Προς το περιεχόμενο

Vampire Survivors


Tol1as

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

49 λεπτά πριν, Praetorian είπε

Η Inlaid Library είναι νομίζω και το καλύτερο map για πειραματισμούς και το πιο εύκολο να τερματιστεί.

Το έπαιζα πρώτη φορά, δεν είχα ιδέα. Όντως το ότι είναι σε διάδρομο και δε χρειάζεται να τρέχεις για να μαζέψεις XP βοηθά πολύ. Δεν περίμενα να τα πάω τόσο καλά καθώς στο πρώτο επίπεδο με δυσκολία περνούσα το 20λεπτο.

Προχωρώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Tobajara είπε

Το έπαιζα πρώτη φορά, δεν είχα ιδέα. Όντως το ότι είναι σε διάδρομο και δε χρειάζεται να τρέχεις για να μαζέψεις XP βοηθά πολύ. Δεν περίμενα να τα πάω τόσο καλά καθώς στο πρώτο επίπεδο με δυσκολία περνούσα το 20λεπτο.

Προχωρώ!

Στο inlaid θεριζει το runetracer γιατι αντανακλαται στους τοιχους πανω και κατω . Φυσικα οπως ειπες περνεις και ευκολοτερα λεβελ ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, nickk0kkav είπε

Στο inlaid θεριζει το runetracer γιατι αντανακλαται στους τοιχους πανω και κατω . Φυσικα οπως ειπες περνεις και ευκολοτερα λεβελ ! 

Πρώτο stage clear στη βιβλιοθήκη με Mortaccio, έχοντας πάρει και Runetracer. Στο τέλος είχα τρία evolutions (Soul Eater (σκόρδο + καρδιά), Thunder Loop (δαχτυλίδι + duplicator) και Heaven Sword (σταυρός + τριφύλλι). Αγχώθηκα στο τέλος αλλά τα κατάφερα, βοήθησαν και κάτι στρατηγικά κοτόπουλα στο πάτωμα, και στο τέλος είχα μπόλικο heal διαθέσιμο από το XP και τα level up. Έκλεισα με 3300+ χρυσό και 107 level, δεν ξέρω αν είναι πολύ ή λίγο. Σκότωσα και την κωλόγρια. Ο Mortaccio έχει αρκετά δύσκολη αρχή με το κόκκαλό του και θέλει τύχη στα αντικείμενα αλλά, όπως το περίμενα, ανάμεσα στα 10 και τα 25 λεπτά είναι μηχανή του κιμά, ντροπή σκέτη. Παρόλα αυτά μου έσπασε τα νεύρα στο ξεκίνημα.

Τώρα θα ασχοληθώ με τις υπόλοιπες πίστες γιατί είναι αρκετά πράγματα που δεν ξέρω και συνεχίζω. Δεν ξέρω κατά πόσο το παιχνίδι θα συνεχίσει να είναι νόμιμο, τόσο εθιστικό που είναι.

EDIT - ψόφησα 10 δευτερόλεπτα πριν τα 30 λεπτά στο Milk Factory. Καλά να πάθω που είχα φάει δυο κοτόπουλα και άνοιγα σεντούκια σα να μην υπάρχει αύριο. Τουλάχιστο μάζεψα 5000+ χρυσά. Πάμε για άλλα.

Επεξ/σία από Tobajara
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/4/2023 στις 8:10 ΜΜ, Tobajara είπε

Πρώτο stage clear στη βιβλιοθήκη με Mortaccio, έχοντας πάρει και Runetracer. Στο τέλος είχα τρία evolutions (Soul Eater (σκόρδο + καρδιά), Thunder Loop (δαχτυλίδι + duplicator) και Heaven Sword (σταυρός + τριφύλλι). Αγχώθηκα στο τέλος αλλά τα κατάφερα, βοήθησαν και κάτι στρατηγικά κοτόπουλα στο πάτωμα, και στο τέλος είχα μπόλικο heal διαθέσιμο από το XP και τα level up. Έκλεισα με 3300+ χρυσό και 107 level, δεν ξέρω αν είναι πολύ ή λίγο. Σκότωσα και την κωλόγρια. Ο Mortaccio έχει αρκετά δύσκολη αρχή με το κόκκαλό του και θέλει τύχη στα αντικείμενα αλλά, όπως το περίμενα, ανάμεσα στα 10 και τα 25 λεπτά είναι μηχανή του κιμά, ντροπή σκέτη. Παρόλα αυτά μου έσπασε τα νεύρα στο ξεκίνημα.

