Προς το περιεχόμενο

Στις 8 Μαρτίου και επίσημα η επόμενη παρουσίαση της Apple


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, kostasfalcon είπε

Το ίδιο ακριβώς ισχύει και για το smartphone, όταν έχω τό poco f3 στα 120 Hz Βλέπω πόσο smooth είναι και πόσο τρεμουλιαστο είναι στα 60 Hz…

Ισχύει ότι υπάρχει διαφορά αλλά είναι και πως συνηθίζεις. Πιστεύω πως αν πας σε 120 μετά σε ενοχλεί το 60 ενώ αν δεν δοκιμάσεις καν 120 δεν σε ενοχλεί το 60. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, StefanosA99 είπε

Ισχύει ότι υπάρχει διαφορά αλλά είναι και πως συνηθίζεις. Πιστεύω πως αν πας σε 120 μετά σε ενοχλεί το 60 ενώ αν δεν δοκιμάσεις καν 120 δεν σε ενοχλεί το 60. 

 

highresrollsafe.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, apos είπε

Μου φαίνεται λίγο εκτός τόπου και χρόνου να ανακοινωθεί οτιδήποτε με M2 τόσο νωρίς...

και γενικά αυτή την περίοδο, αν και κάτι μπορεί να ξέρουν εκεί στην Αμερική παραπάνω από εμάς...

Πάντως θα ανακοινωθεί "Μ2" και ίσως δούμε και κανένα καινούριο χρωματάκι, τύπου (Red)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι θεωρώ πως δε θα βγει Μ2 τώρα, αλλά προς το καλοκαιρινό event. Νομίζω όμως πως θα δούμε Mac mini με τα m1 pro/max, και iMac σε 27’’ (η και μεγαλύτερη οθόνη). Κρατάω μικρό καλάθι και για iMac / Mac Pro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, StefanosA99 είπε

Ισχύει ότι υπάρχει διαφορά αλλά είναι και πως συνηθίζεις. Πιστεύω πως αν πας σε 120 μετά σε ενοχλεί το 60 ενώ αν δεν δοκιμάσεις καν 120 δεν σε ενοχλεί το 60. 

Και η γυναίκα σου δε σε ενοχλεί, μέχρι να πας με κάποια άλλη οπότε θα αρχίσει να σε ενοχλεί. Αν δεν είχες πάει δε θα σε ενοχλούσε. (Αστειεύομαι προφανώς, ελπίζω να μην το πάρεις προσωπικά) 

Επεξ/σία από dikasths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, dikasths είπε

Και η γυναίκα σου δε σε ενοχλεί, μέχρι να πας με κάποια άλλη οπότε θα αρχίσει να σε ενοχλεί. Αν δεν είχες πάει δε θα σε ενοχλούσε. (Αστειεύομαι προφανώς, ελπίζω να μην το πάρεις προσωπικά) 

Η λογική του αιφονακια, από αιφονακια ξεκαθαρα! Εύγε! Γιατί αν πω εγώ πολύ λιγότερο smooth και αργό το iPhone 12 σε σχέση με το galaxy s20 θα με πούνε κακό... Γιατί; Γιατί απλά δεν έχουν δοκιμάσει 120hz οθόνες και απλά θεωρούν ότι δεν προσφέρει τίποτα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ gaming tv με 120hz και VRR, freesync κτλπ άμα πας δεν θέλεις να γυρίσεις πίσω. Το ίδιο θα ήταν με αμάξι με 500 άλογα, αλλά βγάζει ζημιές, κάποια στιγμή κάνεις οικογένεια και συμβιβάζεσαι με αργό και πιο ασφαλές.

Απλά με τα κινητά τηλεοράσεις δεν θα το δεις αυτό.

Thank God!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, b-boy_steve είπε

Η λογική του αιφονακια, από αιφονακια ξεκαθαρα! Εύγε! Γιατί αν πω εγώ πολύ λιγότερο smooth και αργό το iPhone 12 σε σχέση με το galaxy s20 θα με πούνε κακό... Γιατί; Γιατί απλά δεν έχουν δοκιμάσει 120hz οθόνες και απλά θεωρούν ότι δεν προσφέρει τίποτα... 

Καλά το ίδιο ισχύει και για τους πιο δυνατούς επεξεργαστές, την μεγαλύτερη ασφάλεια ή υποστήριξη σε os και εφαρμογές και το ολοκληρωμένο οικοσύστημα που προσφέρουν τα Apple προϊόντα απέναντι στα Android… το θέμα είναι τι βάζεις σαν προτεραιότητα και τι θέλεις από τις συσκευές που αγοράζεις…

Κολωτούμπες έχουμε δει και από τις δυο πλευρές…

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, AtiX είπε

Καλά το ίδιο ισχύει και για τους πιο δυνατούς επεξεργαστές, την μεγαλύτερη ασφάλεια ή υποστήριξη σε os και εφαρμογές και το ολοκληρωμένο οικοσύστημα που προσφέρουν τα Apple προϊόντα απέναντι στα Android… το θέμα είναι τι βάζεις σαν προτεραιότητα και τι θέλεις από τις συσκευές που αγοράζεις…

Κολωτούμπες έχουμε δει και από τις δυο πλευρές…

Οι "πιο δυνατοί επεξεργαστές", μόνο στα χαρτιά ίσος, αφού καθημερινές εφαρμογές τις ανοίγουν ποιο αργά από Android... 😂 😂 😂 

Έχοντας τόσα χρόνια Android δεν παρατήρησα καμία "ανασφάλεια" (χαμηλότερη ασφάλεια) σε σχέση με το iPhone 12... Μεγαλύτερη υποστήριξη σε OS και εφαρμογές έχουν μόνο στα όνειρα σου, αφού ακόμα ψάχνω ps2 emulator που να τρέχει σε ios απροβληματιστα... (και όχι μόνο) Το οικοσύστημα είναι τόσο ολοκληρωμένο, όσο και στα Android. Σε αρκετές android συσκευές το θεωρώ πολύ ποιο ολοκληρωμένο σε σχέση με ios. 

Η σωστή λέξη να περιγράψεις το ios οικοσύστημα είναι το "κλειδωμένο" και όχι το "ολοκληρωμένο". 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν να τη βάλουν στις 7 Μαρτίου, αλλά επειδή είναι τα γενέθλιά μου και θα μαζευτούμε από εδώ με τα παιδιά της παρουσίασης θα την κάνουν την επόμενη μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, b-boy_steve είπε

Έχοντας τόσα χρόνια Android δεν παρατήρησα καμία "ανασφάλεια" (χαμηλότερη ασφάλεια) σε σχέση με το iPhone 12...

"Επισφάλεια" είναι η λέξη που ψάχνεις.
Επίσης: ίσως, πιο αργά, πιο ολοκληρωμένο...

Το τι παρατηρείς εσύ, που είσαι ένας ανάμεσα σε δισεκατομμύρια, δεν καθορίζει τι πραγματικά συμβαίνει γενικότερα.
Μπορείς για παράδειγμα να πεις ότι "ανεξάρτητα με το τι πιστεύει όλος ο πλανήτης, εγώ πιστεύω ότι οι επεξεργαστές της Apple για τις φορητές συσκευές δεν υπερτερούν έναντι του ανταγωνισμού".

Όσο για το οικοσύστημα, ισχύουν και τα δύο. Και πιο ολοκληρωμένο και πιο κλειδωμένο.

Επεξ/σία από CheOnWeb
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...