Προς το περιεχόμενο

Το Car Thing του Spotify έγινε διαθέσιμο για αγορά στις ΗΠΑ


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να το χρησιμοποιήσει όμως κανείς, πρέπει να έχει Premium συνδρομή και να πληρώσει $90 για την αγορά του

Το Car Thing του Spotify εμφανίστηκε πρώτη φορά τον περασμένο Απρίλιο και ορίζεται αποκλειστικά για αναπαραγωγή μουσικής μέσω της streaming υπηρεσίας. Τον Απρίλιο λοιπόν που μάθαμε την ύπαρξή του, μόνο συγκεκριμένα άτομα είχαν πρόσβαση στη συσκευή, ενώ τον Οκτώβριο επεκτάθηκε η λίστα χρηστών μέσω συστήματος πρόσκλησης. Πλέον η αναμονή τελείωσε, καθώς η εταιρεία ανακοίνωσε πως το Car Thing είναι διαθέσιμο για αγορά στις ΗΠΑ μέσω της ιστοσελίδας της. Η συσκευή κοστίζει $89.99 και για τη χρήση της απαιτείται Premium συνδρομή.

Ουσιαστικά το Car Thing είναι μια συσκευή αναπαραγωγής μουσικής για αυτοκίνητα, με την προϋπόθεση να υπάρχει auxiliary ή Bluetooth σύνδεση και φυσικά πηγή ενέργειας. Μετά το Car Thing συνδέεται με το smartphone μέσω Bluetooth και αναλαμβάνει το ρόλο μεσολαβητή  μέσω της οθόνης αφής, για να ελέγχετε την εφαρμογή του Spotify.

Η μετακίνηση στα διάφορα μενού είναι εύκολη, με κάθε άνεση που μπορεί να χρειαστεί κάποιος εν ώρα οδήγησης. Υπάρχουν προγραμματιζόμενα κουμπιά για προεπιλογές, περιστρεφόμενος επιλογέας και η φωνητική υποστήριξη (voice assistant) της εταιρείας. Όπως είναι λογικό, η συσκευή προορίζεται κυρίως στους φίλους της υπηρεσίας και βοηθάει την οθόνη του κινητού να είναι ελεύθερη για χρήση του Google Maps.


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Το στικάκι μου με τα κομμάτια που έχω μέσα μικρό Spotify κοστίζει τα 50πλασια με τόσες ώρες που έχω γράψει να το φορτώσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Bourdoulas είπε

Πόσο; Αχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Για μακάκες ψάχνουν …

Δεν έχεις καταλάβει τι κάνει η συσκευή έτσι;;

Ψάχνω καιρό κάτι παρόμοιο. Μακάρι να έρθει και εδώ .

Επεξ/σία από filip123go
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, filip123go είπε

Δεν έχεις καταλάβει τι κάνει η συσκευή έτσι;;

Ψάχνω καιρό κάτι παρόμοιο. Μακάρι να έρθει και εδώ .

Μια χαρά κατάλαβα. Το μόνο που διαφέρει είναι η οθόνη αφής για να… ελευθερώνει την οθόνη του κινητού. Δεν αντιλέγω ότι θα εξυπηρετήσει κάποιους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν μπορω να καταλαβω τη χρησιμοτητα παντως,καθως τα περισσοτερα οχηματα πλεον εχουν και θα εχουν Apple/Android play με τον εναν ή τον αλλο τροπο (εργοστασιακα ή με aftermarket οθονη).

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λίγο ακριβο. προς το παρόν παιζω καλωδιο απο το κινητο στην aux γιατι ενα καλο bt θέλει ενα 25-30ευρω. Το θέμα ειναι οτι αυτο μένει πανω στο αμαξι οπότε 2 ερωτήματα με καινε. 1) Ο ίδιος λογαριασμός στο σπίτι θα παιζει μουσική αν το αμάξι το έχει άλλος που επίσης ακούει μουσικη? Αν οχι, μεγάλο φαουλ. 2) Τι ακριβως λειτουργικο έχει αυτο? Θα κάνει αναβαθμίσεις η μετά απο 3-4 χρόνια θα πάει κουβα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατσε 

γιατι απλα να μην συνδεσω το κινητο στο stereo του αυτοκινητου μεσω bluetooth η aux κ να τρεχω το spotify εκει?

προσφερει κατι ουσιαστικο το μαραφετι?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Neural_handshake είπε

γιατι απλα να μην συνδεσω το κινητο στο stereo του αυτοκινητου μεσω bluetooth η aux κ να τρεχω το spotify εκει?

 

Γιατί δεν τρέχουν όλοι spοtify από το κινητό τους. Εγώ πχ στο αυτοκίνητο το τρέχω από το smartwatch. Είναι πολύ πιο εύκολο να περιηγηθείς στην οθόνη που έχεις μπροστά σου, παρά στο ρολόι. Επίσης με την οθόνη μπορει να αλληλεπιδράσει και ο συνοδηγός. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, filip123go είπε

Γιατί δεν τρέχουν όλοι spοtify από το κινητό τους. Εγώ πχ στο αυτοκίνητο το τρέχω από το smartwatch. Είναι πολύ πιο εύκολο να περιηγηθείς στην οθόνη που έχεις μπροστά σου, παρά στο ρολόι. Επίσης με την οθόνη μπορει να αλληλεπιδράσει και ο συνοδηγός. 

ok για σενα ειναι χρησιμο ισως

για την συντριπτικη πλειοψηφια ομως με ενα smartphone κ μια βαση ταμπλο ειναι τελειως αχρηστο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...