Τώρα θα ασχοληθώ με τις υπόλοιπες πίστες γιατί είναι αρκετά πράγματα που δεν ξέρω και συνεχίζω. Δεν ξέρω κατά πόσο το παιχνίδι θα συνεχίσει να είναι νόμιμο, τόσο εθιστικό που είναι.

EDIT - ψόφησα 10 δευτερόλεπτα πριν τα 30 λεπτά στο Milk Factory. Καλά να πάθω που είχα φάει δυο κοτόπουλα και άνοιγα σεντούκια σα να μην υπάρχει αύριο. Τουλάχιστο μάζεψα 5000+ χρυσά. Πάμε για άλλα.

Κι εγώ στο library έκανα το πρώτο μου complete με τον τυπά που ρίχνει τα 2 μαχαίρια στην αρχή. Αλλά εμφανίστηκαν δυο χάροι στο τέλος και τελικά με έφαγαν. Αυτοί είναι άτρωτοι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
12 λεπτά πριν, cubilone είπε

Κι εγώ στο library έκανα το πρώτο μου complete με τον τυπά που ρίχνει τα 2 μαχαίρια στην αρχή. Αλλά εμφανίστηκαν δυο χάροι στο τέλος και τελικά με έφαγαν. Αυτοί είναι άτρωτοι;

Spoiler

Χρειάζεσαι δυνατό build και βοηθάνε και τα time pause drops ή abilities, αλλά μπορείς να τους εξοντώσεις και αυτούς. Μέχρι ενός σημείου βέβαια, στο τέλος (όταν αρχίζει να χτυπάει η "καμπάνα" και να κάνει zoom το view) πάλι έρχεται κάποιος που δεν σκοτώνεται με τίποτα (αν δεν έχει αλλάξει κάτι με το νεο DLC).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα, το κατέβασα από περιέργεια από το game pass (σε xbox) και ειπα να δω περί τινος προκειται. 

Καταλαβαίνω γιατι έχει τόσο ντόρο, έχει την φάση του. Μια χαζή ερώτηση μόνο, πάντα απλά κουνάς τον χαρακτήρα σου ή όταν εξελιχθείς ή ξεκλειδώσεις περισσότερους χαρακτήρες κάνεις περισσότερα πράγματα;

Στην αρχή παίρνεις έναν λεβεντη και κάνει autoattacks μόνο για αυτό ρωτάω.

Επεξ/σία από Hawk_K
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, NT1G είπε

Μόνο κουνάς.

Αυτό στην αρχή. Οταν μάθεις λίγο το παιχνίδι μπορείς και να μην κουνάς :P

Έφτασα στο επίπεδο όπου μπορώ να κάνω clear την πίστα σχεδόν κατά το δοκούν, τουλάχιστον σε δάσος, βιβλιοθήκη και γαλατάδικο. Το παιχνίδι κάνει δύο πράγματα που προσωπικά τα εκτιμώ. Πρώτον, δε χρειάζεται να μυρίσεις τα νύχια σου για να ξεκλειδώσεις χαρακτήρες και πράγματα (έξυπνη η ιδέα να ξεκλειδώνεις features). Τώρα είμαι σε φάση που πενηνταρίζω χαρακτήρες για να ανοίξω Arcanas και παράλληλα δοκιμάζω builds - και αν κάτσει το clear έκατσε, λεφτά υπάρχουν πλέον. Το δεύτερο είναι πως στρέφει την προσοχή από την απλή επιβίωση στο clear μέσω των upgrades και μετά σε unlocks κάθε είδους, οπότε ο παίκτης έχει κάτι να περιμένει. Οι διαφορετικοί συνδυασμοί δίνουν ένα κάποιο βάθος, πχ τελείως τυχαία ανακάλυψα πόσο δυνατός είναι ο συνδυασμός fully upgraded Pentagram, τόμου, μπουκαλιού και σκόρδου, με μαστίγιο ή σταυρό (δε θυμάμαι) και νομίζω Lightning ring.

