Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Lite vs 3DS XL (used)


AristidisZ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε μια φάση παλιμπαιδισμού, λέω μήπως κάνω δώρο στον εαυτό μου μια από τις παραπάνω κονσόλες, γιατί με την έλευση του τέκνου το αραλίκι στο σαλόνι με το PS4 έχει γίνει μάλλον όνειρο θερινής νυκτός, οπότε έλεγα να αγοράσω μια φορητή κονσόλα για να χαζεύω λίγο 

Προφανώς και το switch είναι ανώτερο ως κονσόλα, όμως η ιδέα των 50-60 € για ένα παιχνίδι με απωθεί λίγο :P

Τι γνώμη έχετε, αξίζει ένα μεταχειρισμένο 3DS και μερικά παιχνιδάκια στα 15-20€ ή να δω το switch ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα μεινεις απολυτα ευχαριστημενος με το 3ds.Πλουσια βιβλιοθηκη με πολλα καλα παιχνιδια, μπορεις να το σπασεις κιολας να παιζεις τα παντα.Μεχρι amiga.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

θα μεινεις απολυτα ευχαριστημενος με το 3ds.Πλουσια βιβλιοθηκη με πολλα καλα παιχνιδια, μπορεις να το σπασεις κιολας να παιζεις τα παντα.Μεχρι amiga.

ευχαριστώ για την απάντηση 

το μόνο που μένει είναι να βρω κανένα σε νορμάλ τιμή, γιατί αν είναι να δώσω 200€ για μτχ, είναι δώρο - άδωρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Κοιτα και για το 2dsxl θα το βρεις σε καλη τιμη μτχ.

είναι συμβατά τα games του 3d με του 2d ; 

αλλιώς έλεγα να κοίταγα από ebay/amazon μεριά κάνα 3ds (όχι το μεγάλο), βλέπω πιο καλές τιμές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες το 2ds (αν δε σε ενοχλεί το design και τα δύο τρία παιχνίδια που δεν παίζει γιατί είναι αποκλειστικά για new 3ds) που είναι το πιο φθηνό μοντέλο και του περνάς cfw και έχεις πρόσβαση σε άπειρα παιχνίδια.NES,snes,gba,genesis,gbc,game gear,ds και φυσικά 3ds.Να ξέρεις ότι το 2ds το απλό είναι το πιο βολικό στο κράτημα και το πιο ανθεκτικό.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, RazielKvlt είπε

Δες το 2ds (αν δε σε ενοχλεί το design και τα δύο τρία παιχνίδια που δεν παίζει γιατί είναι αποκλειστικά για new 3ds) που είναι το πιο φθηνό μοντέλο και του περνάς cfw και έχεις πρόσβαση σε άπειρα παιχνίδια.NES,snes,gba,genesis,gbc,game gear,ds και φυσικά 3ds.Να ξέρεις ότι το 2ds το απλό είναι το πιο βολικό στο κράτημα και το πιο ανθεκτικό.

Μετά από σχετική απογοήτευση από τις αγγελίες του Insomnia, έκανα μια ψακτική FB marketplace, και είδα ότι στο 100ρικο παίζουν αρκετά 3DS (τα μικρά βέβαια, αλλά δεν έχω θέμα)

Έχω βάλει τον κουμπάρο που είναι γεροντο tech freak να διαβάσει λίγο τι να προσέξουμε, και θα πάω να δω από κοντά 2-3 να πάρω 

Δε με πολυκαίει η ιδέα των άπειρων παιχνιδιών να σου πω την αλήθεια, και στο PS4 που το έχω σχεδόν 5 χρόνια πλέον, ουσιαστικά καμιά 10ρια games έχω παίξει 

Με κουράζει σαν σκέψη η προοπτική να ανοίγω μια παιχνιδομηχανή και να βλέπω 250 games :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδή έχω και 3ds xl και 2ds xl θα σου πρότεινα να πας στο τρισδιάστατο άλλη εμπειρία εντελώς που ακόμα κι αν δε σου αρέσει μπορείς πάντα να το ρυθμίσεις να παίζει 2d

Τώρα αν σε παίρνει η τσέπη σου πήγαινε στο switch

Επεξ/σία από czarjuly
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, czarjuly είπε

Επειδή έχω και 3ds xl και 2ds xl θα σου πρότεινα να πας στο τρισδιάστατο άλλη εμπειρία εντελώς που ακόμα κι αν δε σου αρέσει μπορείς πάντα να το ρυθμίσεις να παίζει 2d

Τώρα αν σε παίρνει η τσέπη σου πήγαινε στο switch

Σαν κόστος αγοράς κονσόλας αντέχω το switch 

Αλλά 200 € για να παίξω 3 παιχνίδια το θεωρώ υπερβολή…

42 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Έχεις παίξει τώρα πρόσφατα κάτι στο 3ds;

Θεωρω ότι θα χαλαστείς με την οθόνη 

Are you talking to me ? 😛

Δεν έχω πιάσει την κονσόλα στα χέρια μου…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, AristidisZ είπε

Σαν κόστος αγοράς κονσόλας αντέχω το switch 

Αλλά 200 € για να παίξω 3 παιχνίδια το θεωρώ υπερβολή…

Are you talking to me ? 😛

Δεν έχω πιάσει την κονσόλα στα χέρια μου…

Θα σου πρότεινα πρώτα να δεις από κοντά το 3ds και μετά θα πας μόνος σου στο Switch. 

Η οθόνη ήταν ήδη άθλια όταν κυκλοφόρησε. Σκέψου τώρα πως θα φαίνεται σε κάποιον. 

Έχει απίστευτες παιχνιδάρες αλλά πρέπει να κάνεις μεγάλους συμβιβασμούς με την οθόνη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Bourdoulas είπε

Έχεις παίξει τώρα πρόσφατα κάτι στο 3ds;

Θεωρω ότι θα χαλαστείς με την οθόνη 

μια χαρα ειναι η οθονη, εγω παιζω πολυ τελευταια και δεν εχω καποιο θεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, najinblue3 είπε

μια χαρα ειναι η οθονη, εγω παιζω πολυ τελευταια και δεν εχω καποιο θεμα

Η οθόνη είναι άθλια. Είναι γεγονός. Μιλάμε για TN panels με άθλια χρώματα. Το ότι δεν έχεις κάποιο θέμα δεν σημαίνει κάτι. 

Για αυτό και θα πρέπει να παίξει πρώτα γιατί αν τον χαλάσει κάτι αυτό θα είναι η οθόνη ειδικά όταν όλοι εν έτη 2022 έχουν ανεβάσει τα στάνταρ τους σε αυτό το κομμάτι, αφού ακόμα και το πιο μέτριο κινητό προσφέρει μια καλή εμπειρία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...