Προς το περιεχόμενο

From (Epix, 2022)


Gogotsa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Glikos είπε

Ούτε το Prison Break έχω δει η αλήθεια είναι. Έχω κάμποσες σειρές στην λίστα μου να δω πάντως. Τώρα βλέπω το ''From'' και το ''Castle Rock''.

Το castle rock ειδικα πρωτη σεζον πολυ δυνατο. Το from θα το πιασω αργοτερα οταν τελειωσει και η δευτερη σεζον δειχνει αρκετα μυστηρια και μου αρεσουν τετοιες σειρες. Δευτερη σεζον castle rock ετσι και ετσι αλλα κραταει ενα επιπεδο και αυτη. Prison break δες σιγουρα πρωτη σεζον μετα πες οτι τελειωσε ειναι τοπ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 88
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Arkin είπε

Το castle rock ειδικα πρωτη σεζον πολυ δυνατο. Το from θα το πιασω αργοτερα οταν τελειωσει και η δευτερη σεζον δειχνει αρκετα μυστηρια και μου αρεσουν τετοιες σειρες. Δευτερη σεζον castle rock ετσι και ετσι αλλα κραταει ενα επιπεδο και αυτη. Prison break δες σιγουρα πρωτη σεζον μετα πες οτι τελειωσε ειναι τοπ. 

Το From ελπίζω να μην ξενερώσει. Μ'αρέσουν και μένα τέτοιες σειρές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Glikos είπε

Μπα.

To Lost είναι η αιτία που έγινε μόδα η θέαση ξένων σειρών. Γι' αυτό το λόγο είναι η σημαντικότερη σειρά  που έχει βγει ποτέ.Τέτοιος χαμός δεν εχει γίνει ποτέ με καμία αλλη σειρά. Επιβάλλεται να την δεις, είναι υποχρεωτικό. Και αν την παρακολουθήσεις καλά, θα καταλάβεις και το τέλος. 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Lost είναι σταθμός στο είδος. Η αγωνία και το μυστήριο που είχε βγάλει, δύσκολα το βλέπεις σε σειρά. Το From είναι το 1/100 του Lost απο άποψη μυστηρίου, ανάπτυξη χαρακτήρων, χώρου, backstory, κτλ κτλ. Το πρόβλημα του ήταν η τελευταία του σεζόν να δέσει καλά τα κομμάτια (που και πολλοί δεν τους ένοιαζε και πολύ). Το From θέλει αρκετή δουλειά ακόμη για να φτάσει σε πολύ καλά επίπεδα. Έχει το potential αλλά τώρα τελευταία η ανάπτυξη της ιστορίας είναι απελπιστικά αργή 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, leepap είπε

To Lost είναι η αιτία που έγινε μόδα η θέαση ξένων σειρών. Γι' αυτό το λόγο είναι η σημαντικότερη σειρά  που έχει βγει ποτέ.Τέτοιος χαμός δεν εχει γίνει ποτέ με καμία αλλη σειρά. Επιβάλλεται να την δεις, είναι υποχρεωτικό. Και αν την παρακολουθήσεις καλά, θα καταλάβεις και το τέλος. 

Σημαντικότερη δεν θα το έλεγα, ούτε θεωρώ ότι έγινε η αιτία για θέαση ξένων σειρών. Ότι είχε γίνει αρκετός ντόρος ναι, αλλά το έχουμε δει και με άλλες σειρές αυτό. Αλλά οκ σεβαστή η γνώμη σου. Κάποια στιγμή ίσως την πιάσω όταν τελειώσω με κάτι άλλες σειρές πρώτα.

Επεξ/σία από Glikos
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που είχε γίνει με το Lost πραγματικά δεν έχει γίνει με άλλη σειρά μέχρι τώρα. Το πρόβλημα είναι ότι αν το παρακολουθήσει κάποιος τώρα χωρίς να συμμετέχει σε αυτό που γινόταν online μεταξύ των επεισοδίων, σίγουρα θα χάσει μεγάλο κομμάτι της απόλαυσης. 

