Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για αγορά drones


Mrsmoke95

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 ώρες πριν, xsterg είπε

αρκετα καλη ποιοτητα και απο την καμερα και απο φωτο. το μονο προβλημα ειναι μια καθυστερηση στο live video. ερχεται με καθυστερηση μερικων δευτερολεπτων στο ταμπλετ. δεν βλεπεις ακριβως αυτο που ειναι το drone εκεινη την στιγμη αλλα λιγα δευτερολεπτα πισω στο παρελθον. αυτο ειναι ενα προβλημα οταν χασεις οπτικη επαφη αλλα για ενα τοσο φθηνο drone ειναι μεσα στα ορια του αποδεκτου.

αν σε ενδιαφερει κατεβασε το manual του. ειναι το beast sg906 pro.

εαν μπορω να σε βοηθησω με κατι αλλο πες μου.

Δυστυχώς το delay στο βίντεο ακούγεται αρκετά προβληματικό, γιατί δε σου δίνει τον απαραίτητο χρόνο να κάνεις διορθωτική κίνηση αν δεις ότι κάτι πάει λάθος. Για παράδειγμα έτυχε χθες να πετάω μέσα σε ένα δάσος, και το μηδενικό delay του DJI στην εικόνα ήταν άπειρα χρήσιμο στο να αποφεύγω κλαδάκια που από μακριά δε φαινόταν.

Για απλά πλάνα από ψηλά λογικά είναι μια χαρά, αλλά ίσως να μην είναι βολικό για τον καθένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα πάρω απόφαση να μαζέψω ένα καλό μπατσετ 500-600 ευρώ και να επενδύσω σε ένα drone . Ποια είναι τα καλυτερα μοντέλα που πρέπει να κοιτάξω για αγορά ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Mrsmoke95 είπε

Αμα πάρω απόφαση να μαζέψω ένα καλό μπατσετ 500-600 ευρώ και να επενδύσω σε ένα drone . Ποια είναι τα καλυτερα μοντέλα που πρέπει να κοιτάξω για αγορά ; 

Σε αυτά τα χρήματα το DJI Mini 2 fly more combo είναι μονόδρομος νομίζω, εκτός αν μπορείς να βρεις κανένα DJI Mavic Air 2/2S μεταχειρισμένο σε άριστη κατάσταση.  Επειδή έχω το Mini 2, μπορώ να πω ότι για πρώτο drone είναι απίστευτα καλό, πανεύκολο στη μεταφορά και το στήσιμο, και πολύ σταθερό στα πλάνα του.

Εξαρτάται βέβαια και τι θες να κάνεις με το drone. Σε αυτά τα χρήματα παίρνεις και ένα starter fpv drone μαζί με τηλεκατεύθυνση και γυαλιά, αλλά μιλάμε για άλλη φάση εντελώς με τα cinematic drones. Ένα παράδειγμα: 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/2/2022 στις 10:40 ΠΜ, thanasis00 είπε

Σε αυτά τα χρήματα το DJI Mini 2 fly more combo είναι μονόδρομος νομίζω, εκτός αν μπορείς να βρεις κανένα DJI Mavic Air 2/2S μεταχειρισμένο σε άριστη κατάσταση.  Επειδή έχω το Mini 2, μπορώ να πω ότι για πρώτο drone είναι απίστευτα καλό, πανεύκολο στη μεταφορά και το στήσιμο, και πολύ σταθερό στα πλάνα του.

Εξαρτάται βέβαια και τι θες να κάνεις με το drone. Σε αυτά τα χρήματα παίρνεις και ένα starter fpv drone μαζί με τηλεκατεύθυνση και γυαλιά, αλλά μιλάμε για άλλη φάση εντελώς με τα cinematic drones. Ένα παράδειγμα: 

 

αυτό ειναι racing drone....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...