Προς το περιεχόμενο

Samsung The Freestyle Review - Φορητός προτζέκτορας αξιώσεων


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Samsung εισέρχεται ξανά στην αγορά των projectors με μια ενδιαφέρουσα πρόταση: τον Samsung The Freestyle.

Όπως ίσως μαρτυρά το όνομά του, ο Freestyle είναι ευέλικτος και δεν έρχεται αντιμέτωπος με τυπικούς περιορισμούς ενός προτζέκτορα, κυρίως όσον αφορά στην τοποθέτηση. Επίσης, υποστηρίζει πολλαπλές τεχνολογίες που διευκολύνουν το χρήστη σε διάφορα επίπεδα, υποσχόμενο παράλληλα ποιοτική εικόνα και ήχο. Κατά πόσο καταφέρνει να εντυπωσιάσει το «στοίχημα» Samsung;

Κοιτώντας το Freestyle, δύσκολα καταλαβαίνει κανείς με μια ματιά πως πρόκειται για προτζέκτορα. Έχει κυλινδρικό σχήμα και μικρό μέγεθος, με διαστάσεις 104.2x172.8mm σε πλάτος/ύψος και 95.2mm διάμετρο. Το βάρος του βρίσκεται περίπου στα 800 γραμμάρια, ενώ από τη συσκευασία έρχεται με μια βάση που του επιτρέπει να στέκεται σε διάφορες κλίσεις οπουδήποτε: είτε να κρεμαστεί από το ταβάνι σαν σποτάκι είτε να καθίσει σε μια επίπεδη επιφάνεια. Μεγάλο μέρος του Freestyle είναι η ελευθερία που προσφέρει, αφού μπορεί να στερεωθεί πρακτικά οπουδήποτε και να πάρει την κατάλληλη κλίση για να προβάλλει την εικόνα όπου χρειάζεται.

Στο σώμα του βρίσκεται ένα ηχείο που προσφέρει ήχο με κάλυψη 360 μοιρών, εξαλείφοντας την ανάγκη για εξωτερικά ηχεία, παρόλα αυτά υποστηρίζοντάς τα μέσω ασύρματης σύνδεσης όπως θα δούμε παρακάτω. Διαθέτει επίσης ενσωματωμένα μικρόφωνα για να δέχεται φωνητικές εντολές ή να λειτουργεί ως ασύρματο ηχείο handsfree, από όπου κάποιος ακούει και μιλάει μαζί.

Διαβάστε την πλήρη παρουσίαση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι δεν αξίζει τα χρήματα που ζητάει (πληρώνεις όνομα) όταν στην αγορά υπάρχει για παράδειγμα ένα xgimi halo με λίγο μεγαλύτερες διαστάσεις αλλά με ενσωματωμένη μπαταρία και τριπλασια φωτεινότητα στα ίδια η και λιγότερα χρήματα.

Δεν έχω μεγάλη εμπειρία σε projectors οπότε εάν κάνω λάθος διορθώστε με

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Intsourapis είπε

Εγώ πιστεύω ότι αν είσαι σε φάση με μικρά παιδιά θα είναι μια χαρά στις διακοπές

καλα για ελλαδα 1000 ευρω για τα παιδια σε διακοπες δεν ειναι. ειναι για γενικη και συχνη χρηση αλλιως θα εκανε 300-400 μαξ ευρω. δεν θα πας διακοπες με τα παιδια καπου που δεν θα υπαρχει τηλεοραση η ρευμα οποτε ειναι useless 1000 ευρω απλα για να εχεις κατι εξτρα σε διακοπες εκτος και αν μιλαμε για ατομα που βγαζουν 4000 το μηνα οποτε και τους ειναι ευκολο να αγορασουν κατι  που θα το εχουν στο ντουλαπι

αρκετα ακριβο την στιγμη που οτι κανει εκτος απο την προβολη τα κανει και ενα κινητο των 100 ευρω. δλδ τα υπολοιπα 900 ειναι για τον προτζεκρορα; χωρις hdr χωρις καλη φωτεινότητα και με αργο menu ?  θα μ πεις πληρωνεις το μεγεθος αλλα απο την αυτονομία και μονο  γιατι να μην παρεις καποιον κανονικο στα ιδια λεφτα με καλυτερες λειτουργιες; ισως αν πεσει η τιμη θα ειναι πιο vfm . ίδωμεν 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, manosnike είπε

