Προς το περιεχόμενο

Spotify app σε Mac


ant_radio

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα! Γνωρίζει κάποιος/α αν υπάρχει πλέον κάποιο θέμα συμβατότητας με την εφαρμογή spotify στα mac; Μέχρι πριν περίπου μια εβδομάδα η εφαρμογή μου λειτουργούσε κανονικά και τώρα απλά μου βγάζει μια μαυρη οθονη όταν ανοιγω την εφαρμογή. Απεγκατέστησα κι εγκατέστησα εκ νέου την εφαρμογή αλλά πάλι το ίδιο κάνει.Το λειτουργικό που έχω είναι high sierra. Υπάρχει καμιά ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 8/2/2022 στις 12:12 ΜΜ, ant_radio είπε

Καλησπέρα! Γνωρίζει κάποιος/α αν υπάρχει πλέον κάποιο θέμα συμβατότητας με την εφαρμογή spotify στα mac; Μέχρι πριν περίπου μια εβδομάδα η εφαρμογή μου λειτουργούσε κανονικά και τώρα απλά μου βγάζει μια μαυρη οθονη όταν ανοιγω την εφαρμογή. Απεγκατέστησα κι εγκατέστησα εκ νέου την εφαρμογή αλλά πάλι το ίδιο κάνει.Το λειτουργικό που έχω είναι high sierra. Υπάρχει καμιά ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει;

update το OS σου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναξιόπιστη εφαρμογή για MacOS.

Σε άλλους παίζει καλά, σε άλλους όχι. Σε άλλους μία παίζει, μία δεν παίζει.

Την χαιρέτησα.

Γι' αυτόν τον λόγο και για την άρνηση να την φτιάξουν να παίζει απευθείας φωνητικά από το Homepod, χαιρέτησα το Spotify και πήγα στο Apple Music, και βρήκα την υγειά μου.

Όποιος έχει Apple συσκευή/συσκευές και είναι ακόμα στο Spotify και δεν έχει πάει ακόμα στο Apple Music, απλά δεν έχει ζήσει ακόμα το σύνολο της αρμονίας του οικοσυστήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostasgr78 είπε

Αναξιόπιστη εφαρμογή για MacOS.

Σε άλλους παίζει καλά, σε άλλους όχι. Σε άλλους μία παίζει, μία δεν παίζει.

Την χαιρέτησα.

Γι' αυτόν τον λόγο και για την άρνηση να την φτιάξουν να παίζει απευθείας φωνητικά από το Homepod, χαιρέτησα το Spotify και πήγα στο Apple Music, και βρήκα την υγειά μου.

Όποιος έχει Apple συσκευή/συσκευές και είναι ακόμα στο Spotify και δεν έχει πάει ακόμα στο Apple Music, απλά δεν έχει ζήσει ακόμα το σύνολο της αρμονίας του οικοσυστήματος.

spotify > apple music, δεν υπαρχει καν συγκριση, οσο για την εφαρμογη δεν εχω αντιμετωπισει ποτε προβλημα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, najinblue3 είπε

spotify > apple music, δεν υπαρχει καν συγκριση, οσο για την εφαρμογη δεν εχω αντιμετωπισει ποτε προβλημα 

Ήμουν ξεκάθαρος. Για κάποιον που είναι στο οικοσύστημα, η ενσωμάτωση του Apple Music είναι στο ταβάνι, και το Spotify δεν παρέχει τίποτα, ενώ είναι ανοιχτό να το δημιουργήσει.

Για τους άλλους εκτός οικοσυστήματος, είναι άλλη συζήτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, kostasgr78 είπε

Ήμουν ξεκάθαρος. Για κάποιον που είναι στο οικοσύστημα, η ενσωμάτωση του Apple Music είναι στο ταβάνι, και το Spotify δεν παρέχει τίποτα, ενώ είναι ανοιχτό να το δημιουργήσει.