Το ζήτημα είναι πως, αν και δεν έχω δει τι γίνεται στα πάνω level και ο απώτατος στόχος είναι το full unlock, βλέπω να γίνεται κουραστικό το afk farming, γιατί προς τα εκεί πάει εκτός αν κάτι στραβώσει αρκετά. Θα μου πείτε, "παίξε με Curses/ hyper/ ξέρω γω τι" ή "φτιάξε κάτι μη στατικό". Όσο βάση και να έχουν αυτά, το παιχνίδι κατ'εμέ χρειάζεται κάτι περισσότερο από πίστες - ταψιά και εχθρούς life blobs. Έχει ακόμα πρόκληση, ανάλογα με το στόχο, και εναλάσσονται οι στόχοι, αλλά καταλήγεις να κάνεις το ίδιο πράγμα που δεν είναι και τόσο ενδιαφέρον. Από την άλλη μπορεί να υπάρχει κάποιο σπέσιαλ τυρί στο βάθος, δεν ξέρω.

Αν βάλουν κάποιου είδους σενάριο και επεκτείνουν τις αναφορές και το χιούμορ, πιο περίπλοκους εχθρούς και μηχανισμούς τους (πχ synergies ή bosses) και φτιάξουν και πίστες της προκοπής, το Vampire Survivors 2 θα είναι παιχνιδάρα.

Προς το παρόν πάω για πενηντάρηδες, και να δω πώς θα ενώσω τα δύο πουλιά να βγάλω Vandalier...

Επεξ/σία από Tobajara
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Tobajara είπε

Αυτό στην αρχή. Οταν μάθεις λίγο το παιχνίδι μπορείς και να μην κουνάς :P

Έφτασα στο επίπεδο όπου μπορώ να κάνω clear την πίστα σχεδόν κατά το δοκούν, τουλάχιστον σε δάσος, βιβλιοθήκη και γαλατάδικο. Το παιχνίδι κάνει δύο πράγματα που προσωπικά τα εκτιμώ. Πρώτον, δε χρειάζεται να μυρίσεις τα νύχια σου για να ξεκλειδώσεις χαρακτήρες και πράγματα (έξυπνη η ιδέα να ξεκλειδώνεις features). Τώρα είμαι σε φάση που πενηνταρίζω χαρακτήρες για να ανοίξω Arcanas και παράλληλα δοκιμάζω builds - και αν κάτσει το clear έκατσε, λεφτά υπάρχουν πλέον. Το δεύτερο είναι πως στρέφει την προσοχή από την απλή επιβίωση στο clear μέσω των upgrades και μετά σε unlocks κάθε είδους, οπότε ο παίκτης έχει κάτι να περιμένει. Οι διαφορετικοί συνδυασμοί δίνουν ένα κάποιο βάθος, πχ τελείως τυχαία ανακάλυψα πόσο δυνατός είναι ο συνδυασμός fully upgraded Pentagram, τόμου, μπουκαλιού και σκόρδου, με μαστίγιο ή σταυρό (δε θυμάμαι) και νομίζω Lightning ring.

Το ζήτημα είναι πως, αν και δεν έχω δει τι γίνεται στα πάνω level και ο απώτατος στόχος είναι το full unlock, βλέπω να γίνεται κουραστικό το afk farming, γιατί προς τα εκεί πάει εκτός αν κάτι στραβώσει αρκετά. Θα μου πείτε, "παίξε με Curses/ hyper/ ξέρω γω τι" ή "φτιάξε κάτι μη στατικό". Όσο βάση και να έχουν αυτά, το παιχνίδι κατ'εμέ χρειάζεται κάτι περισσότερο από πίστες - ταψιά και εχθρούς life blobs. Έχει ακόμα πρόκληση, ανάλογα με το στόχο, και εναλάσσονται οι στόχοι, αλλά καταλήγεις να κάνεις το ίδιο πράγμα που δεν είναι και τόσο ενδιαφέρον. Από την άλλη μπορεί να υπάρχει κάποιο σπέσιαλ τυρί στο βάθος, δεν ξέρω.

Αν βάλουν κάποιου είδους σενάριο και επεκτείνουν τις αναφορές και το χιούμορ, πιο περίπλοκους εχθρούς και μηχανισμούς τους (πχ synergies ή bosses) και φτιάξουν και πίστες της προκοπής, το Vampire Survivors 2 θα είναι παιχνιδάρα.