Το From (για να μην είμαι εντελώς off) είναι μια χαρά σειρά που (αν δεν φάει cancel) μπορεί να δώσει από το πιο απίστευτό φινάλε μέχρι το πιο αστείο.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 13/5/2023 στις 9:55 ΠΜ, leepap είπε

To Lost είναι η αιτία που έγινε μόδα η θέαση ξένων σειρών. Γι' αυτό το λόγο είναι η σημαντικότερη σειρά  που έχει βγει ποτέ.Τέτοιος χαμός δεν εχει γίνει ποτέ με καμία αλλη σειρά. Επιβάλλεται να την δεις, είναι υποχρεωτικό. Και αν την παρακολουθήσεις καλά, θα καταλάβεις και το τέλος. 

Αστο...το ειχε κάνει η Δυναστεία και το Dallas από το 1970, αυτο, σιγά μην ειναι το lost η αιτία που έγιναν μοδα οι σειρές :P :P Ναααα, οι γονεις να περιμένουν ενα ένα τα επεισόδια κάθε Παρασκευή :P 

Για την ιστορία, αυτο που γινοταν στο lost, γινοταν παγκοσμιως για το x files τη δεκαετία του 90. Απλά τοτε δεν ηταν τοσο διαδεδομένο το ιντερνετ και ο χαμός γινοταν in real world και οχι ψηφιακά. Eδω υπηρχε περίοδος που η Αντερσον ειχε βγει η πιο σεξυ γυναίκα στον πλανήτη!!!

Επεξ/σία από pontez2
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το 5ο κάπως παλευόταν (γιατί είχε κάποιο νόημα σαν "υπόθεση", το 6ο ήταν αρκετά καλό.

Με χάλασε βέβαια η βασική σκηνή, θύμισε λίγο AC στη λογική της.

Επίσης...

Spoiler

Τώρα που τα χάσαμε τα παράσιτα, τί κάνουμε? Αυτό ήταν, για αυτό τα φάγαμε στη μάπα 2-3 επεισόδια?

Παραισθήσεις κλπ έχουν κι άλλοι, δεν έχει να κάνει με δαύτα.

Εκτός κι αν, τελικά, δεν φεύγουν ποτέ όλα με τη "μεταφορά" και αρχίσει κι ο γιος τώρα τα κόλπα και πέσουμε σε φάση "βγαίνουμε κι εμείς πια για κυνήγι το βράδυ", χάθηκε όλη αυτή η υποπλοκή για το τίποτα.

 

Επεξ/σία από Πέτρος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Πέτρος είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Τώρα που τα χάσαμε τα παράσιτα, τί κάνουμε? Αυτό ήταν, για αυτό τα φάγαμε στη μάπα 2-3 επεισόδια?

Παραισθήσεις κλπ έχουν κι άλλοι, δεν έχει να κάνει με δαύτα.

Εκτός κι αν, τελικά, δεν φεύγουν ποτέ όλα με τη "μεταφορά" και αρχίσει κι ο γιος τώρα τα κόλπα και πέσουμε σε φάση "βγαίνουμε κι εμείς πια για κυνήγι το βράδυ", χάθηκε όλη αυτή η υποπλοκή για το τίποτα.

 

Spoiler

Δεν είμαι σίγουρος ότι είναι νεκρός ο άλλος. Τον είχαν κάτι σαν αρχηγό τα τέρατα, δύσκολο μου φαίνεται να τον έστειλαν έτσι στα γρήγορα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, katergaris79 είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Δεν είμαι σίγουρος ότι είναι νεκρός ο άλλος. Τον είχαν κάτι σαν αρχηγό τα τέρατα, δύσκολο μου φαίνεται να τον έστειλαν έτσι στα γρήγορα.

 

Spoiler

Καλά, είναι κι αυτό. Περιμένουμε να ξημερώσει. Ακόμα πιο μπάχαλο τότε, σκηνή απλά για να τη δείξουμε.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...