Προς το περιεχόμενο

Safari smooth scrolling


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στον Safari  όπως και στον chrome είναι τραγικό το scrolling και στα flags του δεν υποστηρίζεται 

κι ενώ θέλω να χρησιμοποιήσω τον safari πήγα σε  chrome αλλα και πάλι μια από τα ίδια

Έχετε βρει κάποια λύση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, userino είπε

Στον Safari  όπως και στον chrome είναι τραγικό το scrolling και στα flags του δεν υποστηρίζεται 

κι ενώ θέλω να χρησιμοποιήσω τον safari πήγα σε  chrome αλλα και πάλι μια από τα ίδια

Έχετε βρει κάποια λύση;

Αυτό είναι επί πληρωμή :SmoothScroll Mac

και αυτό δωρεάν: MOS | A lightweight tool used to smooth scrolling and set scroll direction independently for your mouse on MacOS (caldis.me)

και τα δυο κάνουν την ίδια δουλειά περίπου, τα δοκίμασα και τα δύο και χρησιμοποιώ το MOS εδώ και κάποιο καιρό. Μια χαρά κάνει τη δουλειά του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, koutsis είπε

Αυτό είναι επί πληρωμή :SmoothScroll Mac

και αυτό δωρεάν: MOS | A lightweight tool used to smooth scrolling and set scroll direction independently for your mouse on MacOS (caldis.me)

και τα δυο κάνουν την ίδια δουλειά περίπου, τα δοκίμασα και τα δύο και χρησιμοποιώ το MOS εδώ και κάποιο καιρό. Μια χαρά κάνει τη δουλειά του...

το SmoothScroll Mac υπάρχει ως επέκταση στο webstore του chrome smooth scroll  ενώ το MOS δεν με  αφήνει να το εγκαταστήσω...τι προτείνεις;

Επεξ/σία από userino
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, userino είπε

το SmoothScroll Mac υπάρχει ως επέκταση στο webstore του chrome smooth scroll  ενώ το MOS δεν με  αφήνει να το εγκαταστήσω...τι προτείνεις;

Τι σου γραφει το mos οταν πας να το εγκαταστήσεις ? Για το smooth scroll εγω το κατέβασα απο το επίσημο site, δεν δουλεύω chrome ετσι κι αλλιώς ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, koutsis είπε

Τι σου γραφει το mos οταν πας να το εγκαταστήσεις ? Για το smooth scroll εγω το κατέβασα απο το επίσημο site, δεν δουλεύω chrome ετσι κι αλλιώς ...

Δεν είναι δυνατό το άνοιγμα του «Mos», διότι η Apple δεν μπορεί να το ελέγξει για κακόβουλο λογισμικό.

Αυτό το λογισμικό πρέπει να ενημερωθεί. Επικοινωνήστε με τον δημιουργό για περισσότερες πληροφορίες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, userino είπε

Δεν είναι δυνατό το άνοιγμα του «Mos», διότι η Apple δεν μπορεί να το ελέγξει για κακόβουλο λογισμικό.

Αυτό το λογισμικό πρέπει να ενημερωθεί. Επικοινωνήστε με τον δημιουργό για περισσότερες πληροφορίες.

 

Άνοιγμα εφαρμογών με ασφάλεια στο Mac - Apple Υποστήριξη (GR)

κάνε αυτό που λέει στο τέλος το support της apple για να το τρέξεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, koutsis είπε

Άνοιγμα εφαρμογών με ασφάλεια στο Mac - Apple Υποστήριξη (GR)

κάνε αυτό που λέει στο τέλος το support της apple για να το τρέξεις.

ευχαριστώ

είναι σίγουρα ασφαλές ;

 το app ζητάει τρελή πρόσβαση σε δεδομένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, userino είπε

ευχαριστώ

είναι σίγουρα ασφαλές ;

 το app ζητάει τρελή πρόσβαση σε δεδομένα

Εγω το χρησιμοποιώ κανένα 4μηνο και δεν εχω κανένα θέμα. Αλλιώς πας στην πρώτη λύση αλλα θέλει συνδρομή μετά απο 10 μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, userino είπε

το φαινόμενο αυτό συμβαίνει και στα mouse της apple?

 

 

Δεν το ξέρω. Δεν είχα σκοπό να δώσω 60 ευρώ για magic mouse για να το διαπιστώσω 😅 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, koutsis είπε

Δεν το ξέρω. Δεν είχα σκοπό να δώσω 60 ευρώ για magic mouse για να το διαπιστώσω 😅 

το εγκατέστησα και δουλεύει μια χαρά.... 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Safari, πάντως, δεν τα πάει καθόλου καλά μέσα στο οικοσύστημα της Apple συνολικά.

Ένδειξη ότι χρειάζεται προσπάθεια η Apple, να κάνει σημαντικές βελτιώσεις, για να μπορέσει να το σπρώξει το πρότζεκτ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O safari σπάει νεύρα γενικά σε air mac m1 που τον τρέχω smooth scrolling εχω μόνο αν κάνω με scroll με το touchpad, με το ποντίκι ενα logitech mx καλό ειναι αλλά δε το φτάνει το scroll του touch pad. 

Όποτε θέλει ανοίγει σελίδες όμως θέλει δεν ανοίγει αλλά κάνει απ ότι εχω δει την καλύτερη διαχείριση μπαταρίας και μνήμης. Προτειμώ edge γενικά με τον chrome έχουμε αποχαιρετιστεί πολλά  χρόνια τώρα και σε win και σε mac και σε android.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...