Προς το περιεχόμενο

ψαχνω για μητρικη καινουργια


Allaxoukos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σας παιδια θα ηθελα τα φωτα σας για μια μητρικη κανουργια αλλα να ταιριαξω τον επεξεργαστη μου που ειναι ενας intel q6600.... 

αν υπαρχει καμια λυση ευχαριστως να ακουστη....

ευχαριστω εκ των προτερων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Allaxoukos είπε

θα ηθελα τα φωτα σας για μια μητρικη κανουργια

Κάηκε η υπάρχουσα και θέλετε να την αντικαταστήσετε (δηλαδή υπάρχουν και όλα τα υπόλοιπα από hardware); Αν ναι, καινούριες δεν υπάρχουν, εκτός από κάτι no name στο eBay/ AliExpress. Μπορείτε να πάρετε μεταχειρισμένη από τις αγγελίες του site με 15-20ε ή να βάλετε αγγελία ζήτησης.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Allaxoukos είπε

Καλησπερα σας παιδια θα ηθελα τα φωτα σας για μια μητρικη κανουργια αλλα να ταιριαξω τον επεξεργαστη μου που ειναι ενας intel q6600.... 

αν υπαρχει καμια λυση ευχαριστως να ακουστη....

ευχαριστω εκ των προτερων!

καινουρια δεν προκειται να βρεις , κοιτα μεσα στο σαιτ με τις αγγελιες για καμια μεταχ/νη 775

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Τέρης Α. είπε

Κάηκε η υπάρχουσα και θέλετε να την αντικαταστήσετε (δηλαδή υπάρχουν και όλα τα υπόλοιπα από hardware); Αν ναι, καινούριες δεν υπάρχουν, εκτός από κάτι no name στο eBay/ AliExpress. Μπορείτε να πάρετε μεταχειρισμένη από τις αγγελίες του site με 15-20ε ή να βάλετε αγγελία ζήτησης.

οχι υπαρχει αλλα ειναι παλια με ddr2 μνημες και θελω να παω σε ddr3 αν υπαρχει λυση

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

κοιτα την 1η που εχει αυτος ενα 20ρικο ζηταει ΕΔΩ

ΑΚΥΡΟ θες ddr3 μνημες να εχει και νομιζεις οτι θα δεις διαφορα!!!!!!!!

Τα χαπια μου που ειναι?

Επεξ/σία από triplex1
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Allaxoukos είπε

οχι υπαρχει αλλα ειναι παλια με ddr2 μνημες και θελω να παω σε ddr3 αν υπαρχει λυση

Υπάρχουν και DDR3 μητρικές, αλλά με αυτό τον επεξεργαστή δεν νομίζω ότι έχει και πολύ νόημα, π.χ. ένας Q9550 ή E5450 ή X5460 είναι πιο αποδοτικοί (μην φανταστείτε κάτι φοβερό). Από την άλλη, αν θέλετε DDR3 μνήμες των 4GB έκαστη υπάρχουν συγκεκριμένες που ταιριάζουν κι έτσι λίγο-λίγο ανεβαίνουν τα έξοδα. Ίσως είναι πιο συμφέρον να πουλήσετε το υπάρχον PC και να πάτε σε ένα νέο με 300-350ε, αλλιώς αφήστε το ως έχει.

Επίσης, που δεν σας ικανοποιεί/ ζορίζεται; (μήπως είναι αλλού το πρόβλημα)

3 λεπτά πριν, triplex1 είπε

θες ddr3 μνημες να εχει και νομιζεις οτι θα δεις διαφορα!!!!!!!!

Τα χαπια μου που ειναι?

Τις γνώσεις μας τις έχουν όλοι;

Επεξ/σία από Τέρης Α.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, triplex1 είπε

κοιτα την 1η που εχει αυτος ενα 20ρικο ζηταει ΕΔΩ

ΑΚΥΡΟ θες ddr3 μνημες να εχει και νομιζεις οτι θα δεις διαφορα!!!!!!!!

Τα χαπια μου που ειναι?

