Προς το περιεχόμενο

realme 9 Pro+ Review - Δυνατά στη μεσαία κατηγορία


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορεί κάποιος να μου βρει ένα λόγο να μην πάει κάποιος στο Poco f3 και να πάει εδώ ? Ειλικρινά ψάχνω να βρω και δεν βρίσκω, δεν το λέω με πρόθεση να χειταρω. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Lum1nous είπε

Μπορεί κάποιος να μου βρει ένα λόγο να μην πάει κάποιος στο Poco f3 και να πάει εδώ ? Ειλικρινά ψάχνω να βρω και δεν βρίσκω, δεν το λέω με πρόθεση να χειταρω. 

θα απαντήσω με ερώτηση : και για τι να πάει στο άθλιο miui και όχι στο καθαρό android;

το τραγικό είναι ότι το pro+ είναι χειρότερο από το απλό και εννοείτε οι τιμές δεν ανταποκρίνονται στα χαρακτηριστικά.

https://www.gsmarena.com/realme_9_pro-11317.php

εξαιρετική διάρκεια μπαταρίας ο sd695.

 

Επεξ/σία από chios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Lum1nous είπε

Μπορεί κάποιος να μου βρει ένα λόγο να μην πάει κάποιος στο Poco f3 και να πάει εδώ ? Ειλικρινά ψάχνω να βρω και δεν βρίσκω, δεν το λέω με πρόθεση να χειταρω. 

Αν δεν ασχολείσαι με το ευγενές σπορ του ρουταρισματος για να βάλεις custom rom, τα Xiaomi είναι εύκολα τα χειρότερα smartphones που υπάρχουν λόγω του MIUI. 

Κατά τα άλλα δεν βλέπω τίποτα που να αξίζει στο συγκεκριμένο. Ο mediatek τρώει την σκόνη ακόμα και προπέρσινων SD, και η μπαταρία αδειάζει για πλάκα παρά το χαμηλό refresh rate των 90hz. Ούτε για αστείο δεν αξίζει 430 ευρώ. 

Προσπερνάμε. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σέβομαι άπειρα όλες τις κριτικές προς το miui και εννοείται δεν το συγκρίνω για κανένα λόγο με στοκ Android.

That being said όμως, ως κάτοχος (επι 2.5 χρόνια) redmi 8 και (επί 1.5 μήνα) Poco x3 pro ομολογώ ότι έχω αντιμετωπίσει μηδενικά προβλήματα. Αν εξαιρέσουμε τα 10 λεπτά για να απενεργοποιήσω τις διαφημίσεις δεν έκανα τίποτα άλλο, ούτε debloating ούτε custom ROMs. Σημειωτέον βέβαια ότι κανένα από τα δύο δεν τα πήρα όπως βγήκαν αλλά μετά από 4-5 μήνες update. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, dialitis93 είπε

Με 70€ λιγότερα πας σε GT neo 2....

εγω το αγορασα δεκεμβρη στο 340 επεσε και αλλο ευτυχως δεν πηρα το poco F3 την γλυτωσα σαν φαν της xiaomi απο το 2014!!!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vasiliouv84 είπε

Για έναν χρόνο ναι μετά σταματάνε τα security updates και είσαι ξεκρεμαστος.οχι ευχαριστώ θα πάρω κάποιο πιο ακριβό για να το κρατήσω 3-4 χρόνια όσο δλδ θα δώσουν security updates.

Oσα security updates κ να εχεις 9/10 που κολλανε ιους ή χακαρονται είναι γιατι τρωνε scam με τη μεθοδο του phising,  δινουν κωδικους κλπ...

Οποτε ειναι στο χερι του καθενος να προσεχει τι κανει, κ να μην περιμενει τα security updates να τον σωσουν απο scam

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Dhmosios_Ypalilos είπε

Oσα security updates κ να εχεις 9/10 που κολλανε ιους ή χακαρονται είναι γιατι τρωνε scam με τη μεθοδο του phising,  δινουν κωδικους κλπ...

Οποτε ειναι στο χερι του καθενος να προσεχει τι κανει, κ να μην περιμενει τα security updates να τον σωσουν απο scam

Όλα παίζουν ρόλο.οταν σταματάει η εταιρία τα update η συσκευή είναι για πέταμα.

