Προς το περιεχόμενο

Yahoo mail συζητηση


mindreader

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπαρχει ενα συγκεκριμενο email address, εγκυρο, εγκυροτατο (απο κρατικη υπηρεσια!),
που επανειλημμενα το yahoo mail το παει στα spam.
Παντα οταν το ανακαλυπτω, πατω το κουμπι not spam.
Ομως το Yahoo, συνεχιζει τον...χαβα του.

Υπαρχει τροπος καπου να δηλωσω οτι το εν λογω email, δεν ειναι spam,
και να μου το πηγαινει στο inbox, οπως θα επρεπε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πριν χρόνια που με είχε απασχολήσει ανάλογο θέμα (δεν θυμάμαι αν ήταν σε yahoo ή σε άλλο πάροχο), αυτή η λύση είχε δουλέψει για μένα. Κι έχει και μια λογική. Δεν έχεις παρά να το δοκιμάσεις.

Με ένα σύντομο ψάξιμο, αναφέρεται κι εδώ σαν λύση.
https://www.whitelist.guide/yahoo/

When you add a sender’s email address to your contacts, it tells Yahoo you want to receive email from that sender. This method does not guarantee messages from the desired sender won’t be sent to spam, but it’s an easy way to make it more likely the desired email will arrive in your inbox.

Επεξ/σία από Vista32
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα ξεχασει την υπαρξη 'white list'. Συνηθως μας απασχολει η black list.

Βεβαια, δεν ειναι ακριβως τοσο straightforward στο yahoo, καθως δεν βλεπω επιλογη για white list. Μαλλον πας και φτιαχνεις κατι αντιστοιχο στα filters;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Αυτο εδω μηπως το εχει δει και κανενας αλλος; Διχως λογο κι αφορμη, μια στο τοσο μου το πεταει....αναγκαζομαι να χρησιμοποιω αλλο browser πχ Opera αντι για το firefox που προτιμω, για να μπορεσω να μπω στο email

spacer.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 minutes ago, vdanasto said:

Δεν δοκιμάζεις να κάνεις καθαρισμό της cache?

Θυμησε μου: γινεται επιλεκτικος, μονο για yahoo ας πουμε; Γιατι αλλιως πρεπει να περναω κωδικους σε καμια 20αρια sites σε αντιστοιχα tabs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Τωρα τελευταια, οταν προσπαθω να μπω απο συγκεκριμενο υπολογιστη, μου ζητα verification. Το κινητο μου εχει δηλωθει κανονικα και ειναι verified. Παρολα αυτα, οταν επιλεγω να μου στειλει sms για επιβεβαιωση, το sms δεν ερχεται ποτε!!! Ξανακοιταξα, το κινητο μου ειναι σωστα καταχωρημενο με το 030 μπροστα κλπ. Στο παρελθον οταν εστελνε sms, το λαμβανα. Εχω κανει και επανεκκινηση το κινητο, δεχομαι sms, αρα δεν ειναι θεμα κινητου.

Αλλος με το ιδιο προβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν not spam πιθανότατα αναγνωρίζει το ίδιο το μήνυμα που το μεταφέρει στα Εισερχόμενα, όχι τον Αποστολέα στον οποίο και τα επόμενα μηνύματα πιθανότατα να είναι ξανά Spam.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξακολουθει το yahoo να μην στελνει, οπως υποτιθεται οτι κανει, sms για επιβεβαιωση.

Αναγκαζομαι να ανοιγω σε αλλον browser αλλο yahoo mail που εχω, για να λαμβανω εκει κωδικο επιβεβαιωσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...