Προς το περιεχόμενο

Στις 8 Μαρτίου και επίσημα η επόμενη παρουσίαση της Apple


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι πληροφορίες επιβεβαιώθηκαν, με την Apple να επιβεβαιώνε πριν λίγη ώρα ότι η επόμενη παρουσίασή της θα πραγματοποιηθεί στις 8 Μαρτίου.

Η πρόσκληση έχει την αναφορά σε "Peek Performance", κάτι που πιθανόν αναφέρεται στις επιδόσεις των συσκευών που θα ανακοινωθούν στο event. Με τις πληροφορίες που υπάρχουν μέχρι σήμερα, γνωρίζουμε ότι η Apple θα λανσάρει τη νέα γενιά του "μικρού" iPhone SE ενώ ανανέωση θα υπάρξει και για το iPad Air, αν και αυτή θα περιορίζεται στα τεχνικά χαρακτηριστικά και όχι στην εμφάνιση. Και οι δύο συσκευές δεν θα έρθουν με νέο σχεδιασμό αλλά με αναβάθμιση στο SoC και κυρίως με την υποστήριξη 5G. Νέο μοντέλο θα πρέπει να περιμένουμε και στην κατηγορία των υπολογιστών, είτε με κάποιο νέο Mac Mini είτε με αναβάθμιση του MacBook Pro των 13 ιντσών με το νέο M2 τσιπ της Apple το οποίο θα διαθέτει και καλύτερες επιδόσεις.

Η παρουσίαση ξεκινά στις 8.00μμ ώρα Ελλάδος και θα μεταδοθεί μέσω του Apple TV αλλά και μέσα από το επίσημο κανάλι της Apple στο YouTube όπως συμβαίνει τα τελευταία χρόνια.

 


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, AtiX είπε

Θέλω να δω πόσο τέρας θα είναι ο M2…

Same here. Αν και ο m1 ειναι τοσο καλος που δεν με απασχολει προσωπικα τι διαφορα θα εχει με τον m2

  • Like 8
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
37 minutes ago, AtiX said:

Θέλω να δω πόσο τέρας θα είναι ο M2…

Είναι νωρίς νομίζω για Μ2 μιας και πολύ πρόσφατα ανανεώθηκαν τα 14 και 16 με τους νέους M1 pro & max.

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, svartevarg είπε

Και το SE θα έχει ενδιαφέρον να δούμε πόσο καλή αναβάθμιση θα πάρει.

Άραγε θα παραμείνει σε σασί 5s 8 ή θα πάει σε notch?

Επεξ/σία από Cell_7
Τα διαόλια δεν τα βλέπουμε και πουθενά
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
8 λεπτά πριν, billdanos είπε

Είναι νωρίς νομίζω για Μ2 μιας και πολύ πρόσφατα ανανεώθηκαν τα 14 και 16 με τους νέους M1 pro & max.

Ναι, αλλά ο Μ1 το 2020. Επίσης δε νομίζω ο Μ2 να έχει καλύτερο (multicore) cpu score από τους Μ1 pro/max.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έλεγα πως τα 120 Hz είναι φρουφρού και αρώματα…. Παίζοντας λίγο με το iPad pro του αδερφού μου βλέπω πόσο Διαφορετική εμπειρία χρήσης προς το καλύτερο προσφέρει αυτό το future σε σχέση με το iPad air 4Gen μου…

Το ίδιο ακριβώς ισχύει και για το smartphone, όταν έχω τό poco f3 στα 120 Hz Βλέπω πόσο smooth είναι και πόσο τρεμουλιαστο είναι στα 60 Hz…

Επεξ/σία από kostasfalcon
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, billdanos said:

Είναι νωρίς νομίζω για Μ2 μιας και πολύ πρόσφατα ανανεώθηκαν τα 14 και 16 με τους νέους M1 pro & max.

Νομίζω ότι οι M1 pro και max θα είναι ότι και οι ΑΧ στους Α... Αν η Apple θέλει να κτυπήσει τις επιδόσεις των νέων Intel και AMD και να φτάσει τις μεγάλες κάρτες γραφικών των nVidia και AMD θα πρέπει να βιαστεί

1 hour ago, Cell_7 said:

Άραγε θα παραμείνει σε σασί 5s ή θα πάει σε notch?

Το SE 2020 σε σασί 8 είναι, το πολύ πολύ για φέτος να πάει σε 8 plus...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...