Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft θα διατηρήσει το Call of Duty franchise στο PlayStation και μετά το πέρας της υπάρχουσας συμφωνίας


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Α τελικα θα το κρατησει multi platform, ε? Που ειναι οι ειδικοι του ινσομνια που ελεγαν το αντιθετο? 🤔

Αν στη μια πλατφόρμα θα πρέπει να σκας 80 (Sony) και στην άλλη θα μπορείς να το παίζεις μέσω streaming (nintendo - cloud) + τα όποια κολπάκια αλά Sony (DLC-SKINS-Χάρτες κλπ) αλλά day one στο "free" Pass (με πιθανότατο pre-pass - trial/alpha/beta κτλ... που από ότι βλέπω από τους φίλους μου - διψάνε για τέτοια) δεν νομίζεις ότι θα είναι pretty much exclusive? Δεν θυμάμαι να έκανε κάτι διαφορετικό το x360 κάποτε να θεωρείται το "cod-machine". Κοντή μνήμη έχεις μου φαίνεται.

Επίσης η συνέντευξη/blog post μιλάει για ένα app store του xbox στους άλλους platform holders. Δεν βλέπεις το σωστό wording για τους regulators που μετά την εξαγορά μεταφράζεται σε ένα "δεν δέχθηκαν το store μας" - τι να κάνουμε φάση epic vs apple? 😮

Hopium 😘

Επεξ/σία από Bread
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 75
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

36 λεπτά πριν, Bread είπε

Αν στη μια πλατφόρμα θα πρέπει να σκας 80 (Sony) και στην άλλη θα μπορείς να το παίζεις μέσω streaming (nintendo - cloud) + τα όποια κολπάκια αλά Sony (DLC-SKINS-Χάρτες κλπ) αλλά day one στο "free" Pass (με πιθανότατο pre-pass - trial/alpha/beta κτλ... που από ότι βλέπω από τους φίλους μου - διψάνε για τέτοια) δεν νομίζεις ότι θα είναι pretty much exclusive? Δεν θυμάμαι να έκανε κάτι διαφορετικό το x360 κάποτε να θεωρείται το "cod-machine". Κοντή μνήμη έχεις μου φαίνεται.

Επίσης η συνέντευξη/blog post μιλάει για ένα app store του xbox στους άλλους platform holders. Δεν βλέπεις το σωστό wording για τους regulators που μετά την εξαγορά μεταφράζεται σε ένα "δεν δέχθηκαν το store μας" - τι να κάνουμε φάση epic vs apple? 😮

Hopium 😘

Τι φάση όλο αυτό? 

Δεν σχολιάζω τα περί 80αρια και game pass "δωρεάν". 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

Τι φάση όλο αυτό? 

Δεν σχολιάζω τα περί 80αρια και game pass "δωρεάν". 

Τι τι φάση? Θα παίξεις και θα αγοράσεις COD - 80 ευρώ στο playstation. Στο xbox θα είναι 0.033 σαν μέρος της συνδρομής.

Σχολείο δεν πήγες να μάθεις basic math?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Bread είπε

Τι τι φάση? Θα παίξεις και θα αγοράσεις COD - 80 ευρώ στο playstation. Στο xbox θα είναι 0.033 σαν μέρος της συνδρομής.

Σχολείο δεν πήγες να μάθεις basic math?

Για να το παρουμε εξαρχης, δεν παιζω καν cod σε κονσολα, και ουτε εχω αγορασει τα 2 τελευταια. Επισης, αν ηθελα xbox για τα 500 παιχνιδια που δεν θα παιξετε ποτε, θα το ειχα παρει. Το αν θελω να δινω 80 ευρω για games, ή οχι, θα το κρινω εγω.

Αλλο σχολιασα εξαρχης, αλλου το πηγες με το προηγουμενο σου σχολιο. Παντως, παραξενο που οι περισσοτεροι στο vs βαζετε σαν θετικο τα τοσα games που σας δινει το xbox. Εγω θα πω quality > quantity και θα το κλεισω εδω :) 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα δύο κορυφαία παιχνίδια με τις μεγαλύτερες πωλήσεις του 2020 ήταν και οι δύο τίτλοι του Call of Duty,
επομένως είναι πολύ πιο λογικό να διατηρούν την multiplatform στρατηγική στο CoD ώστε να έχουν περισσότερες πωλήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Για να το παρουμε εξαρχης, δεν παιζω καν cod σε κονσολα, και ουτε εχω αγορασει τα 2 τελευταια. Επισης, αν ηθελα xbox για τα 500 παιχνιδια που δεν θα παιξετε ποτε, θα το ειχα παρει. Το αν θελω να δινω 80 ευρω για games, ή οχι, θα το κρινω εγω.

Αλλο σχολιασα εξαρχης, αλλου το πηγες με το προηγουμενο σου σχολιο. Παντως, παραξενο που οι περισσοτεροι στο vs βαζετε σαν θετικο τα τοσα games που σας δινει το xbox. Εγω θα πω quality > quantity και θα το κλεισω εδω :) 

Ναι είδαμε τα Gaass της Sony σαν τo Destroyed ALL STARS. Άστα αυτά - η Sony χρειάζεται warzone και το warzone σύντομα δεν θα χρειάζεται την Sony.

Simple.

