Προς το περιεχόμενο

καρτα SD Σε λαπτοπ για εγκατασταση εφαρμογων?


corsakias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το lenovo ideapd3 που εχω εχει εισοδο για καρτα sd. Μπορω να παρω μια οποιαδηποτε και να την χρησιμοποιησω ως επεκταση μνημης με σκοπο την εγκατασταση εφαρμογων?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρητικά ναι, άλλα αν χρησιμοποιηθεί κάποια οικονομική θα πιάνει χαμηλές ταχύτητες/ θα ανοίγουν με καθυστέρηση οι εφαρμογές. Επίσης, υπάρχει πιθανότητα να αλλάξει γράμμα η κάρτα και να μην ανοίγουν οι εφαρμογές μέχρι να αλλάξετε χειροκίνητα το γράμμα της μονάδας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν τα high endurance sd αυτά που βάζουν σε κάμερες και παίρνουν οι φωτογράφοι εκεί θα κοίταζα για δουλειά σκληρού, απλή  αποθήκη  μεσαίας αξίας χωρητικότητας επώνυμο 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω βάλει στο Lenovo Thinkpad 11e Yoga μια micro sd 1TB Amazon Basics για επέκταση αποθηκευτικού χώρου και την δουλειά της την κάνει μια χαρά με τίμημα ότι η ταχύτητα read/write είναι πολύ χαμηλή. Της υπομονής θα έλεγα.

Για εγκατάσταση εφαρμογών δεν θα την πρότεινα, εκτός κι αν πάρεις κάποια ακριβή πιο γρήγορη, που ίσως βολέψει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, corsakias είπε

Το lenovo ideapd3 που εχω εχει εισοδο για καρτα sd. Μπορω να παρω μια οποιαδηποτε και να την χρησιμοποιησω ως επεκταση μνημης με σκοπο την εγκατασταση εφαρμογων?

Μπορείς αλλά πρέπει να συνδέσεις κάποια επώνυμη και πολύ γρήγορη SD προκειμένου να παίζουν οι εφαρμογές με ανεκτή ταχύτητα.

Συμφέρει νομίζω μόνο αν βάλεις κάποιο high endurance, όπως σου πρότειναν ήδη, αλλά χαμηλής χωρητικότητας, π.χ. 32GB, διαφορετικά τα ποιό μεγάλα κοστίζουν όσο και ένας καλός SSD.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...