Προς το περιεχόμενο

Οι PayPal, Visa και MasterCard αναστέλλουν τις υπηρεσίες τους στη Ρωσία


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Aztec είπε

Και εμείς και καλά ανεξάρτητο κράτος είμαστε με το διεθνές δίκαιο με το μέρος μας αλλά δεν είδα να επεκτείνουμε σε δώδεκα ναυτικά μιλια στο Αιγαίο …

Τώρα αυτό είναι, "να πεθάνει η κατσίκα μου αρκεί να πεθάνει και του γείτονα; "

 

1 ώρα πριν, AtiX είπε

Θα έλεγα να ξεκινήσεις με τις συμφωνίες Μινσκ και μετά μα πας ως και την διάλυση στης ΕΣΣΔ και τις συμφωνίες που υπεγράφησαν τότε μεταξύ τους…

Δυστυχώς δεν τα πάω καλά με το διάβασμα, άσε που πολλές φορές για να ερμηνεύσεις τέτοιες συνθήκες χρειάζεσαι άλλο υπόβαθρο γνώσεων από αυτό που έχω, υπάρχει κάποιος εκεί έξω όπου χωρίς προπαγάνδα να συνοψίζει τα λεγόμενα τους, καθώς και πόσες φορές έχουν παραβιαστεί μέχρι σήμερα ;

 

45 λεπτά πριν, nvel είπε

το είδες αλλά δεν διάβασες και τις κριτικές για την αφαίρεση των ναζί. Αυτό εδώ τους δείχνει και αυτός ενώ είναι από το κρατικό αμερικάνικο δίκτυο. Υπάρχουν και άλλα που δείχνουν μόνο αυτούς.

Το πρόβλημα είναι να βλέπεις ένα ζήτημα μονόπλευρα. Εσύ αυτή την στιγμή κατηγορείς ένα ντοκιμαντέρ γι αυτό τον λόγο και παραθέτεις παραδείγματα που κάνουν ακριβώς αυτό.

Και εν τέλει δεν λέει ότι δεν υπάρχουν ναζιστές μέσα στην Ουκρανία, και εμείς έχουμε και μάλιστα τόσους πολλούς που ο καθένας μας εδώ μέσα όταν λέει αυτή την λέξη του έρχεται και κάποιος γνωστός του ως παράδειγμα. Βασικά ερωτήματα είναι :

  • Πόσοι ναζιστές υπάρχουν στην Ουκρανία;
  • Ποια είναι η πορεία τους ανά τα χρόνια ;
  • Πως επηρεάζει αυτό την Ρωσία ;
  • Πως ο πόλεμος αυτός όπου καθημερινά βομβαρδίζονται μεταξύ άλλων σχολεία, πανεπιστήμια, σταθμοί τρένων με αποτέλεσμα να πεθαίνουν αμάχοι, ανάμεσα τους και παιδιά βοηθάει στο 'Denazification' που ο Putin το έχει κάνει σημαία ;

 https://en.wikipedia.org/wiki/Neo-Nazism#Ukraine

Αναφορά σε κείμενο

In the 2019 Ukrainian elections, the far-right nationalist electoral alliance, including Svoboda, National Corps, Right Sector, Azov Battalion, OUN, and Congress of Ukrainian Nationalists, underperformed expectations. In the presidential election, its candidate Ruslan Koshulynskyi received 1.6% of the vote, and in the parliamentary election, it was reduced to a single seat and saw its national vote fall to 2.15%, half of its result from 2014 and one-quarter of its result from 2012.[92][93]

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 164
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, lazlos είπε

Δεν θα σου απαντησω με τον ειρωνικο τροπο σου αλλα δεν θα μου πεις και τι παιζει με αυτους καθως ειμαι 50+ και ξερω καλυτερα απο εσενα τι παιζει στην πλατη μας τοσα χρονια απο τα δηθεν ψυχοπονιαρικα κρατη, 

Γνωριζω πολυ καλα τι συμφεροντα παιζοντε και οπου βρεθω και οπου σταθω το φωναζω αλλα υπαρχουν και οι απεναντι που λενε οτι αυτα ειναι φαντασιες του μυαλου.

