Προς το περιεχόμενο

Η Microsoft θα διατηρήσει το Call of Duty franchise στο PlayStation και μετά το πέρας της υπάρχουσας συμφωνίας


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

50 λεπτά πριν, privateer είπε

Πριν είχαμε το Xbox has no games, τώρα έχουμε το παραμύθι για έλλειψη ποιότητας στο gamepass. Και τα δύο έχουν πια τελειώσει απλά κάποιοι ζουν ακόμη στον Σόνυ κόσμο τους και φοράνε παρωπιδες. Ιδίως φέτος είχαμε παιχνίδια όπως halo, fh5, psycho2, deathloop και ένα σωρό δυνατά 3rd parties που βαριέμαι να γραφω. Κάθε μέρα έχουμε και από ένα καινούργιο παιχνίδι να παίξουμε και σε διάφορα genres. Και κάποιοι εδώ έχουν μείνει στις 5 μεγάλες Σόνυ παραγωγές (λες και είναι η μόνη με τέτοια παιχνίδια) τις οποίες η πλειοψηφία τους δεν τις αγοράζει καν (πόσο πούλησαν είπαμε τα returnal/ratchet). Χάρη στον Τζιμ οι Σόνυ φανς έχουν αναγκαστεί να κάνουν ένα σωρό κωλοτουμπες. Καιρος είναι αντί να ασχολούνται με το αν το gamepass έχει ποιότητα να δουν τα χάλια της Σόνυ αυτή την γενιά όπου τους δουλεύει κυριολεκτικά. Αύξηση τιμών, δεκαρικα για updates της πλάκας, η και το τελευταίο σκηνικό με την τιμολόγηση του horizon αλλά και άλλα πολλά. Είναι φανερό πως η μς δεν παίζει στο ίδιο γήπεδο πια και η Σόνυ το έχει καταλάβει και ακολουθεί τα βήματα της.

Οχι θα καθομαστε να διαβαζουμε ασυναρτησιες για game pass που γραφονται εδω και πως το cod αν μπει gamepass θα ειναι σαν αποκλειστικο. Οσο για τα υπολοιπα τα ειδαμε τα χαλια της sony που πουλαει περισσοτερο απο τα seriesX/S μαζι.

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, mtifosi said:

Οχι θα καθομαστε να διαβαζουμε ασυναρτησιες για game pass που γραφονται εδω και πως το cod αν μπει gamepass θα ειναι σαν αποκλειστικο. Οσο για τα υπολοιπα τα ειδαμε τα χαλια της sony που πουλαει περισσοτερο απο τα seriesX/S μαζι.

Τις μονες ασυναρτησιες για gamepass απο εσενα και τον sabo τις διαβαζουμε. Επισης και οι δυο πουλανε οτι φτιαχνουν απο κονσολες. Και εχουμε μπει ενα κοσμο που οι συνδρομες, τα mtx, τα pc ports και γενικα το ολο engagement ειναι εξισου σημαντικο με το ποσες κονσολες πουλας. Σε μια δυο γενιες ισως να μην εχουμε καν κονσολες. Οσο αφορα το cod οταν τελειωσουν οι συμβασεις το βλεπουμε. Στην τελικη ας μεινει. Εμενα με ενδιαφερει να ελευθερωθουν στουντιο για να φτιαξουν νεα παιχνιδια τα οποια θα μπουν στο gamepass. Εχει πλακα παντως να βλεπεις τους σονυ φαν ουσιαστικα να ζητανε να βγει το cod στο PS. Port begging στα καλυτερα του 😄

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, privateer είπε

Τις μονες ασυναρτησιες για gamepass απο εσενα και τον sabo τις διαβαζουμε. Επισης και οι δυο πουλανε οτι φτιαχνουν απο κονσολες. Και εχουμε μπει ενα κοσμο που οι συνδρομες, τα mtx, τα pc ports και γενικα το ολο engagement ειναι εξισου σημαντικο με το ποσες κονσολες πουλας. Σε μια δυο γενιες ισως να μην εχουμε καν κονσολες. Οσο αφορα το cod οταν τελειωσουν οι συμβασεις το βλεπουμε. Στην τελικη ας μεινει. Εμενα με ενδιαφερει να ελευθερωθουν στουντιο για να φτιαξουν νεα παιχνιδια τα οποια θα μπουν στο gamepass. Εχει πλακα παντως να βλεπεις τους σονυ φαν ουσιαστικα να ζητανε να βγει το cod στο PS. Port begging στα καλυτερα του 😄

