Προς το περιεχόμενο

Macbook pro mid 2015 αλλαγη μπαταριας και Θεμα


filop

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα ομαδα 

Αλλαξα μπαταρια στο mac μου σε καταστημα irepair απο παροτρυνση φιλου που ειχε αλλαξει και αυτος εκει καθως γνωριζε το παιδι που το εχει

Στο θεμα μας τωρα παρατηρησα οτι μετα απο αδρανεια ωρων στην αφυπνιση δειχνει οτι θελει φορτιση η μπαταρια,οταν βαζω τον φορτιστη λοιπον η μπαταρια του συνεχιζει απο εκει που ειχε ποσοστο και το δουλευω κανονικα χωρις να φορτιζει.

Οταν το πηγα πισω και το αφησα 2 εβδομαδες μηπως εφταιγε η μπαταρια μ ειπε αλλαξε και αλλη και το εκανε,οπως αλλαξε και λειτουργικο μηπως και..αλλα τιποτα,πλακετα δν μ βρηκε κατι οσο το κοιταξε,ενας φιλος μου ειπε οτι φταιει η μπαταρια

μηπως εχει τυχει και σε κανεναν αλλον?

Να πω οτι και πριν αλλαξω μπαταρια αλλα στα τελευταια τις μαμας μπαταριας που ειχε battery health γυρω στο 70-75% μου το εκανε και εκει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα ,  έκανε και σ εμένα αυτό σε ένα macbook 12 που είχα αλλά πολύ σπάνια όχι κάθε φορά 

Αν κατάλαβα καλά κλείνεις το Μακ με 60% μπαταρία μετά από μια μέρα το ανοίγεις και σου λέει θέλει φόρτιση και μόλις το βάλεις στο φορτιστή πάει στο 60?

Επεξ/σία από Mp@mp1s
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, nick0lis είπε

Πια μπαταρία έβαλες την original ή την φτηνή ; Γενικά τα φτηνά ανταλλακτικά του ιριπιρ έχουν θέμα και ακούγονται πολλά παράπονα.

Φυσικά όχι original έχει πάνω από 300 ευρώ και δν αξίζει,τώρα για φτηνές που λες υπάρχουν ποικιλία στην ποιότητα 

9 ώρες πριν, Mp@mp1s είπε

Καλημέρα ,  έκανε και σ εμένα αυτό σε ένα macbook 12 που είχα αλλά πολύ σπάνια όχι κάθε φορά 

Αν κατάλαβα καλά κλείνεις το Μακ με 60% μπαταρία μετά από μια μέρα το ανοίγεις και σου λέει θέλει φόρτιση και μόλις το βάλεις στο φορτιστή πάει στο 60?

Στο ίδιο ποσοστό που το είχα κλήση δν αλλάζει κάτι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς κι εμένα το έκανε ένα macbook 12 όχι πάντα αλλά το έκανε ειδικά αν είχε ν ανοίξει πάνω από μια μέρα , δεν μπόρεσα να στοχοποίησω το πρόβλημα και τελικά μια μέρα σταμάτησε να το κάνει . Υπάρχει περίπτωση να είναι κάποιο bug 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Mp@mp1s είπε

Ακριβώς κι εμένα το έκανε ένα macbook 12 όχι πάντα αλλά το έκανε ειδικά αν είχε ν ανοίξει πάνω από μια μέρα , δεν μπόρεσα να στοχοποίησω το πρόβλημα και τελικά μια μέρα σταμάτησε να το κάνει . Υπάρχει περίπτωση να είναι κάποιο bug 

δν το κανει πανω απο μια μερα,πχ το βραδυ αν το κλεισω το πρωι θα το κανει,επειδη το εψαξα υπαρχει bug στα monterey με ανοιχτο bluetooth,ομως εγω το εχω κλειστο οποτε παλι δν ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα σε sleep γ

10 ώρες πριν, Mp@mp1s είπε

Σ εμένα δεν είχε monterey , δοκίμασε να μην το κλείνεις απλά να μπαίνει σε sleep

μα σε αδρανεια γινονται αυτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μμμμμμ , τι να σου πω να ελπίζεις να είναι κανένα bug και κάποια στιγμή θα φτιάξει , πάντως δεν φαίνεται θέμα hardware αν θέλεις μπορείς να κάνεις ένα hardware test να το τσεκάρεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...