Εμπαργκο στα μεμετικα προιοντα κανω εδω και παρα πολλα χρονια και πιστεψε με το ψαχνω πολυ πριν αγορασω απο μεμετη, δεν δινω δεκαρα σε αυτους.

 

Δεν ειρωνευομαι προσωπικα εσενα αλλα ολους οσους κανουν το αντιστοιχο post copy paste ΠΑΝΤΟΥ.
Οταν εγινε το περιστατικο στη Κυπρο ΕΠΡΕΠΕ να υπαρχουν κυρωσεις αλλα δυστυχως δεν εγιναν.
Πρωτα απο ολα επρεπε να υπαρχουν κυρωσεις απο τους ΑΜΕΣΑ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟΥΣ δηλαδη απο εμας και τη Κυπρο και μετα απο οποιον το ΕΠΙΘΥΜΕΙ.
Το γιατι αυτοι που σημερα κανουν κυρωσεις,δεν εκαναν τοτε ειναι ξεκαθαρο.
1)Οι περισσοτερες εταιριες που κανουν κυρωσεις δεν υπηρχαν τοτε ή δεν ειχαν τη δυναμικη να κανουν κυρωσεις ακομα και αν ηθελαν.
2)Ειναι αμερικανικες ή αμερικανικων συμφεροντων οποτε οι κυρωσεις θα ειναι για τα δικα τους συμφεροντα,δεν ειναι οι υπερασπιστες του πλανητη.

Γενικα βρισκω λαθος τη λογικη "πατσι", να ψαχνουμε αναλογα περιστατικα για να δικαιολογισουμε λαθος πρακτικες.
Εχεις εναν εισβολεα,αποφασισε για τα δικα του συμφεροντα να εισβαλει σε μια ξενη χωρα και εχει καποιες σοβαρες κυρωσεις.
Το να ψαχνεις που αλλου υπηρχε εισβολεας που δεν ειχε κυρωσεις για να το αναφερεις με τη λογικη "πατσι" εμεσα τασεσαι υπερ του εισβολεα.(ξεπλενεις τη Ρωσια αντι να επικροτησεις τις κυρωσεις και τι μελοντικες κυρωσεις σε αλλους εισβολεις)
Ποτε 2 λαθη δεν εκαναν 1 σωστο,τα 2 λαθη παραμενουν λαθη και το ιδιο ισχυει ακομα και αν βρεις 2-3-5-10 αντιστοιχα.

Επεξ/σία από BlurayMoviesGreece
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, ZahosDoganos είπε

Μήπως έχεις ρίξει καμία ματιά στις υποθέσεις των Αμερικανών, που έχουν βάλει χούντα στο μισό πλανήτη και στη χώρα σου στο πρόσφατο παρελθόν και έχουν εισβάλει με τον ίδιο τρόπο όπως ο Πούτιν τώρα μαζί με τους συμμάχους της ΕΕ σε δεκάδες χώρες ?

Πάμε πάλι τα ίδια. Αφού το κάνει η Αμερική, αποποινικοποιείτε !

8 λεπτά πριν, ZahosDoganos είπε

Η πλειοψηφία της χώρας δεν έχει να πληρώσει το ρεύμα με τον κατώτατο μισθό στα 660 ευρώ και εσύ τους λες πικραμένους που δεν έκαναν τα κουμάντα τους ?

Άρα να βγούμε έξω και να πούμε ΝΑΙ σε μία σφαγή γιατί ζοριζόμαστε να πληρώσουμε το ρεύμα, λες και η ενέργεια 6 μήνες πριν τον πόλεμο δεν είχε αυξητική πορεία, τον Putin περίμενε.
Έχεις επίσης την εντύπωση ότι έστω και με νικητή την Ρωσία το φυσικό αέριο δεν θα ανέβει για να βγάλει τα σπασμένα της σφαγής;

12 λεπτά πριν, ZahosDoganos είπε

Εδώ η Γερμανία σου λέει  θα συνεχίσω να παίρνω φυσικό αέριο από την Ρωσία γιατί δεν γίνεται αλλιώς

Σε ένα παράλληλο σύμπαν μπορεί. Σε αυτό εν τέλει, υπέγραψε κανονικά τις κυρώσεις και  έδωσε τα αντιαρματικά της.

