Προς το περιεχόμενο

Vampire Survivors


Tol1as

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, bad_freddy είπε

Έλεος, πλήρώστε μια φορά κανονικά ενα παιχνίδι που πραγματικά τα αξίζει, 2.40 ευρώ ζητάει λιγότερο απο καφέ!

Δεν αναφέρομαι συγκεκριμένα σε εσένα αλλά η προτασή σου, μου θύμισε τον αντίστοιχο χαμό που γινόταν στο θέμα του Disney+ αυτές τις μέρες.

Το πιο πιθανο ειναι να μη το παιξω καθολου, οποτε απλα πληρωσα for the fun και για τους developers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Witcher1st είπε

Το πιο πιθανο ειναι να μη το παιξω καθολου, οποτε απλα πληρωσα for the fun και για τους developers.

Αν θεωρείς 30 cents αρκετά για ενα τέτοιο fun παιχνίδι που το έφτιαξε μόνο ένα άτομο τότε καλύτερα να το κατέβαζες πειρατικό κατα τη γνώμη μου....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, bad_freddy είπε

Αν θεωρείς 30 cents αρκετά για ενα τέτοιο fun παιχνίδι που το έφτιαξε μόνο ένα άτομο τότε καλύτερα να το κατέβαζες πειρατικό κατα τη γνώμη μου....

Τοσα του δινουν αρκετες χωρες ομως.. Εσυ πληρωνε τα ιδια λεφτα με τον Γερμανο και τον Γαλλο.

Για συγκριση με τα 30 cents, το Witcher3 εχει 70 cents αυτη τη στιγμη.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, Witcher1st είπε

Τοσα του δινουν αρκετες χωρες ομως.. Εσυ πληρωνε τα ιδια λεφτα με τον Γερμανο και τον Γαλλο.

Για συγκριση με τα 30 cents, το Witcher3 εχει 70 cents αυτη τη στιγμη.. 

Του δίνουν τόσα οι χώρες που έχουν την ανάλογη χαμηλή αγοραστική δύναμη.

Αν βέβαια για σένα το Witcher 3 είναι παιχνίδι που αξίζει 70 cents και τα 10 ευρώ που ζητάνε απο εμάς τους Γαλλο - Γερμανούς για την GOTY είναι υπερβολή  για το περιεχόμενο που σου δίνει τότε η λογική σου είναι πολύ λάθος για μένα. Αρκετά με τα off topic όμως...

Επεξ/σία από bad_freddy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Witcher1st είπε

H imelda τι φαση; Γιατι ειναι τοσο αδυναμη; Εχει καποια στρατηγικη;

Μια χαρά μου φάνηκε η Imelda, την προτιμώ από τον Antonio να πω την αλήθεια αν και από τους πρώτους 4 που έχω ξεκλειδώσει ο Gennaro μου φαίνεται ο πιο ντούκι στο early game.

Προσωπικά ύστερα από 6-6.5 ώρες το παράτησα το παιχνίδι, το bug με τα unlocks είναι εκνευριστικό. Ενώ μετά από quit μου κρατάει τα λεφτά, τα collectibles και τους χαρακτήρες, τα unlock τα κάνει reset με αποτέλεσμα να πρέπει ουσιαστικά να ξεκινάω από το μηδέν. Το έκανα uninstall, έσβησα τα local steam files που είχαν ξεμείνει, έσβησα και τον φάκελο που δημιουργεί η εγκατάσταση στο %appdata% και εγκατέστησα πάλι το παιχνίδι. Φρέσκια αρχή, όλα στο μηδέν, παρόλα αυτά το bug με τα unlocks παρέμεινε. Unplayable για μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Speculoos είπε

Μια χαρά μου φάνηκε η Imelda, την προτιμώ από τον Antonio να πω την αλήθεια αν και από τους πρώτους 4 που έχω ξεκλειδώσει ο Gennaro μου φαίνεται ο πιο ντούκι στο early game.

Προσωπικά ύστερα από 6-6.5 ώρες το παράτησα το παιχνίδι, το bug με τα unlocks είναι εκνευριστικό. Ενώ μετά από quit μου κρατάει τα λεφτά, τα collectibles και τους χαρακτήρες, τα unlock τα κάνει reset με αποτέλεσμα να πρέπει ουσιαστικά να ξεκινάω από το μηδέν. Το έκανα uninstall, έσβησα τα local steam files που είχαν ξεμείνει, έσβησα και τον φάκελο που δημιουργεί η εγκατάσταση στο %appdata% και εγκατέστησα πάλι το παιχνίδι. Φρέσκια αρχή, όλα στο μηδέν, παρόλα αυτά το bug με τα unlocks παρέμεινε. Unplayable για μένα.

Δεν εχω τετοιο bug εγω. Το παιχνιδι πορωση ειναι, πρεπει να επαιξα 5 ωρες σερι τωρα. Μαλλον παει για σβησιμο βεβαια, γιατι εχω παρατησει τα Resident Evil στη μεση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελος ολα τα achievements κ ολοι οι κρυφοι χαρακτηρες . Μεχρι το επομενο update φυσικα . 49 ωρες . Το μονο μου παραπονο οτι το νεο τελικο boss που βγηκε στο τελευταιο update επεσε με την μια ουτε καταλαβα πως ακριβως . Φυσικα δεν εχω παιξει με ολους (33 !) χαρακτηρες απλα τους ξεκλειδωσα 

Μερικα hints :

Ο καλυτερος αρχικος χαρακτηρας ειναι ο gennaro που δινει +1 projectile σε ολα τα οπλα . 