Προς το παρόν πάω για πενηντάρηδες, και να δω πώς θα ενώσω τα δύο πουλιά να βγάλω Vandalier...

Εκτος απο σεναριο που δεν υπαρχει ολα τα αλλα που ζητας απο το sequel υπαρχουν ηδη .

Προφανως καταλαβαινω τη κουραση σου και προφανως υπαρχουν και βαρετοι χαρακτηρες και σπαστικα unlocks . 

Εχεις ξεκλειδωσει τα μεσα για να φαρμαρεις eggs ??? Και χρυσο ??? Προφανως δεν εχεις ξεκλειδωσει ακομα μερικους απο τους πιο δυνατους χαρακτηρες .

 

Επισης επειδη το αναφερεις το hyper mode ειναι must αμα το ξεκλειδωσεις μη ξαναμπεις ποτε στο απλο . Εκτος αν δε παλευται το ξεκινημα φυσικα . Επισης και το hurry mode ειναι must . Αμα δε το εχεις ξεκλειδωσει μην ασχολεισαι με arcana unlocks. Μονο του krochi κανε απο την αρχη φυσικα μαλλον το εχεις ηδη κανει 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάηκα λίγο με το συγκεκριμένο :D

Έχω σκαλώσει στο τρίτο map τώρα, ενώ τα 2 πρώτα τα έβγαλα σχετικά εύκολα, μόλις κατάλαβα την λογική.

Το τρίτο πραγματικά μια φορά παίζει να το είχα βγάλει αλλά έπρεπε να κλείσω και έκατσα να χάσω... 

Έχει νόημα στα πρώτα λέβελ να βάζεις το 8% παραπάνω exp?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 22/4/2023 στις 5:43 ΠΜ, nickk0kkav είπε

Εχεις ξεκλειδωσει τα μεσα για να φαρμαρεις eggs ??? Και χρυσο ??? Προφανως δεν εχεις ξεκλειδωσει ακομα μερικους απο τους πιο δυνατους χαρακτηρες .

Επισης επειδη το αναφερεις το hyper mode ειναι must αμα το ξεκλειδωσεις μη ξαναμπεις ποτε στο απλο . Εκτος αν δε παλευται το ξεκινημα φυσικα . Επισης και το hurry mode ειναι must . Αμα δε το εχεις ξεκλειδωσει μην ασχολεισαι με arcana unlocks. Μονο του krochi κανε απο την αρχη φυσικα μαλλον το εχεις ηδη κανει.

Τι να σου πω, αν θες διάβασε να μου πεις αν χάνω κάτι. Μπορώ να περιμένω κάτι διαφορετικό στη συνέχεια?

Παίζω με Hyper + Hurry + Arcanas, δοκιμαστικά έχω και ένα Curse και σκέφτομαι για δεύτερο, και σε αυτή τη φάση 50ρίζω χαρακτήρες για να ανοίξω τα όπλα και διάφορα unlockables. Μέχρι τώρα έχω τους

Antonio - Imelda - Pasqualina -  Genarro - Arca - Porta - Lama - Poe - Clerici - Dommario - Krochi - Christina - Pugnalla - Giovanna - Poppea - Conceta - Mortacio - Cavallo - O'Sole

ενώ έχω 87/157 Unlocks, σχεδόν κλεισμένο το Power Ups και όντως δεν έχω παίξει πολύ τις μετέπειτα πίστες, έχω πάει μέχρι Gallio. Eggs δεν ξέρω τι είναι (XP μήπως?), χρυσό πλέον δε χρειάζομαι (νομίζω), από farming το υψηλότερο level που έχω χτυπήσει είναι 163 με evolved Pentagram συν κάτι άλλες καφρίλες και από δύσκολους χαρακτήρες πιο δύσκολοι μου φαίνονται οι  Clerici, Christina, Mortaccio, Gennaro για κάποιο λόγο, και αυτά λόγω των άβολων αρχικών όπλων. Bosses υπάρχουν αλλά είναι απλά blobs, synergies ή abilities δεν έχω δει πέρα από κάτι κακομοιριασμένα αγάλματα που πετάνε κάτι μπάλες. Άντε να βάλω και κάτι καροτσάκια στο dairy factory που τα βαράς και τρέχουν.