Καλα δεν περιμενα και τιποτα αλλο απο σενα, μηδεν επιχειρηματα.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, mtifosi said:

Καλο είναι να μην συγκρινεις ανόμοια γιατί και το animal crossing με βάση τη λογική των συγκρίσεων σου είναι ένα τίποτα μπροστά σε οποιοδήποτε τίτλο του Apple Arcade για παράδειγμα . 

Από πότε είναι δικιά μου η λογική? 

Ξέχασες ότι εσύ έκανες άμεση σύνδεση πωλήσεων με ποιότητα? 

Αλλά θα ήθελα να μου πεις πόσος κόσμος είναι στο Apple Arcade, πόσα βγάζει η Apple από αυτό και πόσοι και ποια παιχνίδια έχουν παίξει. 

2 hours ago, privateer said:

τις οποίες η πλειοψηφία τους δεν τις αγοράζει καν (πόσο πούλησαν είπαμε τα returnal/ratchet)

Ας μην πέφτουμε σε αυτή την παγίδα που χρησιμοποιεί ο mtifosi όταν τον βολεύει το αποτέλεσμα. 

Ακόμα το Ratchet δεν το έχω παίξει, αν και δεν αμφιβάλλω πως θα είναι πολύ καλό παιχνίδι, αλλά το Returnal τουλάχιστον που έχω φάει λίγο χρόνο μαζί του είναι πραγματικά καλό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, NickTG είπε

Από πότε είναι δικιά μου η λογική? 

Ξέχασες ότι εσύ έκανες άμεση σύνδεση πωλήσεων με ποιότητα? 

Αλλά θα ήθελα να μου πεις πόσος κόσμος είναι στο Apple Arcade, πόσα βγάζει η Apple από αυτό και πόσοι και ποια παιχνίδια έχουν παίξει. 

Ας μην πέφτουμε σε αυτή την παγίδα που χρησιμοποιεί ο mtifosi όταν τον βολεύει το αποτέλεσμα. 

Ακόμα το Ratchet δεν το έχω παίξει, αν και δεν αμφιβάλλω πως θα είναι πολύ καλό παιχνίδι, αλλά το Returnal τουλάχιστον που έχω φάει λίγο χρόνο μαζί του είναι πραγματικά καλό. 

Αν δεν μπορεις να καταλαβεις την συγκριση αναμεσα ας πουμε στο uncharted, halo και animal crossing τοτε οκ.

Οσο για το apple arcade The tech giant made more from gaming than Microsoft, Sony, Nintendo, and Activision Blizzard combined in fiscal 2019 despite not making any games, according to The Wall Street Journal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 minutes ago, mtifosi said:

Αν δεν μπορεις να καταλαβεις την συγκριση αναμεσα ας πουμε στο uncharted, halo και animal crossing τοτε οκ.

Οσο για το apple arcade The tech giant made more from gaming than Microsoft, Sony, Nintendo, and Activision Blizzard combined in fiscal 2019 despite not making any games, according to The Wall Street Journal.

Δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα στη σύγκριση. 3 exclusives, συγκρίνουμε πωλήσεις σύμφωνα με τη λογική σου, βγάζουμε το πιο ποιοτικό. 

Απλά θέλεις να κάνουμε μόνο τις συγκρίσεις που βολεύουν εσένα και το αφήγημα σου. Το καταλαβαίνω αυτό αλλά δεν δουλεύουν έτσι τα πράγματα εδώ στην πραγματικότητα. 

A fiscal year starting on July 1, 2018, and ending on June 30, 2019, refers to the fiscal year 2019, or FY 2019. The federal government's fiscal year goes from October 1 through September 30. Fiscal year-end is the end of a fiscal year.

Το Apple Arcade βγήκε το Σεπτέμβριο του 2019, δηλαδή μετά το FY 2019 αλλά χάρη σε αυτό η Apple το FY 2019 έβγαλε λεφτά. Ωραίος. 