Στη συνεχεια τον ξεπερνανε cavallo / ramba που ξεκινανε με πολυ δυνατα οπλα κ περνουν projectile + 3 στο level 60. Πολυ δυνατοι κ οι Pungala / Dommario. 

Ο Krochi γινεται πολυ δυνατος στο hyper mode που ειναι πολυ γρηγορος . Στο απλο mode ζοριζομουν και του δινει μεγαλο boost το arcana που βελτιωνει το cross (imelda level 99)

Το arcana που ξεκλειδωνει οταν παει ο krochi level 99 δινει 3 rebirth και ειναι game changer 

Φοβερο ειναι κ το mad groove arcana . Ξεκινωντας με rebirth arcana κυνηγοντας το στεμμα κ το attract ball στην αρχη κ ξεκλειδωνοντας το mad groove στο 11 λεπτο πηγα ολους τους χαρακτηρες (που ξεκλειδωνουν arcana / reroll) level 99/100 στο 15ο λεπτο με 20 το παρα πολυ στο inlaid library. Μη το δοκιμασετε πριν ξεκλειδωσετε τη τελευταια πιστα για λογους spoiler . Προφανως αν ξεκλειδωσετε κ ολες τις βοηθειες τα πραγματα ειναι ευκολοτερα. Κρατηστε τα reroll για τη mad groove arcana ειδικα οταν ξεκλειδωσετε πολλες arcana . Και βεβαια το curse ειναι φιλος σας. Καθε φορα που βλεπετε οτι σας περνει κ με τα items που βρισκεις

Δυνατοτερος ολων ο Leda αν κ παιζει να τον ξεπερνανε αλλοι κρυφοι δεν τους εχω δοκιμασει ολους .

Δυσκολοτερος κρυφος να ξεκλειδωθει ο toasty φυσικα 

 

Επεξ/σία από nickk0kkav
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
  • 3 μήνες μετά...

Πολυ ωραιο dlc το κατευχαριστηθηκα . Το κακο ειναι οτι σε ενα απογευμα εβγαλα τα παντα :P αλλα 1,6 € . Μου αρεσε πιο πολυ απο το πρωτο dlc . Πιο απλη κ μικρη πιστα αλλα πολυ πιο ωραια objectives 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Tobajara είπε

Σκέφτομαι να το ξεκινήσω! Καμία συμβουλή για την αρχή? Καμία πηγή?

Προσωπικά βρήκα την Imelda πιο "βατό" χαρακτήρα για να κάνεις τα unlock στην αρχή, βοηθάει το XP bonus.

Guides, wikis κτλπ υπάρχουν άπειρα στο internet αλλά IMO η χαρά ενός τέτοιου game είναι να μπεις τελείως blind. Στην πορεία αν έχεις συγκεκριμμένες ερωτήσεις τότε τις ψάχνεις.

3 ώρες πριν, Tobajara είπε

 Τι να περιμένω?

Κάψιμο :) απλά μην το κάψεις τελέίως, δε χρειάζεται άπειρες ώρες συνεχόμενες. Λάου λάου.

Τώρα έχω και καιρό να το παίξω θα πρέπει να τσεκάρω τα dlc (παρεμπιπτόντως τα εχει προσφορά 3.60€ και τα 2).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφτασα κοντά στο πρώτο μου clear, στα 25+ λεπτά στη βιβλιοθήκη με τρία όπλα αναβαθμισμένα (σκόρδο, Lightning Ring και κάτι ακόμα ξέχασα μέσα στο χαμό) και κάπου lvl 60 παρά με τον Πόρτα. Δεν ήξερα πως από ένα σημείο και μετά σου βγάζει νομίσματα και κοτόπουλο, νόμιζα θα συνεχίσω να αυξάνω DPS οπότε κάπου την πάτησα και με πνίξανε. Το αστείο είναι πως ως τα 22-23 λεπτά πήγαινα αέρα πατέρα και μετά άλλαξαν τα level up. Αν δεν είχα μείνει σαν το χαζοχαρούμενο στη μέση του διαδρόμου κοντά στο relic και συνέχιζα να τρέχω θα την είχα βγάλει πιστεύω.

Έχω αγαπήσει το σκόρδο, το duplicator και το lightning ring.

Μου αρέσουν πολύ μαστίγιο, τσεκούρι (αν μπορώ και τα δύο) και έχω συμπαθήσει αρκετά το σταυρό.

Δάφνες, σπανάκια, στέμμα κλπ εννοείται, το στέμμα χρειάζεται αρκετά προς το τέλος. Καρδιά, επειδή έχω ξεκλειδώσει κάποια πράγματα, δεν την έχω πια σε πρώτη ζήτηση. Πανοπλία είμαι αναποφάσιστος, σίγουρα βοηθάει αλλά δεν ξέρω πόσο. Μαχαίρι, ραβδί, runetracer κλπ ουδέτερος.

Το παιχνίδι είναι βαρύ ναρκωτικό. Αυτά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...