Συνεχίζω να το απολαμβάνω, και το Hurry βοήθησε γενικά, αλλά νομίζω βλέπω κάποια όρια.

EDIT - ΟΚ, διάβασα για τα Golden Eggs, τώρα έχω ένα νέο στόχο. Έκανα και ένα δοκιμαστικό με max curse στα base stats και Lama στην Capella Magna και έφτασα ως τα...29:30, το build μου δεν ήταν ιδανικό. Κάποια από τα παραπάνω που έγραψα βελτιώνονται, κάποια άλλα βλέπουμε.

Επεξ/σία από Tobajara
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Tobajara είπε

Τι να σου πω, αν θες διάβασε να μου πεις αν χάνω κάτι. Μπορώ να περιμένω κάτι διαφορετικό στη συνέχεια?

Παίζω με Hyper + Hurry + Arcanas, δοκιμαστικά έχω και ένα Curse και σκέφτομαι για δεύτερο, και σε αυτή τη φάση 50ρίζω χαρακτήρες για να ανοίξω τα όπλα και διάφορα unlockables. Μέχρι τώρα έχω τους

Antonio - Imelda - Pasqualina -  Genarro - Arca - Porta - Lama - Poe - Clerici - Dommario - Krochi - Christina - Pugnalla - Giovanna - Poppea - Conceta - Mortacio - Cavallo - O'Sole

ενώ έχω 87/157 Unlocks, σχεδόν κλεισμένο το Power Ups και όντως δεν έχω παίξει πολύ τις μετέπειτα πίστες, έχω πάει μέχρι Gallio. Eggs δεν ξέρω τι είναι (XP μήπως?), χρυσό πλέον δε χρειάζομαι (νομίζω), από farming το υψηλότερο level που έχω χτυπήσει είναι 163 με evolved Pentagram συν κάτι άλλες καφρίλες και από δύσκολους χαρακτήρες πιο δύσκολοι μου φαίνονται οι  Clerici, Christina, Mortaccio, Gennaro για κάποιο λόγο, και αυτά λόγω των άβολων αρχικών όπλων. Bosses υπάρχουν αλλά είναι απλά blobs, synergies ή abilities δεν έχω δει πέρα από κάτι κακομοιριασμένα αγάλματα που πετάνε κάτι μπάλες. Άντε να βάλω και κάτι καροτσάκια στο dairy factory που τα βαράς και τρέχουν.

Συνεχίζω να το απολαμβάνω, και το Hurry βοήθησε γενικά, αλλά νομίζω βλέπω κάποια όρια.

EDIT - ΟΚ, διάβασα για τα Golden Eggs, τώρα έχω ένα νέο στόχο. Έκανα και ένα δοκιμαστικό με max curse στα base stats και Lama στην Capella Magna και έφτασα ως τα...29:30, το build μου δεν ήταν ιδανικό. Κάποια από τα παραπάνω που έγραψα βελτιώνονται, κάποια άλλα βλέπουμε.

Εχεις φαει τον χαρο ? Εχεις ανοιξει την arcana mad groove που φερνει ολα τα αντικειμενα στα ποδια σου ? 

 

Εννοειται οτι πρεπει να βγαλεις την capella magna . Ασε τη lama και τα curses . Ναι σε βοηθανε να ανεβεις level αλλα κανουν τις πιστες πιο δυσκολες . Must για να φτασεις level 50 γρηγορα βεβαια αλλα για να τελειωσεις τις πιστες ...μπλεκει το θεμα . Αν πας για να φας τον χαρο θα βρεις αρκετο curse δε χρειαζεσαι να ξεκινησεις με αυτο το "power up "

 

Αν κανεις unlock τη Leda βοηθαει πολυ αν και ειναι σπαστικο το πως τη βρισκεις 

Στις 24/4/2023 στις 12:48 ΜΜ, Hawk_K είπε


Έχει νόημα στα πρώτα λέβελ να βάζεις το 8% παραπάνω exp?

Φυσικα και εχει νοημα . Οπως και το attract orb . Οσο πιο αρχη τα παρεις τοσο καλυτερα αν και προφανως εμμεσα δυσκολευει το ξεκινημα γιατι στη θεση τους θα μπορουσες να παρεις οπλα ή καλα passives . 

