Προς το περιεχόμενο

Νέο update των Windows 11 εξαφανίζει το Start Menu σε κάποιους χρήστες


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 ώρες πριν, SantoPtol είπε

Χρησιμοποίησα τα Windows 10 από τη πρώτη βδομάδα κυκλοφορίας τους, τέτοια ζητήματα δεν είχαν. Βέβαια πήγα με καθαρή εγκατάσταση. Θα μείνω στα 10 μέχρι να βγουν τα 12 μου φαίνεται.

τα οποία δεν θα είναι συμβατά με το pc σου τούμπανο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 69
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, kundi είπε

εχω εναν υπολογιστη w7 32bit , μονο για το ιντερνετ δεν το αλλαζω μεχρι να δυση ο ηλιος 

Κάθε βράδυ δύει ο ήλιος, ακόμα να το αλλάξεις; 

Επεξ/σία από RTW4ever
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, poulinos είπε

ολα αυτα γιατι δεν ενταξαν στην ομαδα τους τους χρηστες του insomnia που ειναι προγραμματιστες

Είσαι θεός!! 👍

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταματήστε να κλαίγεστε εδώ μέσα ρε - Σιγά το bug. Υπομονή κανα 2 μέρες και θα το φτιάξουν.

Στα windows 11 οι άνθρωποι έχουν κάνει βήματα εμπρός περίπου σε όλους τους τομείς, για όλους τους χρήστες. Προφανώς κάτι θα ξεφύγει απο εδώ και απο εκεί, δεν ήρθε και το τέλος του κόσμου. ΤΣΙΛ

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, dikasths είπε

Η λύση σε αυτό είναι να πάρει κανείς mac και να εξαφανίσει τα Windows 

Να βάλει mac που έχει πιο πολλα bugs και απο μυγοφωλια.. Καλοοοο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, dikasths είπε

Μάλλον δε χρησιμοποιείς mac για να μιλάς για bugs.

Δεν χρειάζεται να χρησιμοποιείς,μια ματια στα patch notes που βγαζει η apple... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Herald είπε

Δεν χρειάζεται να χρησιμοποιείς,μια ματια στα patch notes που βγαζει η apple... 

Αν διαβάζεις τα patch notes και βλέπεις να διορθώνονται corner cases που ο μέσος χρήστης δε συναντά ποτέ, και από αυτό βγάζεις συμπέρασμα ότι τα mac είναι full στα bugs, θεωρώ ότι έχεις λάθος προσέγγιση. Χρησιμοποιώ αποκλειστικά mac τα τελευταία 10 χρόνια και ούτε μία φορά δεν έχει χρειαστεί να περιμένω κάποιο patch για να διορθωθεί κάποιο bug, δεν έχω συναντήσει ποτέ τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, dikasths είπε

Αν διαβάζεις τα patch notes και βλέπεις να διορθώνονται corner cases που ο μέσος χρήστης δε συναντά ποτέ, και από αυτό βγάζεις συμπέρασμα ότι τα mac είναι full στα bugs, θεωρώ ότι έχεις λάθος προσέγγιση. Χρησιμοποιώ αποκλειστικά mac τα τελευταία 10 χρόνια και ούτε μία φορά δεν έχει χρειαστεί να περιμένω κάποιο patch για να διορθωθεί κάποιο bug, δεν έχω συναντήσει ποτέ τίποτα

  1. Και η κοπέλα μου που ανοίγει τον browser, office 360 και κανα 2 εφαρμογές για video/image manipulation, όπου και να δουλέψει δεν βρίσκει bugs.
  2. Το MacOs έχει bagάρει στο παρελθόν άσχημα ακόμα και με κόσμο να χάνει όλα τα δεδομένα μεταξύ updates. Shit happens.
  3. Το MacOs είναι μαντρωμένο σε συνολικά 2 ντουζίνες spec'd laptop/deskops και τα features σε επίπεδο λειτουργικό είανι απόλυτα ελεγχόμενα και ΜΕ ΤΟ ΣΤΑΓΟΝΟΜΕΤΡΟ. Λογικό να μήν υπάρχουν bugs όταν το λειτουργικό δεν προσφέρει καινούρια πράγματα εκτός απο app integration με τα ρολόγια κτλ.

Μην με παρεξηγήσεις δεν έχω κάτι εναντίων του MacOs, αλλα γενικά δεν συγκρίνονται τα λειτουργικά συστήματα αυτά απο καμιά μεριά. Τα windows είναι απείρως μεγαλύτερα, έχουν αστεία καλό backwards compatibility και τεράστια ευελιξία σε hardware. ΠΡΟΦΑΝΩΣ θα έχουν περισσότερα bugs ιδιαίτερα σε μια περίοδο που γίνεται τεράστιο integration υπηρεσιών (Android integration, Gamepass/Game mode Integration κτλ).