Δεν ρώτησα πόσα έβγαλε γενικά από τα παιχνίδια στο store της η Apple που είναι και αυτό που παρέθεσες εδώ. Ρώτησα συγκεκριμένα πράγματα. 

Επεξ/σία από NickTG
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 minutes ago, NickTG said:

Από πότε είναι δικιά μου η λογική? 

Ξέχασες ότι εσύ έκανες άμεση σύνδεση πωλήσεων με ποιότητα? 

Αλλά θα ήθελα να μου πεις πόσος κόσμος είναι στο Apple Arcade, πόσα βγάζει η Apple από αυτό και πόσοι και ποια παιχνίδια έχουν παίξει. 

Ας μην πέφτουμε σε αυτή την παγίδα που χρησιμοποιεί ο mtifosi όταν τον βολεύει το αποτέλεσμα. 

Ακόμα το Ratchet δεν το έχω παίξει, αν και δεν αμφιβάλλω πως θα είναι πολύ καλό παιχνίδι, αλλά το Returnal τουλάχιστον που έχω φάει λίγο χρόνο μαζί του είναι πραγματικά καλό. 

Εγω δεν ειπα τπτ αρνητικο για την ποιοτητα των παιχνιδιων. Ειναι πολυ καλα παιχνιδια. Αλλοι πανε να υποβιβασουν τα παιχνιδια του ανταγωνισμου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, NickTG είπε

Δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα στη σύγκριση. 3 exclusives, συγκρίνουμε πωλήσεις σύμφωνα με τη λογική σου, βγάζουνε το πιο ποιοτικό. 

Απλά θέλεις να κάνουμε μόνο τις συγκρίσεις που βολεύουν εσένα και το αφήγημα σου. Το καταλαβαίνω αυτό αλλά δεν δουλεύουν έτσι τα πράγματα εδώ στην πραγματικότητα. 

A fiscal year starting on July 1, 2018, and ending on June 30, 2019, refers to the fiscal year 2019, or FY 2019. The federal government's fiscal year goes from October 1 through September 30. Fiscal year-end is the end of a fiscal year.

Το Apple Arcade βγήκε το Σεπτέμβριο του 2019, δηλαδή μετά το FY 2019 αλλά χάρη σε αυτό η Apple το FY 2019 έβγαλε λεφτά. Ωραίος. 

Δεν ρώτησα πόσα έβγαλε γενικά από τα παιχνίδια στο store της η Apple που είναι και αυτό που παρέθεσες εδώ. Ρώτησα συγκεκριμένα πράγματα. 

Δεν σου αρεσει που εχει περισοοτερα κερδη απο ολους τους αλλους μαζι..? Επειδη μαλλον παιζεις την κολοκυθια παρε στατιστικα απο genshin Impact https://www.statista.com/statistics/1251724/genshin-impact-number-of-downloads-worldwide/. 85m ποιοτικοτερο απο zelda ετσι...

8 λεπτά πριν, privateer είπε

Εγω δεν ειπα τπτ αρνητικο για την ποιοτητα των παιχνιδιων. Ειναι πολυ καλα παιχνιδια. Αλλοι πανε να υποβιβασουν τα παιχνιδια του ανταγωνισμου.

Απο την πολυ αντικειμενικοτητα συγκινηθηκαμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, NickTG είπε

Κανένας SabotazNic δεν υπονόησε ότι το gamepass έχει μόνο ποσότητα. 

 

3 ώρες πριν, privateer είπε

τώρα έχουμε το παραμύθι για έλλειψη ποιότητας στο gamepass.

Επειδη εχετε κουρασει και οι 2, θα ηθελα το quote που να λεει οτι μιλαω αποκλειστικα για την ποιοτητα Game pass. Εδωσα ξεκαθαρα τα top games της καθε πλατφορμας, και γιατι επελεξα να παω Σονυ. Και για να το παρουμε και απο την αρχη, ποτε δεν ξεκινησα αυτο το vs. ΟΤΑΝ προσφερει το xbox αποκλειστικοτητες τις οποιες ΔΕΝ ΘΑ ΒΡΩ πουθενα αλλου, θα κανω με χαρα την μεταβαση. Μεχρι τοτε, τα λεμε. Παιξτε horizon (προσωπικα? μονο γραφικαρες εχει και gameplay (το επαιξα στο pc μεσω pass). Εχει στορι και δεν το βλεπω?) και halo (congrats που παιζετε αλλο ενα mp shooter fps με 10 ωρες campaign) 

Σχολιασα το πεισμα μερικων, και για να χρησιμοποιησω μια δικια σου φραση, που ζουν ακομη στον xbox κοσμο τους και φορανε παρωπιδες νομιζοντας οτι μια εξαγορα της activision θα προκαλουσε και το cod να γινει αποκλειστικοτητα.

