Προς το περιεχόμενο

Νέος στην revolut


Lefterisrino

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα! Πρόκειται να ταξιδέψω στην Αγγλία και έφτιαξα revolut για αυτόν τον λόγο. Έχω όμως κάποιες απορίες:

1) Όταν κάνω ανταλλαγή χρημάτων από ευρώ σε λίρα είναι άμεσα διαθέσιμη προς χρήση;

2) Με συμφέρει καλύτερα να κάνω από την αρχή τον λογαριασμό σε λίρες και να πληρώνω σε λίρες ή να τον αφήσω σε ευρώ και κάθε φορά που πληρώνω να κάνει την μετατροπή;

3) Δεν θα έχω μαζί μου την φυσική κάρτα της Revolut καθώς δεν μου έχει έρθει ακόμα, θα αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα αν πληρώνω ανέπαφα με το Google pay;

4) H εικονική κάρτα που έχω χρειάζεται κάποια ενεργοποίηση για να μπορώ μπορώ να πληρώνω με το Google pay;

Σας ευχαριστώ πολύ!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Lefterisrino είπε

Καλησπέρα! Πρόκειται να ταξιδέψω στην Αγγλία και έφτιαξα revolut για αυτόν τον λόγο. Έχω όμως κάποιες απορίες:

1) Όταν κάνω ανταλλαγή χρημάτων από ευρώ σε λίρα είναι άμεσα διαθέσιμη προς χρήση;

2) Με συμφέρει καλύτερα να κάνω από την αρχή τον λογαριασμό σε λίρες και να πληρώνω σε λίρες ή να τον αφήσω σε ευρώ και κάθε φορά που πληρώνω να κάνει την μετατροπή;

3) Δεν θα έχω μαζί μου την φυσική κάρτα της Revolut καθώς δεν μου έχει έρθει ακόμα, θα αντιμετωπίσω κάποιο πρόβλημα αν πληρώνω ανέπαφα με το Google pay;

4) H εικονική κάρτα που έχω χρειάζεται κάποια ενεργοποίηση για να μπορώ μπορώ να πληρώνω με το Google pay;

Σας ευχαριστώ πολύ!

 

Καλησπέρα,

1) Ναι

2) Πάνω κάτω είναι το ίδιο. Απλά τα ΣΚ υπάρχει μια παραπάνω χρέωση λόγω ότι είναι κλειστές οι τράπεζες. Εγώ προτιμάω να κάνω συνάλλαγμα καθημερινή ένα ποσό που υπολογίζω ότι θα ξοδέψω και τα έχω κατευθείαν σε λίρες για παράδειγμα.

3) Όχι 

4) Κανονικά χωρίς ενεργοποίηση πληρώνεις από το κινητό με την εικονική. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...