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwiyuviDsbb2AhXsgv0HHRDKBnAQFnoECBEQAw&url=https%3A%2F%2Fwww.military.com%2Fdaily-news%2F2022%2F02%2F27%2Fmajor-shift-germany-will-send-weapons-ukraine.html&usg=AOvVaw22pNSJjw6yP0sgqd8cej49

Αναφορά σε κείμενο

Germany's chancellery announced Saturday evening that it will send 1,000 anti-tank weapons and 500 “Stinger” surface-to-air missiles to Ukraine “as quickly as possible.” “The Russian invasion of Ukraine marks a turning point. It threatens our entire post-war order,” German Chancellor Olaf Scholz said in a statement

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, manolis940 είπε

Δυστυχώς δεν τα πάω καλά με το διάβασμα, άσε που πολλές φορές για να ερμηνεύσεις τέτοιες συνθήκες χρειάζεσαι άλλο υπόβαθρο γνώσεων από αυτό που έχω, υπάρχει κάποιος εκεί έξω όπου χωρίς προπαγάνδα να συνοψίζει τα λεγόμενα τους, καθώς και πόσες φορές έχουν παραβιαστεί μέχρι σήμερα ;

 

Το πρόβλημα είναι να βλέπεις ένα ζήτημα μονόπλευρα. Εσύ αυτή την στιγμή κατηγορείς ένα ντοκιμαντέρ γι αυτό τον λόγο και παραθέτεις παραδείγματα που κάνουν ακριβώς αυτό.

Και εν τέλει δεν λέει ότι δεν υπάρχουν ναζιστές μέσα στην Ουκρανία, και εμείς έχουμε και μάλιστα τόσους πολλούς που ο καθένας μας εδώ μέσα όταν λέει αυτή την λέξη του έρχεται και κάποιος γνωστός του ως παράδειγμα. Βασικά ερωτήματα είναι :

  • Πόσοι ναζιστές υπάρχουν στην Ουκρανία;
  • Ποια είναι η πορεία τους ανά τα χρόνια ;
  • Πως επηρεάζει αυτό την Ρωσία ;
  • Πως ο πόλεμος αυτός όπου καθημερινά βομβαρδίζονται μεταξύ άλλων σχολεία, πανεπιστήμια, σταθμοί τρένων με αποτέλεσμα να πεθαίνουν αμάχοι, ανάμεσα τους και παιδιά βοηθάει στο 'Denazification' που ο Putin το έχει κάνει σημαία ;

 https://en.wikipedia.org/wiki/Neo-Nazism#Ukraine

 

Το πρόβλημα με αυτό που ρωτάς είναι ότι θα μάθεις κάποιες πληροφορίες που θα εμπεριέχουν την υποκειμενική αντίληψη αυτού που θα σου αναλύσει τις αρχικές πηγές. Λέγοντας αυτό, διάβασε τα παρακάτω με μία επιφύλαξη και προσπάθησε να τα διασταυρώσεις.

Οι ΗΠΑ πιέζουν εδώ και καιρό να μπει η Ουκρανία στο ΝΑΤΟ, ενώ είναι κατανοητό ότι η Ρωσία δεν το θέλει. Δεν έχει σημασία αν υπάρχουν συνθήκες ή όχι, αλλά ακριβώς το ίδιο συνέβη από την ανάποδη το 1962 με την κρίση της Κούβας: οι ΗΠΑ, δε δέχονταν να μπουν πύραυλοι "εχθρικοί" απέναντί τους σε χώρα που είναι τόσο κοντά τους. Τότε, παραλίγο να φτάσουμε σε πυρηνικό επεισόδιο. Αυτό ισχύει παντού: δεν μπορείς να περιμένεις ότι θα κάνεις μία τέτοια κίνηση χωρίς να υπάρχει αντίδραση.