2 ώρες πριν, privateer είπε

Εχει πλακα παντως να βλεπεις τους σονυ φαν ουσιαστικα να ζητανε να βγει το cod στο PS.

Και αυτος ειναι ο λογος που ποτε δεν θα το εκοβαν απο το ps :) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 minutes ago, mtifosi said:

Δεν σου αρεσει που εχει περισοοτερα κερδη απο ολους τους αλλους μαζι..? Επειδη μαλλον παιζεις την κολοκυθια παρε στατιστικα απο genshin Impact https://www.statista.com/statistics/1251724/genshin-impact-number-of-downloads-worldwide/. 85m ποιοτικοτερο απο zelda ετσι...

:lol:

Το ποιος παίζει και τι έχει φανεί ήδη αλλά ας το αφήσουμε απ'έξω. 

Εμένα γιατί να μην μου αρέσει αν βγάζει περισσότερα και από ποιον? Από τη στιγμή που δεν βγάζω και εγώ ή δεν παίρνει από εμένα μου είναι αδιάφορο. 

Εσύ πέταξες τη βλακεία ότι τα βγάζει από το Apple Arcade και παρέθεσες fiscal year όπου δεν είχε βγει καν το arcade. Πες απλά ένα έκανα λάθος και πάμε παρακάτω. 

Ακόμα βέβαια δεν απάντησες σε αυτά που ρώτησα. Θα έλεγε κανείς πως πετάς ότι να ναι και το παίζεις και θιγμένος γιατί δεν ξέρεις να απαντήσεις. Όχι εγώ, κάποιος κακοπροαίρετος. 

Το Genshin είναι δωρεάν. Επίσης δεν καταλαβαίνω τι προσπαθείς να κάνεις. Δική σου λογική ήταν το "μεγαλύτερα νούμερα, περισσότερη ποιότητα". Γράφεις εναντίον του δικού σου επιχειρηματος? Πάνω στον πανικό σου απλά να γράψεις κάτι δεν καταλαβαίνεις τι γράφεις? Βοήθησεας λίγο να καταλάβουμε. 

25 minutes ago, SabotazNic said:

Επειδη εχετε κουρασει και οι 2, θα ηθελα το quote που να λεει οτι μιλαω αποκλειστικα για την ποιοτητα Game pass.

:lol:

Καλό το κόλπο αλλά δεν πιάνει. Όταν βάζεις γελάκια σε μηνύματα που λένε ότι το game pass έχει και ποιοτικά παιχνίδια τι ακριβώς εννοείς? 

26 minutes ago, SabotazNic said:

Εδωσα ξεκαθαρα τα top games της καθε πλατφορμας, και γιατι επελεξα να παω Σονυ.

Καλά έκανες. 

Προσωπικά δεν σχολίασα κάτι πάνω σε αυτό και αν το έκανε κάποιος άλλος δεν είναι δικό μου θέμα. 

27 minutes ago, SabotazNic said:

Παιξτε horizon (προσωπικα? μονο γραφικαρες εχει και gameplay (το επαιξα στο pc μεσω pass). Εχει στορι και δεν το βλεπω?) και halo (congrats που παιζετε αλλο ενα mp shooter fps με 10 ωρες campaign) 

Ναι, η αλήθεια είναι ότι ένα open world racing game το πρώτο που χρειάζεται είναι ένα δυνατό story. Το πέτυχες. 

Σου είπε κανείς ότι είσαι αναγκασμένος να παίξεις μονο τα αποκλειστικά στο game pass?

