Προς το περιεχόμενο

Nvidia drivers open source??


Wheysted

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, BadBoy είπε

Σκέφτεσαι με δυτικά δεδομένα.

επειδή τον γνωρίζω τον χώρο σε όλες τις χώρες υπάρχει λόγος που τα μεγάλα mining farm θέλουν να τρέχουν open source λoγισμικό. Ο βασικότερος είναι για το support και την ευκολία να διορθώσουν πράγματα γιατί η σταθερότητα στο λογισμικό είναι το συμαντικότερο πράγμα στο mining. Δηλαδή δεν θέλει κάποιος να του κρασάρει συνέχεια αλλά να είναι σταθερο για να μην χάνετε όλη η δουλειά στην εύρεση των block.

Tώρα ναι υπάρχoυν και κάτι γτπ ψηφιακά νομίσματα αλλά εδώ μιλάμε για τo oοργανωμένο mining και όχι για το μικρό οικιακό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, chek2fire είπε

επειδή τον γνωρίζω τον χώρο σε όλες τις χώρες υπάρχει λόγος που τα μεγάλα mining farm θέλουν να τρέχουν open source λoγισμικό. Ο βασικότερος είναι για το support και την ευκολία να διορθώσουν πράγματα γιατί η σταθερότητα στο λογισμικό είναι το συμαντικότερο πράγμα στο mining. Δηλαδή δεν θέλει κάποιος να του κρασάρει συνέχεια αλλά να είναι σταθερο για να μην χάνετε όλη η δουλειά στην εύρεση των block.

Tώρα ναι υπάρχoυν και κάτι γτπ ψηφιακά νομίσματα αλλά εδώ μιλάμε για τo oοργανωμένο mining και όχι για το μικρό οικιακό. 

Να πώ την αμαρτία μου πάντως, κι εγώ κατά καιρούς διαβάζω για Κινέζικα firmware που πατάνε κάποιοι miners στις GPU τους. Υποθέτω οχι open source.

Τωρα σε τι κλίμακα, δεν έχω ιδέα..

Επεξ/σία από jcd313
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...