Είναι κατανοητό ότι όταν έχεις απέναντι σου έναν ηγέτη όπως ο Πούτιν και τον τσιγκλάς, πας γυρεύοντας. Φυσικά, αυτό δε δίνει κανένα απολύτως δίκιο στον Πούτιν για την εισβολή. Δείχνει, όμως, το πόσο ανεύθυνη ήταν η πολιτική των ΗΠΑ/ΝΑΤΟ που στην ουσία παίζουν με τις ψυχές των Ουκρανών και με τα συμφέροντα της ΕΕ.

Όσο για τους ναζιστές στην Ουκρανία, το πρόβλημα δεν είναι απλώς ότι υπάρχουν αλλά ότι είναι και ενταγμένοι επίσημα στον Ουκρανικό στρατό και υπάρχουν σε αξιώματα. Αυτά τα τάγματα δυστυχώς διαπράττουν συνεχώς εγκλήματα κατά των Ρωσόφωνων στο Ντονμπας (και άλλες περιοχές). Γενικά, είναι καλό να κοιτάξεις (έστω μέσω videos στο YouTube) να δεις την ιστορία της Ουκρανίας από το πραξικόπημε του 2014 και το τι γίνεται στο Ντονμπας για να έχεις μία άποψη. Ψάξε, επίσης, να δεις πληροφορίες για το τάγμα του Αζόφ: https://en.wikipedia.org/wiki/Azov_Battalion.

Ξαναλέω, για να μην παρεξηγηθώ, τίποτα από όλα αυτά δε δικαιολογεί στο ελάχιστο την εισβολή της Ρωσίας στην Ουκρανία και δεν ξεπλένει τον Πούτιν. Είναι σημαντικό, όμως, να κατανοούμε ότι εδώ δεν υπάρχει ένα απλό στόρυ της καλή Δύσης και της άμοιρης Ουκρανίας που δεν πείραξε κανέναν και που ξύπνησε μία μέρα ο Πούτιν και ήθελε να την κατακτήσει.

Επεξ/σία από liberostelios
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Hetfield είπε

ΥΓ: Και οχι, δεν θα σου πληρωσω το ρευμα σου. 

Τότε βούλωσε το.

37 λεπτά πριν, manolis940 είπε

Άρα να βγούμε έξω και να πούμε ΝΑΙ σε μία σφαγή γιατί ζοριζόμαστε να πληρώσουμε το ρεύμα

Γιατί πρέπει να μας ενδιαφέρει τι γίνεται σε μια χώρα που δεν είναι ούτε καν στα χαρτιά σύμμαχος μας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, michael92 said:

Τότε βούλωσε το.

Με τερματισε το επιχειρημα σου.

 

Κυριοι, σοβαρευτειτε λιγο. Και εμενα με εχουν πικρανει οι πολιτικες της ΕΕ σε δικα μας αλλα και σε ευρυτερα θεματα πολιτικης. Η ΕΕ εχει κανει πολλα λαθη.  Σε προσωπικο επιπεδο, ειχα καταντησει να δουλευω 8ωρο για 400€. Αυτος δεν ειναι λογος να υποστηριξω εναν αδικο πολεμο και εναν ψυχοπαθη. Ασκω κριτικη και στην ΕΕ αλλα και στην Ρωσικη επεκτατικη πολιτικη. Κι αν η λογικη σας ειναι τοσο τετραγωνη (η ΕΕ με πικρανε, ο Πουτιν ειναι εναντια στην ΕΕ --> αρα στηριζω Πουτιν) τοτε μην σας ξαφνιαζει που δεν εχετε να πληρωσετε το ρευμα σας. Με τετοιες λογικες που πορευεστε στη ζωη σας, θα ζειτε μια ζωη στην ανεχεια.