Όσο για το phishing αυτό ότι και να έχεις δεν σε σώζει τπτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vasiliouv84 είπε

Για έναν χρόνο ναι μετά σταματάνε τα security updates και είσαι ξεκρεμαστος.οχι ευχαριστώ θα πάρω κάποιο πιο ακριβό για να το κρατήσω 3-4 χρόνια όσο δλδ θα δώσουν security updates.

Realme 7 5G, 11/2020 η κυκλοφορια. Το αγορασα Φλεβαρη του 2021 και εχει παρει σερι ολα τα security updates + 11αρα.

Πριν κατι μερες πηρε μαζεμενο Jan+Feb update και αναμενουμε 12αρι Android.

Μια χαρα συσκευη.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Lum1nous είπε

Μπορεί κάποιος να μου βρει ένα λόγο να μην πάει κάποιος στο Poco f3 και να πάει εδώ ? Ειλικρινά ψάχνω να βρω και δεν βρίσκω, δεν το λέω με πρόθεση να χειταρω. 

Κάμερα, miui και μέγεθος σε σχέση με το +

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως για όσους λένε για το chipset...ο dimensity 920 κάνει πλάκα στον snap 695,πολύ καλύτερο chipset,γενικά υπάρχει πολύ αντιπαθεια στην mediatek αλλά τα τελευταία soc που έχει βγάλει είναι πολύ καλά,απλά ο κόσμος βλέπει mediatek και χωρίς να ξέρει πετάει την εξυπνάδα του επειδή στο παρελθόν όντως ήταν πολύ πίσω...όσο για το άρθρο ,αξιόλογη συσκευή αλλά στα 400+ ευρώ υπάρχουν καλύτερες επιλογές πιστεύω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, eaglos είπε

Realme 7 5G, 11/2020 η κυκλοφορια. Το αγορασα Φλεβαρη του 2021 και εχει παρει σερι ολα τα security updates + 11αρα.

Πριν κατι μερες πηρε μαζεμενο Jan+Feb update και αναμενουμε 12αρι Android.

Μια χαρα συσκευη.

Ναι πολύ όμορφο έχω pixel και ήδη έχω android 13 που δεν θα πάρει η συσκευή σου ΠΟΤΕ οπότε ναι δεν μου κάνει μια συσκευή που θα πάρει ένα major update!!!!

  • Confused 4
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, vasiliouv84 είπε

Ναι πολύ όμορφο έχω pixel και ήδη έχω android 13 που δεν θα πάρει η συσκευή σου ΠΟΤΕ οπότε ναι δεν μου κάνει μια συσκευή που θα πάρει ένα major update!!!!

Ισχυρίστηκες ότι τα Realme παίρνουν updates "Για έναν χρόνο ναι μετά σταματάνε τα security updates και είσαι ξεκρεμαστος"

Σου παρέθεσα την εμπειρία μου με το Realme 7 5G, κινητό του 2020 το οποίο δεν έχει χάσει κανένα security update μέχρι
και σήμερα (Feb 2022).

Μπορείς απλά να πεις "Είχα λάθος πληροφόρηση".

Επεξ/σία από eaglos
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Lum1nous είπε

Μπορεί κάποιος να μου βρει ένα λόγο να μην πάει κάποιος στο Poco f3 και να πάει εδώ ? Ειλικρινά ψάχνω να βρω και δεν βρίσκω, δεν το λέω με πρόθεση να χειταρω. 

ΚΑΜΕΡΑ... Πολυ μεγαλη διαφορα ( για την βασικη μιλαω)... Ειδικα την νυχτα δν υφισταται συγκριση... Τωρα αλλον λογο οντως δν βρισκω περα απο αυτο.

6 ώρες πριν, vasiliouv84 είπε

Ναι πολύ όμορφο έχω pixel και ήδη έχω android 13 που δεν θα πάρει η συσκευή σου ΠΟΤΕ οπότε ναι δεν μου κάνει μια συσκευή που θα πάρει ένα major update!!!!

Εννοεις εχεις τωρα android 13? Τωρα που μιλαμε? Αν εννοεις αυτο... Χμμ... Οκ... Εχεις δικιο!! Τα λογια είναι περιττά!! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...