Ομως το να κανεις level up πιο γρηγορα απο τους εχθρους σου ειναι πολυ βασικο για να φτασεις στο τελος . Μονο ετσι θα την παλεψεις 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχέμ

Απλά να δηλώσω πως τα γατιά (Gatti Amari) είναι ψυχεδέλεια. Πήρα τις σχετικές Αρκάνες, Luck, AoE, Cooldown κλπ και υπήρξε πόνος. Στην αρχή μου έσπασαν τα νεύρα, δεν ήταν σε καμία περίπτωση main weapon αλλά για πρώτη φορά που το έψαξα έβγαλε 4.5 εκ. ζημιά.

Έχω συμπαθήσει πολύ επίσης τα Δίδυμα Πίου Πίου που αναβαθμίζονται με το Tiragisu σε Μεγάλο Ντίσκο Πίου Πίου επειδή μου θυμίζουν shoot'em up της Taito.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Double post επειδή μπορώ. Ουσιαστικά πρόκειται για δύο παιχνίδια, ή δυο επίπεδα παιχνιδιού.

Το πρώτο είναι προφανώς το τι γίνεται στην πίστα και να βρεις διαφορετικούς τρόπους να καθαρίζεις την οθόνη, επιβιώνοντας λιγότερο ή περισσότερο εύκολα. Αυτό μπορεί να γίνει κουραστικό, κυρίως λόγω των εχθρών που δεν κάνουν τίποτα πέρα από το να ψοφάνε και να έχουν διαφορετικά HP. Έχει γίνει φιλότιμη, και σε αρκετό βαθμό επιτυχημένη, προσπάθεια να αλλάζει ο ρυθμός από πίστα σε πίστα δυσκολεύοντας τα πράγματα και απαιτώντας συγκεκριμένα χαρακτηριστικά, αν και όχι απαραίτητα builds (πχ η Capella Magna με δυσκόλεψε σχετικά, την έβγαλα με Christine ώστε να έχω σίγουρο Pentagram). Έχει ενδιαφέρον και είναι ευχάριστο να ξεκλειδώνεις όπλα κλπ αλλά μέχρις ενός σημείου

Το δεύτερο παιχνίδι είναι να ακολουθήσεις τα unlocks και να αναπροσαρμόσεις τους στόχους σου ανάλογα με τα unlockables. Εδώ οι μάγκες έχουν κάνει ΠΟΛΥ καλή δουλειά που απλά σε κολλάει στην οθόνη. Έχοντας σκοτώσει το Χάρο και ξεκλειδώσει δυο κρυφούς χαρακτήρες (δεν έχω βρει το scroll ακόμα και δε χρησιμοποιώ Limit Break) βλέπω πόσο καλά έδεσαν οι διάφοροι στόχοι που σου έθετε το παιχνίδι, σε συνδυασμό με τη δυσκολία των επιπέδων. Ουσιαστικά αυτό που κάνεις είναι μεγιστοποίηση damage στο χρόνο υπό διαφορετικές συνθήκες και κυνηγάς τα unlockables. Μου άρεσε πολύ επίσης ο ρυθμός και πρόκληση όταν με Mad Groove Arcana πήρα από την αρχή τα 4 passive για να βγάλω Infinite Corridor και Mantle, ώστε να είμαι σίγουρος για το level up, και με ζόρισε.

Τελικός απολογισμός - ναι, χρειάζεται αρκετά περισσότερη ποικιλία το βασικό gameplay κατά τη γνώμη μου και μια επίφαση σεναρίου θα βοηθούσε, αλλά ακόμα και μετά από τόση επανάληψη ακόμα το βρίσκω διασκεδαστικό. Το meta-game αν προτιμάτε είναι πάρα πολύ καλά φτιαγμένο και όντως με κράτησε πολύ περισσότερο από όσο υπολόγιζα.

Τι έπεται? Για μένα, λίγο farming σε χρυσό, καθάρισμα πιστών και Bestiary, προφανώς τα DLC, τσούκου τσούκου ξεκλείδωμα χαρακτήρων αλλά δε με βλέπω για Golden Egg farming, δε με πολυαπασχολεί. Επίσης μου έχει έρθει όρεξη για RPG οπότε βλέπω να κινούμαι προς Pathfinder: Kingmaker μεριά που μαζεύει σκόνη στο backlog.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...