ΥΓ: Και τωρα που δεν εχεις να πληρωσεις το ρευμα σου, θα πας μεταναστης στη Ρωσια; Στην Κινα; Ή μηπως σε καμια κακη χωρα της ΕΕ οπως η Γερμανια; 😆

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Hetfield είπε

Με τερματισε το επιχειρημα σου.

Εμένα με έχει τερματίσει με τι θράσος θες να βάλλεις χέρι στο πορτοφόλι ΜΟΥ.

4 λεπτά πριν, Hetfield είπε

Κυριοι, σοβαρευτειτε λιγο. Και εμενα με εχουν πικρανει οι πολιτικες της ΕΕ σε δικα μας αλλα και σε ευρυτερα θεματα πολιτικης. Η ΕΕ εχει κανει πολλα λαθη.  Σε προσωπικο επιπεδο, ειχα καταντησει να δουλευω 8ωρο για 400€. Αυτος δεν ειναι λογος να υποστηριξω εναν αδικο πολεμο και εναν ψυχοπαθη. Ασκω κριτικη και στην ΕΕ αλλα και στην Ρωσικη επεκτατικη πολιτικη. Κι αν η λογικη σας ειναι τοσο τετραγωνη (η ΕΕ με πικρανε, ο Πουτιν ειναι εναντια στην ΕΕ --> αρα στηριζω Πουτιν) τοτε μην σας ξαφνιαζει που δεν εχετε να πληρωσετε το ρευμα σας. Με τετοιες λογικες που πορευεστε στη ζωη σας, θα ζειτε μια ζωη στην ανεχεια.

ΥΓ: Και τωρα που δεν εχεις να πληρωσεις το ρευμα σου, θα πας μεταναστης στη Ρωσια; Στην Κινα; Ή μηπως σε καμια κακη χωρα της ΕΕ οπως η Γερμανια; 😆

Παραλήρημα της πλάκας...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, michael92 said:

Εμένα με έχει τερματίσει με τι θράσος θες να βάλλεις χέρι στο πορτοφόλι ΜΟΥ.

Παραλήρημα της πλάκας...

Κοιτα να δεις, η αληθεια ειναι οτι δεν με ενδιαφερει και πολυ το πορτοφολι σου.

Αυτο ελειπε, να αφησουμε τον ψυχοπαθη να εκβιαζει ολοκληρη την Ευρωπη επειδη εχει προβλημα το πορτοφολι του michael92.

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Hetfield είπε

Κοιτα να δεις, η αληθεια ειναι οτι δεν με ενδιαφερει και πολυ το πορτοφολι σου.

Συνεχίζεις να βάζεις χέρι στο πορτοφόλι μου λέγοντας ότι δε σε ενδιαφέρει. Η αναισθησία σου δεν έχει όρια.

1 λεπτό πριν, Hetfield είπε

Αυτο ελειπε, να αφησουμε τον ψυχοπαθη να εκβιαζει ολοκληρη την Ευρωπη επειδη εχει προβλημα το πορτοφολι του michael92.

Όχι, να αυτοκτονήσουμε οικονομικά για να το παίζει SJW ο Hetfield. :lol: :lol: :lol: 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, michael92 said:

Συνεχίζεις να βάζεις χέρι στο πορτοφόλι μου λέγοντας ότι δε σε ενδιαφέρει. Η αναισθησία σου δεν έχει όρια.

Όχι, να αυτοκτονήσουμε οικονομικά για να το παίζει SJW ο Hetfield. :lol: :lol: :lol: 

Το θεμα ειναι οτι οσο και να γκρινιαζεις, η Ελλαδα κι η Ευρωπη προς τα εκει κινειται, και σιγουρα οχι επειδη το λεω εγω.

Εγω απλα ενστερνιζομαι τους λογους.

Αν δεν σου αρεσει, μπορεις να πας να ζησεις στη Ρωσια. Ειμαι σιγουρος οτι εκει το πορτοφολι σου θα μεγαλουργησει. 😆

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Hetfield είπε

Το θεμα ειναι οτι οσο και να γκρινιαζεις, η Ελλαδα κι η Ευρωπη προς τα εκει κινειται, και σιγουρα οχι επειδη το λεω εγω.