10 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Για να το παρουμε εξαρχης, δεν παιζω καν cod σε κονσολα, και ουτε εχω αγορασει τα 2 τελευταια. Επισης, αν ηθελα xbox για τα 500 παιχνιδια που δεν θα παιξετε ποτε, θα το ειχα παρει. Το αν θελω να δινω 80 ευρω για games, ή οχι, θα το κρινω εγω.

Αλλο σχολιασα εξαρχης, αλλου το πηγες με το προηγουμενο σου σχολιο. Παντως, παραξενο που οι περισσοτεροι στο vs βαζετε σαν θετικο τα τοσα games που σας δινει το xbox. Εγω θα πω quality > quantity και θα το κλεισω εδω :) 

Ευτυχώς ξύπνησε και η MS και δεν θα παίξεις και εσύ ποτέ παιχνίδια της Bethesda και της ATB.

Δεν είναι καλό αυτό - δεν σας παίρνει....

12 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Αλλο σχολιασα εξαρχης, αλλου το πηγες με το προηγουμενο σου σχολιο. Παντως, παραξενο που οι περισσοτεροι στο vs βαζετε σαν θετικο τα τοσα games που σας δινει το xbox. Εγω θα πω quality > quantity και θα το κλεισω εδω :) 

Τι να κλείσεις για ποιο quality μιλάς - αυτό που δεν ξέρετε ποια έκδοση του uncharted να πάρετε και έχετε κάνει το forum support forum?

Αστεία πράγματα. Δείξτε λίγο ταπεινότητα μήπως σας λυπηθεί η MS.

Για ΟΛΑ τα άλλα Nintendo

 

  • Like 3
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, Bread είπε

Τι να κλείσεις για ποιο quality μιλάς

XSX top games

PS5 top games

Για την ωρα, το ps5 (οπως αντιστοιχα και το ps4 εναντι του one), εχει περισσοτερες αποκλειστικοτητες στα τοπ games, παρα το XSX.

Και για να πεσω και στο επιπεδο, ξυδι, θα περασει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

XSX top games

PS5 top games

Για την ωρα, το ps5 (οπως αντιστοιχα και το ps4 εναντι του one), εχει περισσοτερες αποκλειστικοτητες στα τοπ games, παρα το XSX.

Και για να πεσω και στο επιπεδο, ξυδι, θα περασει.

Τις αποκλειστικότητες που τις είδες? Εννοείς μια από από τα ίδια?

Αν θες να δεις πραγματικά exclusive η Nintendo προχθές σας κατέστρεψε. Πήρανε Ιαπωνία άλλωστε εδώ και καιρό :D 

Στα western multiplat το συζητάμε - εσένα βλέπω να κάνεις Port begging και να ξεροσταλιάζεις στο τι θα πει η MS για το επόμενο COD. 😅🤣

Θα παίξετε Cod και του χρόνου μην ανησυχείς - φρόντισε η Σονάρα για αυτό να κλείνει moneyhat από εδώ και από εκεί.

Τα λέμε σύντομα... 😆

Επεξ/σία από Bread
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, SabotazNic said:

Εγω θα πω quality > quantity και θα το κλεισω εδω :) 

Και quality έχει στο game pass και quantity. 

@SabotazNic

Πέρα από γελάκια κάνα επιχείρημα? 

Επεξ/σία από NickTG
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Bread είπε

το top που βάζεις στα Link σου είναι στο Game Pass.

Μιλησα για αποκλειστικοτητες, οχι για το τι ειναι στο Game pass. Την επομενη φορα να διαβαζουμε με περισσοτερη προσοχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 11/2/2022 στις 11:24 ΜΜ, SabotazNic είπε

Μιλησα για αποκλειστικοτητες, οχι για το τι ειναι στο Game pass. Την επομενη φορα να διαβαζουμε με περισσοτερη προσοχη.

Ναι ρε τρομάξαμε με τα φοβερά αποκλειστικά της Sony....

Έλα σε παρακαλώ - δεν θα ξαναγοράσω PC ή Nintendo console γιατί έχει τα φοβερά αποκλειστικά η Sony...

 

Επεξ/σία από Bread
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Bread είπε

Ναι ρε τρομάξαμε με τα φοβερά αποκλειστικά της Sony....

Έλα σε παρακαλώ - δεν θα ξαναγοράσω PC ή Nintendo console γιατί έχει τα φοβερά αποκλειστικά η Sony...

Γελάνε και τσιμέντα.

Καλα πηγε αλλη μια αποκλειστικοτητα του xbox

https://www.windowscentral.com/crossfirex

image.png.8cc40b3cbbd242295297bb6cff7961f2.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, SabotazNic said:

Καλα πηγε αλλη μια αποκλειστικοτητα του xbox

https://www.windowscentral.com/crossfirex

image.png.8cc40b3cbbd242295297bb6cff7961f2.png

Καλά ναι. 

Δεν γίνεται να έχεις μονο ποιότητα σαν το ps5. 

https://www.metacritic.com/game/playstation-5/destruction-allstars

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, NickTG είπε

Καλά ναι. 

Δεν γίνεται να έχεις μονο ποιότητα σαν το ps5. 

https://www.metacritic.com/game/playstation-5/destruction-allstars

Δίκιο έχεις 

https://www.metacritic.com/game/xbox-series-x/crossfirex

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 minutes ago, SabotazNic said:

Ναι το ξέρω. 

https://www.metacritic.com/game/playstation-5/destruction-allstars

Γιατί βάζουμε τα ίδια παιχνίδια 2 φορές? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...