Μερικά που μου έρχονται πρόχειρα στο μυαλό και έχω παίξει είναι τα Doom και Doom Eternal, Red Dead Redemption 2, The Outer Worlds, κάμποσα Yakuza, Hellblade, Forgotten City, Psychonauts 2, Octopath Traveller, Fallen Order, Ori 1 & 2, Wolfenstein, Inside, Ruiner, Journey to the Savage Planet, Call of the Sea, The Surge, Superhot, τα τελευταία Gears, Operencia, Mutant Year Zero, Vampyr, Bloodstained, Remnant, Prey, Ashen, Metal Gear Solid HD, Resident Evil 4,Final Fantasy IX και κάμποσα αλλά. 

Όπως καταλαβαίνεις δεν με ενδιαφέρει αν είναι μεγάλη παραγωγή, αποκλειστικό, καινούριο ή παλιό. Αρκεί να μου αρέσει. 

Αν κάποιος θέλει να παίξει μόνο τα καινούρια αποκλειστικά ας περιμένει να μαζευτούν λίγα ακόμα. Ίσως στο ενδιάμεσο βάλουν και βαθύ story στο Forza Horizon. 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, NickTG είπε

:lol:

Το ποιος παίζει και τι έχει φανεί ήδη αλλά ας το αφήσουμε απ'έξω. 

Εμένα γιατί να μην μου αρέσει αν βγάζει περισσότερα και από ποιον? Από τη στιγμή που δεν βγάζω και εγώ ή δεν παίρνει από εμένα μου είναι αδιάφορο. 

Εσύ πέταξες τη βλακεία ότι τα βγάζει από το Apple Arcade και παρέθεσες fiscal year όπου δεν είχε βγει καν το arcade. Πες απλά ένα έκανα λάθος και πάμε παρακάτω. 

Ακόμα βέβαια δεν απάντησες σε αυτά που ρώτησα. Θα έλεγε κανείς πως πετάς ότι να ναι και το παίζεις και θιγμένος γιατί δεν ξέρεις να απαντήσεις. Όχι εγώ, κάποιος κακοπροαίρετος. 

Το Genshin είναι δωρεάν. Επίσης δεν καταλαβαίνω τι προσπαθείς να κάνεις. Δική σου λογική ήταν το "μεγαλύτερα νούμερα, περισσότερη ποιότητα". Γράφεις εναντίον του δικού σου επιχειρηματος? Πάνω στον πανικό σου απλά να γράψεις κάτι δεν καταλαβαίνεις τι γράφεις? Βοήθησεας λίγο να καταλάβουμε. 

:lol:

Καλό το κόλπο αλλά δεν πιάνει. Όταν βάζεις γελάκια σε μηνύματα που λένε ότι το game pass έχει και ποιοτικά παιχνίδια τι ακριβώς εννοείς? 

Ναι εχεις δικιο εκανα λαθος. Ας το διατυπωσω ξανα οτι το playstation και οι τιτλοι του  αρεσουν περισσοτερο απο το xbox και το game pass για αυτο και παει τρενο και το προτιμανε περισσοτεροι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, NickTG είπε

Σου είπε κανείς ότι είσαι αναγκασμένος να παίξεις μονο τα αποκλειστικά στο game pass?

Μα αυτό προσπαθώ να πω. Δεν πέφτω στην παγίδα, επειδή το xbox game pass προσφέρει 500 games, να πρέπει να αγοράσω και Xbox. Δεν με ενδιαφέρουν τα 100 rpg, τα 100 indie και τι άλλο έχει μέσα, απλά για να περνάω τον χρόνο μου με κάποιο game. Όλα τα top games του pass, τα έχω παίξει λίγο - πολύ. Με ενδιαφέρουν οι αποκλειστικοτητες της ΚΟΝΣΟΛΑΣ. 

Τα γελάκια πήγαιναν γιατί πάλι πήγατε την συζήτηση εκεί που θέλετε. (όπως έκανε και εξαρχής αυτός που ξεκίνησε το vs που αναφέρθηκε στα οικονομικά. Όπως έκανε και άλλο άτομο στο θέμα με την sony και τα Walkman). Κάποτε είχε γκρινιάξει κάποιος από εσάς, ότι μπαίνουν στο θέμα σας (του Xbox) και προσπαθούν να ξεκινήσουν vs. Εγώ βλέπω ότι τελευταία γίνεται το ανάποδο. 

