Προς το περιεχόμενο

Υπαρχει VDSL Fiber στα Πευκα Θεσσαλονίκης;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα παιδιά γνωρίζει κανείς κάποια εταιρεία στα Πεύκα Θεσσαλονίκης που να εξυπηρετεί  σύνδεση VDSL 30αρ,50αρα 

Επεξ/σία από Dimcreed88
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Dimcreed88 είπε

Καλησπέρα παιδιά είδα ότι το κοντινότερο καφαο cosmote VDSL είναι στα 400μετρα  από το σπίτι μου .Τι ταχύτητα θα πιανω από τα 50mbps;

Χωρίς να είμαι ειδικός, δεν νομίζω ότι θα έχεις και πολύ καλή σύνδεση σε αυτή την απόσταση (το γιατί). Έχε υπόψη σου (και να εύχεσαι) ότι μπορεί να παίρνεις από κάποια καμπίνα ποιο κοντά στο σπίτι σου, και άπλα να μην την έχουν περάσει στο http://fttxgr.eu (Αν συμβαίνει αυτό, και έχεις την διάθεση, μπορείς να μπεις στον κόπο να ανεβάσεις την καμπίνα που παίρνεις για να βοηθήσεις τους υπόλοιπους που θα ψάξουν την καμπίνα στο fttxgr.eu)

 

Για αρχή θα έλεγα να δεις τη διαθεσιμότητα δίνει ο πάροχος που έχει καμπινές γύρο σου, πχ για την cosmote πας εδώ.

Επεξ/σία από Sudowoodo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση, από το link που μου έστειλες όταν βάζω την διεύθυνσή, σε όλες τις επιλογές σύνδεσης, μου λέει ότι το αίτημα μου πρέπει να διερευνηθεί περισσότερο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Dimcreed88 είπε

Ευχαριστώ για την απάντηση, από το link που μου έστειλες όταν βάζω την διεύθυνσή, σε όλες τις επιλογές σύνδεσης, μου λέει ότι το αίτημα μου πρέπει να διερευνηθεί περισσότερο 

Για αρχή δες την διαθεσιμότητα στον πάροχο που έχει καμπίνες στην γειτονιά σου. Αν αυτός είναι η cosmote τότε πάρε τηλέφωνο (αλλιώς πάρε τον πάροχο που έχει καμπίνες) και ρώτα τη ταχύτητες υπάρχουν διαθέσιμες, ενδέχεται να έχουν "σταμπάρει" την διεύθυνση επειδή ξέρουν ότι θα έχουν θέματα στην ταχύτητα/σύνδεση εκεί, το έχω ζήσει.

Επεξ/σία από Sudowoodo
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...