Προς το περιεχόμενο

Προβλήματα εφαρμογών με WiFi - ZTE H267A


Todd138

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 14/3/2022 στις 9:58 ΠΜ, michalis412 είπε

οι κωδικοι root ειναι

user:root

pas: 2?w{(h:^6gr7yA)M5

στη καρτελα Management & Diagnosis - IPv6 Switch γυρισετω σε off γιανα κλεισεις το ipv6

επισης στη καρτελα Local Network-DNS-αλαξε και εκει τους dns

 

Παιδιά μήπως μπορείτε να με βοηθήσει και μένα κάποιος που έχω σαλτάρει και ψάχνω όλο το σκ ??ξαφνικά ενώ έπιανα 50αρα άρχισαν και κολαγανε οι εφαρμογές πήρα στην βονταφον 3ης φορές τίποτα εκανα reset τίποτα έκανα επαναφορά στο ρουτερ τίποτα!!μόλις άλλαξα το dns ξεκολισαν κάποιες εφαρμογές αλλά ακόμα έχω πρόβλημα!!!μπήκα να κατεβάσω το firmware απτό σαιτ αλλά δεν βρίσκω άκρη με τους Κινέζους δεν μπορώ να γραφτω !!!αυτό που γράφετε με το ροοτ και κωδικό εισόδου είναι που το βάζετε ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, MAKHSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS είπε

αυτό που γράφετε με το ροοτ και κωδικό εισόδου είναι που το βάζετε ??

192.168.2.1 Το γράφει πάνω στο ρουτερ μαζί με τον κωδικό του απλού admin (admin και admin) 

https://www.vodafone.gr/ypostirixi/syndesi-rythmiseis-router/router-guide-zte-h267a/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 14/3/2022 στις 9:58 ΠΜ, michalis412 είπε

οι κωδικοι root ειναι

user:root

pas: 2?w{(h:^6gr7yA)M5

στη καρτελα Management & Diagnosis - IPv6 Switch γυρισετω σε off γιανα κλεισεις το ipv6

επισης στη καρτελα Local Network-DNS-αλαξε και εκει τους dns

 

Ααα οκ αυτό το ξερω μπαίνω στο σαιτ του ρουτερ !!αυτό το firmware το έχει κατεβάσει κάποιος από κάπου??εκτός απτό dns τι άλλο να κάνω να φτιάξουν τα πράματα??

Στις 14/3/2022 στις 1:09 ΜΜ, Todd138 είπε

Ευχαριστώ!

Να σε ρωτήσω κάτι ακόμα; Το αρχείο για το upgrade πού το βρίσκω; Από τη σελίδα της zte; Εχθές μου ζήταγε να συνδεθώ για να με αφήσει να το κατεβάσω. Το δεύτερο να επιλέξω;

Screenshot_20220314_130652_com.opera.browser_edit_26492426454811.jpg

 

Στις 14/3/2022 στις 2:31 ΜΜ, Todd138 είπε

Το ξανακοίταξα, τώρα γράφει ότι έχω την έκδοση ZXHN H267A V1.0 V1.0.2_VDFT21

Προς το παρόν όλα λειτουργούν κανονικά, σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια! 

 

Στις 14/3/2022 στις 2:31 ΜΜ, Todd138 είπε

Το ξανακοίταξα, τώρα γράφει ότι έχω την έκδοση ZXHN H267A V1.0 V1.0.2_VDFT21

Προς το παρόν όλα λειτουργούν κανονικά, σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια! 

Φίλε μου  του άλλαξες το firmware και έφτιαξε??μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ που το βρήκες και το έβαλες?έχω ακριβώς τι ίδιο πρόβλημα το οποίο έγινε εντελώς ξαφνικά!!

Επεξ/σία από MAKHSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 21/3/2022 στις 8:40 ΠΜ, MAKHSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS είπε

 

Ααα οκ αυτό το ξερω μπαίνω στο σαιτ του ρουτερ !!αυτό το firmware το έχει κατεβάσει κάποιος από κάπου??εκτός απτό dns τι άλλο να κάνω να φτιάξουν τα πράματα??

 

 

Φίλε μου  του άλλαξες το firmware και έφτιαξε??μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ που το βρήκες και το έβαλες?έχω ακριβώς τι ίδιο πρόβλημα το οποίο έγινε εντελώς ξαφνικά!!

Όχι δεν μπόρεσα να κατεβάσω το firmware, μόνο του έκανε αναβάθμιση. Αν δεν έχεις την τελευταία έκδοση ζήτησε από τους τεχνικούς της Vodafone να στο περάσουν. 

Τα υπόλοιπα που γράφουν για το dns και τα ipv6 τα έχεις κάνει;

Στη σελίδα του ρούτερ αντί για admin admin συμπλήρωσε τους κωδικούς root για να σε αφήσει να αλλάξεις τις ρυθμίσεις για το ipv6.

Επεξ/σία από Todd138
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει την τελευταία αναβάθμιση!!!τώρα όσο αφορά τους κωδικούς δεν μπαίνει με κανέναν!!!πήρα τηλέφωνο την βονταφον και τους εκραξα και μου είπε ότι λογικά θα μου στείλουν  άλλο ρουτερ!!ούτε αυτοί ξέρουν τους κωδικούς να μπορείς να κάνεις αλλαγές σαν διαχειριστής!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, MAKHSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS είπε

Έχει την τελευταία αναβάθμιση!!!τώρα όσο αφορά τους κωδικούς δεν μπαίνει με κανέναν!!!πήρα τηλέφωνο την βονταφον και τους εκραξα και μου είπε ότι λογικά θα μου στείλουν  άλλο ρουτερ!!ούτε αυτοί ξέρουν τους κωδικούς να μπορείς να κάνεις αλλαγές σαν διαχειριστής!!

Χμ μήπως έχεις άλλο ρούτερ; Από ό,τι έχω δει στο φόρουμ κάθε μοντέλο έχει διαφορετικούς κωδικούς root.

Το DNS το άλλαξες και στα δύο σημεία;

Local network -> LAN ->DHCP server

Local network -> DNS

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα καλά παιδιά!!έβαλα έτσι για πλάκα πάλι τον κωδικό σήμερα και δεν ξέρω για ποιο λόγο αλλά μπηκε μια χαρα έκανα φγς ρυθμίσεις και όλα γίνανε κομπλέ ευχαριστώ πολύ για όλα!!αυτόν τον κωδικό 2?w{(h:^6gr7yA)M5

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχει βελτιωθεί και το δικό μου με την διαδικασία  αλλά συνεχίζει το πρόβλημα !!!!

Επεξ/σία από vagos333
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...