θελω να τον κανω overclock  και ειναι το δευτερο pc μου που ειναι στα παιδια....απλα μια ερωτηση εκανα αν αξιζει να το κανω αυτην την κινηση

4 λεπτά πριν, Τέρης Α. είπε

Υπάρχουν και DDR3 μητρικές, αλλά με αυτό τον επεξεργαστή δεν νομίζω ότι έχει και πολύ νόημα, π.χ. ένας Q9550 ή E5450 ή X5460 είναι πιο αποδοτικοί (μην φανταστείτε κάτι φοβερό). Από την άλλη, αν θέλετε DDR3 μνήμες των 4GB έκαστη υπάρχουν συγκεκριμένες που ταιριάζουν κι έτσι λίγο-λίγο ανεβαίνουν τα έξοδα. Ίσως είναι πιο συμφέρον να πουλήσετε το υπάρχον PC και να πάτε σε ένα νέο με 300-350ε, αλλιώς αφήστε το ως έχει.

Επίσης, που δεν σας ικανοποιεί/ ζορίζεται; (μήπως είναι αλλού το πρόβλημα)

το pc δουλευει κανονικα απλα θελω να το κανω overclock και να το δοσω ενα boost αρισμα αν γινετε φυσικα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, Allaxoukos είπε

θελω να τον κανω overclock  (...) αν αξιζει να το κανω αυτην την κινηση

Πέσατε στον ειδικό!

Είχα τον Q6700 στα 3,6GHz μέχρι τον Αύγουστο με τη Rampage formula και 8GB DDR2 CL5 με GPU την 750Ti και στο GTA V έφτανε 96-100% usage ο επεξεργαστής.

Από τότε μέχρι τώρα έχω την P5Q3 Deluxe με τον X5460 στα 3,8GHz με 6GB DDR3 ότι νά 'ναι μνήμες και την ίδια GPU και στο GTA V το CPU usage φτάνει 69-76%.

8 λεπτά πριν, Allaxoukos είπε

το pc δουλευει κανονικα απλα θελω να το κανω overclock και να το δοσω ενα boost αρισμα αν γινετε φυσικα

Απλά αλλάξτε επεξεργαστή με 15-20ε. Ποια μητρική έχετε και γενικά το PC από τι αποτελείται;

Επεξ/σία από Τέρης Α.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Τέρης Α. είπε

Είχα τον Q6700 στα 3,6GHz μέχρι τον Αύγουστο με τη Rampage formula και 8GB DDR2 CL5 με GPU την 750Ti και στο GTA V έφτανε 96-100% usage ο επεξεργαστής.

Από τότε μέχρι τώρα έχω την P5Q3 Deluxe με τον X5460 στα 3,8GHz με 6GB DDR3 ότι νά 'ναι μνήμες και την ίδια GPU και στο GTA V το CPU usage φτάνει 69-76%.

Απλά αλλάξτε επεξεργαστή με 15-20ε. Ποια μητρική έχετε;

gigabyte GA-946GMX-S2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Allaxoukos είπε

θελω να τον κανω overclock  και ειναι το δευτερο pc μου που ειναι στα παιδια....απλα μια ερωτηση εκανα αν αξιζει να το κανω αυτην την κινηση

το pc δουλευει κανονικα απλα θελω να το κανω overclock και να το δοσω ενα boost αρισμα αν γινετε φυσικα

 

ΟΧΙ αυτη που εχεις αν αφηνει καντην , αλλη να παρεις τζαμπα λεφτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Allaxoukos είπε

gigabyte GA-946GMX-S2

Μάλιστα... αναγκαστικά πάτε σε νέα. Πόσα διαθέτετε για την αναβάθμιση;

Έχει extra GPU το σύστημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν θελω να ξεφυγω αρκετα κανενα 100αρικο για να μπορει να σηκωσει το fortnite σε 40 50 fps 

 

εχει αλλα ειναι και εκεινη παλια radeon HD4670

 

 

Επεξ/σία από Allaxoukos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Allaxoukos είπε

δεν θελω να ξεφυγω αρκετα κανενα 100αρικο για να μπορει να σηκωσει το fortnite σε 40 50 fps 

 

αμα κανεις καμια γυρα στις αγγελιες με πληρη συστηματα θα βρεις ετοιμο καλυτερο απο το να πεταξεις 100 ευρω

Παρτο ολο μονο και μονο για τη μητρικη ΕΔΩ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...