Για τους άλλους εκτός οικοσυστήματος, είναι άλλη συζήτηση.

Μα ειμαι στο οικοσυστημα, και φυσικα το δοκιμασα για ενα διμηνο, αλλα το σποτιφυ δεν εχει αντιπαλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, najinblue3 είπε

Μα ειμαι στο οικοσυστημα, και φυσικα το δοκιμασα για ενα διμηνο, αλλα το σποτιφυ δεν εχει αντιπαλο. 

Δοκίμασες να πεις στη Siri στο Homepod, να παίξει κάτι στο Spotify και τα κατάφερες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, kostasgr78 είπε

Δοκίμασες να πεις στη Siri στο Homepod, να παίξει κάτι στο Spotify και τα κατάφερες;

Δε χρησιμοποιω σιρι πρωτον, και δεν εχω homepod. Σποτιφυ χρησιμοποιω σε λαπτοπ, κινητο ρολοι που το ιδιο εκανα με το apple music.

Τωρα βγαινουμε εντελως εκτος θεματος, αλλα αν σε βολευει εσενα τοτε το κρατας. Προσωπικα δε με βολευει καθολου, το σποτιφυ εχει απιστευτο search, new music release, discover κ αλλα πολλα που δεν γινεται να τ αλλαξω, ασε που το χρησιμοποιω ποσα χρονια κ εχω ενα σωρο λιστες, ειτε δικες μ ειτε απο φιλους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, ίσως εννοούμε τότε διαφορετικά το «είμαι στο οικοσύστημα».

Το homepod είναι υπερ-εργαλείο σε άπειρα πράγματα. Ένας που δεν το χρησιμοποιεί και αυτό και άλλα καλούδια γύρω από αυτό και τη Siri, στην πράξη είναι «μισός» στο οικοσύστημα.

Για να επάνερθουμε στο αρχικό, όμως, που δεν είναι τελείως άσχετο με το πώς πήγε η συζήτηση, υπάρχουν άπειρες αναφορές για σοβαρά προβλήματα του Spotify σε MacOS. Εμένα το Spotify παίζει πολύ καλά σε iPhone και iPad, αλλά σε MacOS δεν έπαιζε καλά, είχε αστάθειες. Έφτασα να μπαίνω web-based και είχε σοβαρά προβλήματα κι εκεί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, kostasgr78 είπε

Ναι, ίσως εννοούμε τότε διαφορετικά το «είμαι στο οικοσύστημα».

Το homepod είναι υπερ-εργαλείο σε άπειρα πράγματα. Ένας που δεν το χρησιμοποιεί και αυτό και άλλα καλούδια γύρω από αυτό και τη Siri, στην πράξη είναι «μισός» στο οικοσύστημα.

Για να επάνερθουμε στο αρχικό, όμως, που δεν είναι τελείως άσχετο με το πώς πήγε η συζήτηση, υπάρχουν άπειρες αναφορές για σοβαρά προβλήματα του Spotify σε MacOS. Εμένα το Spotify παίζει πολύ καλά σε iPhone και iPad, αλλά σε MacOS δεν έπαιζε καλά, είχε αστάθειες. Έφτασα να μπαίνω web-based και είχε σοβαρά προβλήματα κι εκεί!

φιλε η συσκευη μονο και μονο αν δεν εχεις αιφον δεν ενεργοποιηται ειναι για γέλια και για κλαματα.

το οτι δεν συνεργαζεται με spotify (εκει που ειμαστε οι περισσοτεροι) απαράδεκτο για κλαματα πάλι

καλά ο ήχος τραγικος για τα λευτα που ζητάει (κάτοχος του μεγάλου)

το έστειλα τη δευτερη μερα.

 

ασε τωρα ναι οικοσηστυμα αλλα δεν μπορει να κανει τίποτα.