Νομίζω ότι δεν αξίζει τα χρήματα που ζητάει (πληρώνεις όνομα) όταν στην αγορά υπάρχει για παράδειγμα ένα xgimi halo με λίγο μεγαλύτερες διαστάσεις αλλά με ενσωματωμένη μπαταρία και τριπλασια φωτεινότητα στα ίδια η και λιγότερα χρήματα.

Δεν έχω μεγάλη εμπειρία σε projectors οπότε εάν κάνω λάθος διορθώστε με

Προσφέρει άλλα κόλπα το συγκεκριμένο γκάτζετ. Κόλπα και ευκολίες. Δυστυχώς όμως έχεις δίκιο. Όσα κόλπα και αν προσφέρει τόσα δεν έπρεπε να κοστίζει. Εγώ το είπα από την αρχή που το έψαχνα το συγκεκριμένο γκατζετάκι. Θα το αγόραζα με κλειστά μάτια αν είχε 500-600 (με τα αξεσουάρ ΟΛΑ) ευρώ.

Σε αυτά τα χρήματα ονειρεύετε ξεσκέπαστη η σάμυ προσωπική μου άποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, kata_tixi είπε

καλα για ελλαδα 1000 ευρω για τα παιδια σε διακοπες δεν ειναι. ειναι για γενικη και συχνη χρηση αλλιως θα εκανε 300-400 μαξ ευρω. δεν θα πας διακοπες με τα παιδια καπου που δεν θα υπαρχει τηλεοραση η ρευμα οποτε ειναι useless 1000 ευρω απλα για να εχεις κατι εξτρα σε διακοπες εκτος και αν μιλαμε για ατομα που βγαζουν 4000 το μηνα οποτε και τους ειναι ευκολο να αγορασουν κατι  που θα το εχουν στο ντουλαπι

αρκετα ακριβο την στιγμη που οτι κανει εκτος απο την προβολη τα κανει και ενα κινητο των 100 ευρω. δλδ τα υπολοιπα 900 ειναι για τον προτζεκρορα; χωρις hdr χωρις καλη φωτεινότητα και με αργο menu ?  θα μ πεις πληρωνεις το μεγεθος αλλα απο την αυτονομία και μονο  γιατι να μην παρεις καποιον κανονικο στα ιδια λεφτα με καλυτερες λειτουργιες; ισως αν πεσει η τιμη θα ειναι πιο vfm . ίδωμεν 

Γιατί σου φαίνεται περίεργο να πας κάπου διακοπές και να μην υπάρχει τηλεόραση στο δωμάτιο κι αυτό να σε σώσει; το αν τα βγάζει ή όχι ο καθένας είναι άλλο θέμα, προφανώς και δεν απευθύνονται σε ανθρώπους που δεν ψάχνουν για τέλεια εικόνα αλλά κοιτάνε στην ευκολία και την φορητότητα για άλλη χρήση

Επεξ/σία από Intsourapis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, dond είπε

Κουβάλα τον προτζέκτορα, μπας και σε κάνουν λέκτορα 

Για την ακρίβεια, "Κουβάλα τον προτζέκτορα ΓΙΑ ΝΑ σε ΚΑΝΩ λέκτορα". Θρυλικό

Επεξ/σία από apos
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, apos είπε

Για την ακρίβεια, "Κουβάλα τον προτζέκτορα ΓΙΑ να σε ΚΑΝΩ λέκτορα". Θρυλικό

ε πάντα η λαϊκή τέχνη έχει τις παραλλαγές της 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να χαρώ εγώ τις σπιταρες του Έλληνα που έχουν ελεύθερους τοίχους για προβολή...100'' ιντσών 😂

14 ώρες πριν, dikasths είπε

Ωπα! Πολυτεχνίτης ε; και αρκετά χρόνια πίσω.

Δεν ξεχνιούνται αυτά!

(άσε που δεν άλλαξαν κιόλας...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...