TL;DR Χρησιμοποιώ λίνουξ στο 90% της ζωής μου, χρησιμοποιούσα Mac αποκλειστικά για 2 χρόνια στη δουλειά (software developer είμαι). Το mac είναι full στα bugs όταν πας λίγο παραμέσα. Ο κόσμος έχει μάθει να κάνει ό,τι του αφήνει η Apple να κάνει και ok, fair enough - Αν δουλεύει, δουλεύει για τους περισσότερους. Αλλα μην νομίζεις οτι είναι καλύτερη η φάση σε κλίμακα bugs <-> features απο τα windows. Ίσως χειρότερα απο την δική μου εμπειρία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, SantoPtol είπε

Χρησιμοποίησα τα Windows 10 από τη πρώτη βδομάδα κυκλοφορίας τους, τέτοια ζητήματα δεν είχαν. Βέβαια πήγα με καθαρή εγκατάσταση. Θα μείνω στα 10 μέχρι να βγουν τα 12 μου φαίνεται.

Εγώ αντιθέτως τη πρώτη βδομάδα κυκλοφορίας των 10 έστειλα 3 σελίδες στην MS με τα bugs που συνάντησα.

Τα 11 είναι ότι πιο πρωτοποριακό έχουμε δει σε desktop OS, δυστυχώς όμως τα windows αφού υποστηρίζουν άπειρα διαφορετικά συστήματα και συσκευές δεν γίνεται να τα δοκιμάσουν εσωτερικά, πρέπει κάποιοι να κάνουν τους beta testers.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Herald είπε

Να βάλει mac που έχει πιο πολλα bugs και απο μυγοφωλια.. Καλοοοο

Φίλε μου δεν ισχύει αυτό. Εγώ έχω χρησιμοποιώ Mac πολλά χρόνια και είναι και αγαπημένος μου  υπολογιστής από design και αγαπημένο λειτουργικό. 

 

1 ώρα πριν, chncynic είπε

Σταματήστε να κλαίγεστε εδώ μέσα ρε - Σιγά το bug. Υπομονή κανα 2 μέρες και θα το φτιάξουν.

Στα windows 11 οι άνθρωποι έχουν κάνει βήματα εμπρός περίπου σε όλους τους τομείς, για όλους τους χρήστες. Προφανώς κάτι θα ξεφύγει απο εδώ και απο εκεί, δεν ήρθε και το τέλος του κόσμου. ΤΣΙΛ

Επίσης ο φίλος εδώ δίκαιο έχει. Δεν χρειάζεστε να κλαίγεστε. Πρέπει όλοι μας να προχωράμε μπροστά. Όχι να μένουμε πίσω. 
 

- Κάθε αρχή και δύσκολη! 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dikasths είπε

Αν διαβάζεις τα patch notes και βλέπεις να διορθώνονται corner cases που ο μέσος χρήστης δε συναντά ποτέ, και από αυτό βγάζεις συμπέρασμα ότι τα mac είναι full στα bugs, θεωρώ ότι έχεις λάθος προσέγγιση. Χρησιμοποιώ αποκλειστικά mac τα τελευταία 10 χρόνια και ούτε μία φορά δεν έχει χρειαστεί να περιμένω κάποιο patch για να διορθωθεί κάποιο bug, δεν έχω συναντήσει ποτέ τίποτα

Αφου χρησιμοποιείς αποκλειστικα mac ακόλουθα την λογικη σου (δικο σου ηταν το επιχείρημα) και μην κρινεις για λειτουργικά με τα οποια δεν εχεις εμπειρια

Οπως είπες και εσυ, μαλλον δεν χρησιμοποιείς Windows για να μιλας για bugs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

I am here to unite you all! 
"The only problem with Microsoft is that they just have no taste. They have absolutely no taste, and I don’t mean that in a small way, I mean that in a big way. They don’t think of original ideas and they don’t bring much culture into their product ...... I have a problem with the fact that they just make really third-rate products. "
Steve
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, doucaniggia είπε

I am here to unite you all! 
"The only problem with Microsoft is that they just have no taste. They have absolutely no taste, and I don’t mean that in a small way, I mean that in a big way. They don’t think of original ideas and they don’t bring much culture into their product ...... I have a problem with the fact that they just make really third-rate products. "
Steve
 

:D Unite them all ε?? ΣΤΑΜΑΤΑ ΘΑ ΑΛΛΗΛΟΣΚΟΤΩΘΟΥΝ ΕΔΩ :D

Ο τύπος ήταν GOAT στο μάρκετινγκ. Έκανε τον κόσμο να νομίζει οτι το λειτουργικά συστήματα χρειάζονται taste :P Κύδος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...