Εγω απλα ενστερνιζομαι τους λογους.

Αν δεν σου αρεσει, μπορεις να πας να ζησεις στη Ρωσια. Ειμαι σιγουρος οτι εκει το πορτοφολι σου θα μεγαλουργησει. 😆

Αν είχες στοιχειώδεις γνώσεις οικονομικών θα καταλάβαινες ότι αν συνεχιστεί αυτή η κατάσταση, η οικονομική κρίση του 2009 θα φαντάζει περίπατος. Ξέρεις τι θα πει τριπλασιασμός του ρεύματος για τις επιχειρήσεις και τη λιγοστή βιομηχανία που μας έχει μείνει; Προφανώς και όχι, για αυτό το παίζεις ανέμελος.

Επίσης, αν θέλαμε να πάμε κόντρα στον Πούτιν, δεν έπρεπε να ακούμε τις διάφορες Γκρέτες και τα πράσινα άλογα που μας παγίδευσαν στο ρώσικο αέριο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, Kostasspil είπε

Βέβαια στην περίπτωση του Πουτιν η εξουσία είναι δεδομένη, ό,τι κι αν πιστεύει ο λαός για εκείνον

Υπήρχαν και άλλοι που είχαν πιο "δεδομενη" την εξουσία τους, που μπροστά τους ο Πούτιν είναι προσκοπάκι ... και είδαμε πως πήγε στο τέλος

b35306cf81f143a2bd45a8a18582237f.png

 

Επεξ/σία από DrLo
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, coffeex είπε

Ζήτω η Δυτική δημοκρατία..... Τι όχι; 😛

Ουγκ !

χα χα χα

αυτό το "τι όχι" που γραφουν συνήθως τα πρωτευοντα του γνωστού χώρου μου φερνει γέλιο κάθε φορά. είναι σαν να υπογράφει κάποιος από κάτω "είμαι ηλήθιος, το είδα να του γράφουν αυτό και άλλοι ηλήθιοι και το γράφω και εγώ." και νομίζει ότι παραδίδει μαθήματα στο Oxford Union

Επεξ/σία από DrLo
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 minutes ago, michael92 said:

Αν είχες στοιχειώδεις γνώσεις οικονομικών θα καταλάβαινες ότι αν συνεχιστεί αυτή η κατάσταση, η οικονομική κρίση του 2009 θα φαντάζει περίπατος. Ξέρεις τι θα πει τριπλασιασμός του ρεύματος για τις επιχειρήσεις και τη λιγοστή βιομηχανία που μας έχει μείνει; Προφανώς και όχι, για αυτό το παίζεις ανέμελος.

Επίσης, αν θέλαμε να πάμε κόντρα στον Πούτιν, δεν έπρεπε να ακούμε τις διάφορες Γκρέτες και τα πράσινα άλογα που μας παγίδευσαν στο ρώσικο αέριο. 

Εχουμε το εξης προβλημα - υψηλες τιμες ενεργειας.

Λυση που θεωρω εγω προς τη σωστη κατευθυνση - απεξαρτηση απο την Ρωσια, ευρεση εναλλακτικων πηγων και κοινη ενεργειακη πολιτικη στην ΕΕ (η ΕΕ να προμηθευεται σαν μια οντοτητα τις ενεργειακες της αναγκες, αντι για 28 διαφορετικες οντοτητες).

Λυση που θεωρεις εσυ σωστη - Μην πειραζετε τον Πουτιν.

Πως μπορει μια οικονομια να αναπτυχθει μεσα σε ενα αβεβαιο περιβαλλον, χωρις εμπιστοσυνη και με εναν ψυχοπαθη να εκβιαζει τις τιμες;

Και τολμας να λες σε μενα οτι δεν εχω στοιχειωδες γνωσεις οικονομικων; 

  • Like 4
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...