καλα η siri μπροστα στο google assistant ειναι για κλάμματα.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, lasithi12 είπε

φιλε η συσκευη μονο και μονο αν δεν εχεις αιφον δεν ενεργοποιηται ειναι για γέλια και για κλαματα.

το οτι δεν συνεργαζεται με spotify (εκει που ειμαστε οι περισσοτεροι) απαράδεκτο για κλαματα πάλι

καλά ο ήχος τραγικος για τα λευτα που ζητάει (κάτοχος του μεγάλου)

το έστειλα τη δευτερη μερα.

 

ασε τωρα ναι οικοσηστυμα αλλα δεν μπορει να κανει τίποτα.

καλα η siri μπροστα στο google assistant ειναι για κλάμματα.

Προφανώς δεν έκανες τον κόπο να διαβάσεις τί αναλύσαμε παραπάνω και είπες να γράψεις τη σκέψη σου για το πώς βλέπεις το Homepod ως stand-alone device. 😂

Είναι σαφής η ανάλυση που έκανα παραπάνω, για το τί σημαίνει να είσαι στο οικοσύστημα και επιβεβαίωσα την αδυναμία της εφαρμογής σε Mac, που έθεσε αυτός που εκκίνησε το παρόν θέμα.

Δεν κάνουμε διαγωνισμό εδώ μέσα, Spotify/Apple Music.

Aναλύουμε ότι για έναν που είναι πραγματικά μέσα στο οικοσύστημα (με πολλαπλές συσκευές και όχι με 1-2), το Spotify δεν έχει το integration που έχει το Apple Music. Και είναι αρκετοί που αντιμετωπίζουν το πρόβλημα σε MacOS, που αναφέρθηκε εξαρχής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, kostasgr78 είπε

Προφανώς δεν έκανες τον κόπο να διαβάσεις τί αναλύσαμε παραπάνω και είπες να γράψεις τη σκέψη σου για το πώς βλέπεις το Homepod ως stand-alone device. 😂

Είναι σαφής η ανάλυση που έκανα παραπάνω, για το τί σημαίνει να είσαι στο οικοσύστημα και επιβεβαίωσα την αδυναμία της εφαρμογής σε Mac, που έθεσε αυτός που εκκίνησε το παρόν θέμα.

Δεν κάνουμε διαγωνισμό εδώ μέσα, Spotify/Apple Music.

Aναλύουμε ότι για έναν που είναι πραγματικά μέσα στο οικοσύστημα (με πολλαπλές συσκευές και όχι με 1-2), το Spotify δεν έχει το integration που έχει το Apple Music. Και είναι αρκετοί που αντιμετωπίζουν το πρόβλημα σε MacOS, που αναφέρθηκε εξαρχής.

sorry mate το ειδα και αναψα λαμπάκια γιατι δυστηχώς το πήρα και με απογωητευσε πλήρως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, lasithi12 είπε

sorry mate το ειδα και αναψα λαμπάκια γιατι δυστηχώς το πήρα και με απογωητευσε πλήρως.

Αν το πήρες απλά για συσκευή ήχου, χωρίς να είσαι πλήρως στο οικοσύστημα, σίγουρα σε απογοήτευσε, γιατί δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις πολλά που κάνει μέσα στο οικοσύστημα.

Όσο για το Spotify, ευθύνεται αποκλειστικά η εταιρεία που το τρέχει που δεν παίζει σωστά σε Mac, αλλά ούτε και έχει native υποστήριξη στο Homepod (και mini), παρόλο που η Apple έχει ανοίξει αυτή τη δυνατότητα για τρίτους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, kostasgr78 είπε

Όσο για το Spotify, ευθύνεται αποκλειστικά η εταιρεία που το τρέχει που δεν παίζει σωστά σε Mac

Καλά μην ορκίζεσαι γι αυτό. Και εγώ αν ήμουν apple δεν θα ήθελα να παίζει το spotify στα προιόντα μου. (Σε MacBook 2017 btw κομπλε_)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...