Ακόμα και στα θέματα της αγοράς της Activision, ενώ εγώ (και κάποιοι άλλοι) πρόσφερα επιχειρήματα ΓΙΑΤΊ πρέπει να μείνει το cod στο ps, κάποιοι άλλοι έλεγαν τα δικά τους πάλι περί game pass και Θα ΜειΝεΤε χΩριΣ CoD. 

Το κλείνω εγώ εδώ. 

9 λεπτά πριν, mtifosi είπε

Ναι εχεις δικιο εκανα λαθος. Ας το διατυπωσω ξανα οτι το playstation και οι τιτλοι του  αρεσουν περισσοτερο απο το xbox και το game pass για αυτο και παει τρενο και το προτιμανε περισσοτεροι.

Η αλήθεια είναι ότι ακόμα, άμεσα δεν έχει φανεί αυτό. Για την ώρα πουλάνε και οι 2, με 0 διαθεσιμότητα στα ράφια. 

Βέβαια, αν το game pass ήταν τόσο ελκυστικό, πιστεύω ότι το ps5 θα ήταν πιο εύκολο να βρεθεί. Τώρα, κάθε διαθεσιμότητα συνεχίζει να τελειώνει εντός ώρας. (ενώ βλ την διαθεσιμότητα του bundle για xsx του Πλαισιου που έτρεχε μέρες). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Η αλήθεια είναι ότι ακόμα, άμεσα δεν έχει φανεί αυτό. Για την ώρα πουλάνε και οι 2, με 0 διαθεσιμότητα στα ράφια. 

Βέβαια, αν το game pass ήταν τόσο ελκυστικό, πιστεύω ότι το ps5 θα ήταν πιο εύκολο να βρεθεί. Τώρα, κάθε διαθεσιμότητα συνεχίζει να τελειώνει εντός ώρας. (ενώ βλ την διαθεσιμότητα του bundle για xsx του Πλαισιου που έτρεχε μέρες). 

Ναι πουλανε και οι δυο συμφωνω αλλα το ps5 τα παει καλυτερα. Να σου πω την αληθεια δεν μπορω αυτα τα σχολια οπως ο τυπος που σου εγραφε οτι αν το cod μπει στο gamepass θα ειναι σαν αποκλειστικο κλπ ασυρνατησιες και δεν θιχτηκε κανεις και μολις ειπες κατι για ποιοτητα αμεσως να σηκωσουν το λαβαρο. Εμενα να σου πω την αληθεια ποιο πολυ με ενοχλει στο gamepass οτι δεν εχει σταθερο καταλογο τιτλων εκτος απο τα αποκλειστικα της ms, μπαινοβγαινουν οι τιτλοι συνεχεια οπως το rdr2 κ.α Θα το προτιμουσαν να ηταν σαν το netflix,disney+ με σταθερο καταλογο. Και για μενα οι τιτλοι της sony μου αρεσουν περισσοτερο και τα θεωρω πολυ ποιο προσεγμενα αλλα αυτο ειναι γουστο.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 minutes ago, mtifosi said:

Ναι εχεις δικιο εκανα λαθος. Ας το διατυπωσω ξανα οτι το playstation και οι τιτλοι του  αρεσουν περισσοτερο απο το xbox και το game pass για αυτο και παει τρενο και το προτιμανε περισσοτεροι.

Αυτό είναι άλλο θέμα λοιπόν. Είναι λογικό κάποιος που είχε PS4 και θέλει να πάρει μόνο ένα από τα 2 να πάει σε PS5 με τη λογική ότι θα βγάλει αντίστοιχα παιχνίδια και αυτό. Σε μια τέτοια περίπτωση πιθανώς και εγώ έτσι θα λειτουργούσα. 

Στο θέμα πωλήσεων δίνουν και οι 2 ότι έχουν, τουλάχιστον από τις μεγάλες κονσόλες μιας και το Series S δεν έχει θέμα διαθεσιμότητας. Προσωπικά ελπίζω να συνεχίσουν έτσι και γιατί όχι να ξεπεράσουν και την προηγούμενη γενιά σαν σύνολο και οι 2. 

