μου εδωσαν δωρεαν το safety net που εχουν τα public μετα την ενημερωση του φιλου οτι εγινε ενοποιηση των συστηματων τους απο 1/2. Εγω αγορασα την Samsung QE65QN95A.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, greenpower22 είπε

Κι εμενα μου εδωσαν δωρεαν το safety net που εχουν τα public μετα την ενημερωση του φιλου οτι εγινε ενοποιηση των συστηματων τους απο 1/2. Εγω αγορασα την Samsung QE65QN95A.

Συγγνώμη γιατί την πηρα χθες το βράδυ ολοιδια και δεν μου την έδιναν τζαμπα γιατί δεν θα έπαιρνα τα yellows. Πήρες τηλεόραση απο mediamarkt και σου έδωσαν τζάμπα 5ετη από public? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, klainmein είπε

Συγγνώμη γιατί την πηρα χθες το βράδυ ολοιδια και δεν μου την έδιναν τζαμπα γιατί δεν θα έπαιρνα τα yellows. Πήρες τηλεόραση απο mediamarkt και σου έδωσαν τζάμπα 5ετη από public? 

Ε τι λέμε 4 ημέρες τώρα. Σε ορισμένους, ορισμένοι υπάλληλοι την έδωσαν δωρεάν.

Πως και γιατί το έκαναν αυτοί οι υπάλληλοι κανένας δεν ξέρει…

Δεν είναι πάντως οδηγία της ΜΜ…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, andreas1gr είπε

Ε τι λέμε 4 ημέρες τώρα. Σε ορισμένους, ορισμένοι υπάλληλοι την έδωσαν δωρεάν.

Πως και γιατί το έκαναν αυτοί οι υπάλληλοι κανένας δεν ξέρει…

Δεν είναι πάντως οδηγία της ΜΜ…

Τώρα τα διάβασα ☹️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 minutes ago, williamlawson said:

Λοιπόν, είχα πάει το Δεκέμβρη μ τ 20% go4more στο publicmediamarkt κ επειδή είναι τ ίδιο μαγαζί σκέφτηκα τότε ν επωφεληθώ κ την εγγύηση π είχε κ τότε μόνο τ παμπλικ. Ο πωλητής ενώ φαινομενικά τ δέχτηκε , τελικά μ λέει δ μπορώ ν στο κάνω γιατί αν βάλω την εγγύηση (την οποία δεν μπορούσε ν βάλει κ καλά δωρεάν ) έπρεπε ν μειώσει την τιμή της τηλεόρασης , οποτε κ καλά δεν θ τ αναγνώριζε η τράπεζα γ ν πιστώσει τους πόντους , οποτε έπρεπε ν διαλέξω ή πόντους ή εγγύηση. Εγώ δεν πήρα κάτι κ έφυγα . Τελικά όμως όπως λέει κ πιο πριν ένας φίλος η τράπεζα αναγνωρίζει το χχχ.96 ή χχχ. 97 για ν πιστώσει τους πόντους , οποτε ο πωλητής αν ήθελε ή αν ήξερε μπορούσε ν το κάνει , οποτε από τη δίκη μου εμπειρία  αν ΘΕΛΕΙ κάποιος κ ΞΕΡΕΙ μπορεί ν τ κάνει χωρια που μάλλον απλά θ μπορούσε ν σου δώσει δωρεάν την εγγύηση χωρίς ν αλλάξει η τιμή της τηλεόρασης.

Ισχύει αυτό. Αν παζαρέψεις μείωση τιμής σε επίπεδα τιμής που έχει βρεθεί παλιότερα το δέχονται πολλές φορές αλλά με είχε πει ένας υπάλληλος ότι δεν θα μπει η επιστροφή μετά.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, andreas1gr είπε

Εγώ θέλω να καυτηριάσω την παραπάνω λογική.

Σε καμία περίπτωση δεν σε κρίνω ή σου κάνω επίθεση, απλά το βλέπω γύρω μου σε αρκετά άτομα…

Αγόρασες μια νέα τηλεόραση και αντί "να την ζήσεις" μαζί με την οικογένεια σου, αντίθετα έβαλες απαγορεύσεις και μια δεύτερη τηλεόραση για να μην χαλάσει η «καλή τηλεόραση»!

