Προς το περιεχόμενο

Ας γνωριστούμε miniacs


Doped

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας! 
 

Ας γνωριστούμε όλοι οι ιδιοκτήτες των αυτοκινήτων Mini Cooper κλασικών και μεταγενέστερα γενεών που παρουσιάζει ανά τα χρόνια η BMW, ιδιοκτήτης της Mini τα τελευταία χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λατρης και κατοχος κλασσικου mini πολλα χρόνια (γυρω στα 46 χρονια πισω κόλλησα το μικροβιο), βέβαια το ΜΙΝΙ της BMW δεν το λες  και πολύ μίνι , ειδικά τα τελευταια μοντελα και καποιες εκδοσεις είναι πολύ μάξι σε διαστασεις αλλα και τιμές :D 

Το πρωτο μου mini ήταν αυτό αλλα δυστυχως δεν το εχω πια...

mini.jpeg

Τωρα έχω αυτο 

HPIM0373_zps045f278c.jpg

και δεν προκειται να το αποχωριστω ποτε...

 

 

 

Επεξ/σία από nik0laus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιας χρονολογίας είναι;

 

Πάντα ήθελα ένα 1000 αλλά ποτέ δεν μάζεψα ούτε τα λεφτά ούτε τις γνώσεις για να πάρω ένα. Παραμένω χαρούμενος με τα R56 αλλά σκοπεύω να πάρω F56S λόγω αξιοπιστίας στο σύντομο διάστημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να μαι και εγω. Mini cooper 2021 auto 136hp.  Τριπορτο. Ωραιο το μινι. Αλλη αισθηση οταν το οδηγεις. 

 

Επεξ/σία από mp123
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mp123 είπε

Να μαι και εγω. Mini cooper 2021 auto 136hp.  Τριπορτο. Ωραιο το μινι. Αλλη αισθηση οταν το οδηγεις. 

 

Έχεις το απλό;

 

Απο κατανάλωση πως είναι;

Εμένα είναι 9.3 μέσα στη  πόλη πλέον εκτός από το καλοκαίρι που πέφτει στα 7-7.5 όταν δεν έχω καθόλου κίνηση μπροστά μου. Λάδια κλασικά όπως όλοι οι άλλοι, έχω βάλει ειδοποίηση μια φορά την εβδομάδα να ελέγχω στάθμη και χρώμα και διαρροή από κάτω.

Γενικως με τρομάζει η αλλαγή από τα 1.6 στα 2.0 της νέας γενιάς για την κατανάλωση αλλά και για τα φορολογικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Doped είπε

Έχεις το απλό;

 

Απο κατανάλωση πως είναι;

Εμένα είναι 9.3 μέσα στη  πόλη πλέον εκτός από το καλοκαίρι που πέφτει στα 7-7.5 όταν δεν έχω καθόλου κίνηση μπροστά μου. Λάδια κλασικά όπως όλοι οι άλλοι, έχω βάλει ειδοποίηση μια φορά την εβδομάδα να ελέγχω στάθμη και χρώμα και διαρροή από κάτω.

Γενικως με τρομάζει η αλλαγή από τα 1.6 στα 2.0 της νέας γενιάς για την κατανάλωση αλλά και για τα φορολογικά. 

Το πηρα πριν 10 μήνες για την γυναίκα γιατί Εγω λόγο δουλειάς  λείπω 7 μηνεσ τον χρόνο. Δεν είναι το απλό το one. Της το πηρα σε Βενζίνη 1.5  , 136hp , αυτόματο συν έξτρα 16αρα ζαντες ,φιμέ τζαμί , ρίγες στο καπό διχρωμία και τεμπέλη.  Κατανάλωση μέσα στην πόλη 8.3 το βλέπω τωρα που γύρισα. Φυσικα αν το πάρω Εγω θα πέσει κάτω από 8 γιατί ξέρεις τωρα γυναίκες δεν ξέρουν. Γκαζώνουν όταν ξεκινάνε και οταν φρενάρουν δεν αφήνουν το γκάζι ξέρεις τωρα τα κλασσικά. 
Φυσικα τρίπορτο . Το παιδί μεγάλωσε και εγω κυκλοφορώ με δυο μηχανές. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 18/3/2022 στις 4:09 ΜΜ, mp123 είπε

Δεν είναι το απλό το one

Όποτε είναι το Cooper ! 
 

Ωραίος! Περιμένω να δω τα νέα σχέδια που θα βγάλουν λένε το 2024

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...