 

34 minutes ago, SabotazNic said:

Μα αυτό προσπαθώ να πω. Δεν πέφτω στην παγίδα, επειδή το xbox game pass προσφέρει 500 games, να πρέπει να αγοράσω και Xbox. Δεν με ενδιαφέρουν τα 100 rpg, τα 100 indie και τι άλλο έχει μέσα, απλά για να περνάω τον χρόνο μου με κάποιο game. Όλα τα top games του pass, τα έχω παίξει λίγο - πολύ. Με ενδιαφέρουν οι αποκλειστικοτητες της ΚΟΝΣΟΛΑΣ. 

Τα γελάκια πήγαιναν γιατί πάλι πήγατε την συζήτηση εκεί που θέλετε. (όπως έκανε και εξαρχής αυτός που ξεκίνησε το vs που αναφέρθηκε στα οικονομικά. Όπως έκανε και άλλο άτομο στο θέμα με την sony και τα Walkman). Κάποτε είχε γκρινιάξει κάποιος από εσάς, ότι μπαίνουν στο θέμα σας (του Xbox) και προσπαθούν να ξεκινήσουν vs. Εγώ βλέπω ότι τελευταία γίνεται το ανάποδο. 

Ακόμα και στα θέματα της αγοράς της Activision, ενώ εγώ (και κάποιοι άλλοι) πρόσφερα επιχειρήματα ΓΙΑΤΊ πρέπει να μείνει το cod στο ps, κάποιοι άλλοι έλεγαν τα δικά τους πάλι περί game pass και Θα ΜειΝεΤε χΩριΣ CoD. 

Το κλείνω εγώ εδώ. 

Καμία παγίδα. Εκεί είναι η λίστα με τα παιχνίδια και τη βλέπει όποιος θέλει. Αν θεωρεί ότι δεν του κάνει δεν αγοράζει απλά. 

Προσωπικά κανένα από αυτά που έγραψα παραπάνω δεν θεωρώ ότι είναι παιχνίδια για να περάσω την ώρα μου. Τα έπαιξα γιατί μου άρεσαν και κάποια τα αγόρασα και σε άλλη πλατφόρμα μετά. Άλλωστε δεν έχω θέμα ποσότητας, έχω δεκάδες αγορασμένους τίτλους που περιμένουν μόνο στο Switch για παράδειγμα. 

Το αν τα έχεις παίξεις εσύ ή εγώ ή οποιασδήποτε άλλος δεν αλλάζει την ποιότητα τους. 

Τα γελάκια θα αφήσω τους υπόλοιπους να τα κρίνουν. Άλλωστε εγώ τα σχολίασα ήδη. Όμως ποιοι ακριβώς πήγαμε? Ένα άτομο είμαι τελευταία φορά που κοίταξα. Ανήκω σε κάποια ομάδα που μιλάω εκ μέρους της και δεν το έχω καταλάβει? Ποιοι είμαστε εμείς και από πότε είμαι μέσα στους ιδιοκτήτες του θέματος του Xbox? 

Σχετικά με το τι θα κάνουν με τα παιχνίδια και που θα τα βγάζουν θα απέφευγα κάθε σχολιασμό μέχρι να τελειώσει η εξαγορά και να περάσουν οι συμφωνίες. Μέχρι τότε κανείς από εμάς δεν μπορεί να είναι σίγουρος τι θα κάνουν. 

32 minutes ago, mtifosi said:

Θα το προτιμουσαν να ηταν σαν το netflix,disney+ με σταθερο καταλογο.

Δεν ξέρω για τα άλλα όμως το Netflix πέρα από το σταθερό κατάλογο έχει και πράγματα που φεύγουν όταν τελειώνει το συμβόλαιο. Σαν το game pass. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/2/2022 στις 6:53 ΠΜ, mtifosi είπε

Καλο είναι να μην συγκρινεις ανόμοια γιατί και το animal crossing με βάση τη λογική των συγκρίσεων σου είναι ένα τίποτα μπροστά σε οποιοδήποτε τίτλο του Apple Arcade για παράδειγμα . 

Η δικια σου λογική ειναι αυτή. Η σειρα cod ειναι τα καλυτερα παιχνιδια ολων των εποχων 😎

Οι πωλήσεις ουδεμία σχέση δεν έχουν με ποιοτητα. Δυστηχως η ευτυχως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...