Το έχω δει και σε γνωστό μου… αγόρασε ένα πολύ ακριβό κινητό και φοβάται ακόμα και να το κάνει hot spot όταν είναι εκτός με την οικογένεια (ώστε να δώσει τα απεριόριστα δεδομένα του στα παιδιά του) για να μην χαλάσει "το καλό του κινητό"…

Ο κάθε ένας φυσικά και κάνει αυτό που τον ευχαριστεί απλά το να δώσεις πολλά χρήματα και να τρέμει η καρδιά σου μην ανοίξουν τα παιδιά την τηλεόραση και πάθει burn-in, ξέρω και εγώ…; Εκτός και αν παίρνεις μαζί σου στην δουλειά το καλώδιο ρεύματος της OLED για να είσαι σίγουρος ότι δεν θα την ανοίξει κάποιος…

Πόσο σωστός, όταν τα υλικά προϊόντα εξουσιάζουν την ζωή μας.

Θυμίζει την λογική με τα σεμεδάκια και το καλό σαλόνι που ανοίγαν οι γιαγιάδες μας μόνο στις γιορτές...
Μέχρι που έκαναν εγγόνια και κατάλαβαν ότι η ζωή είναι για να την ζεις!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι πιστεύετε ότι όλοι οι πελάτες πρέπει να παίρνουν την ίδια τιμη και τους ίδιους όρους?

Σε ποιον προιον γινεται αυτο? Μονο στα super market στις τιμες ραφιων. Σε οποιοδηποτε αλλο προιον, παίζει παζάρι τιμής και προιόντος.

Προφανώς αυτοι που την πήραν τσάμπα την εγγύηση, μπορούσε ο πωλητής να το κάνει. Είτε γιατι ο συγκεκριμενος πωλητης μπορούσε, είτε γιατι οποιοσδηποτε μπορει να το κανει, σε οποιον θέλει, και με ότι περιθώριο του δίνει το αφεντικό του.

Πρώτη φορά δηλαδη σας τυχαίνει να παζαρεύετε και να παίρνετε κάτι διαφορετικό απο τον γείτονα ?

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όποιον ενδιαφέρει, αγόρασα συσκευή με την επιστροφή, ζήτησα την επεκταση εγγύησης δωρεάν , ο υπάλληλος της mm μου τόνισε ότι δεν υπάρχει τέτοια προσφορά και τελικά ψώνισα την εγγύηση της allianz με τα yellows της επιστροφής. Κατάστημα Πυλαίας θεσσαλονικης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, andreaspA είπε

Γιατι πιστεύετε ότι όλοι οι πελάτες πρέπει να παίρνουν την ίδια τιμη και τους ίδιους όρους?

Σε ποιον προιον γινεται αυτο? Μονο στα super market στις τιμες ραφιων. Σε οποιοδηποτε αλλο προιον, παίζει παζάρι τιμής και προιόντος.

Προφανώς αυτοι που την πήραν τσάμπα την εγγύηση, μπορούσε ο πωλητής να το κάνει. Είτε γιατι ο συγκεκριμενος πωλητης μπορούσε, είτε γιατι οποιοσδηποτε μπορει να το κανει, σε οποιον θέλει, και με ότι περιθώριο του δίνει το αφεντικό του.

Πρώτη φορά δηλαδη σας τυχαίνει να παζαρεύετε και να παίρνετε κάτι διαφορετικό απο τον γείτονα ?

Υπάρχει μια διαφορά φίλε μου. Δεν έκαναν σε κάποιους καλύτερη τιμή λόγω παζαριού, φιλίας ή γιατί ο πωλητής γλυκοκοιταζε την γυναίκα τους...Εδώ λέμε ότι κάποιοι προϊστάμενοι είπαν ότι ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ να δοθεί η ασφάλιση δωρεάν γιατί δεν θα πάρεις τα yellows, όχι γιατί δεν ήθελαν, αλλά γιατί η έκπτωση μπορούσε να γίνει μόνο στην τιμή της τηλεόρασης και όχι στην επέκταση, ενώ έχουν δοθεί στην Πειραιώς συγκεκριμένες τιμές κόστους για να ματσαρει η Πειραιώς τα yellows. Εμένα αυτολεξεί αυτό μου είπε. Ενώ κάποιοι άλλοι καναν την επέκταση μέσω των public με την paysafe. Δηλαδή για το ότι δεν ήξερε ο προϊστάμενος του τμήματος τηλεοράσεων στον Σταθμό Θεσσαλονίκης ότι γίνεται κάτι που ο συνάδελφός του σε άλλο κατάστημα το ξέρει και επωφελήθηκε άλλος πελάτης, ευθύνομαι εγώ; 

Επεξ/σία από klainmein
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...